Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg kötelességünk lenne...

Tényleg kötelességünk lenne segíteni?

Figyelt kérdés

A történet a következő:

Mi a férjemmel 3 gyerekkel albérletben élünk. Én gyeden vagyok, férjem építész, jól keres, és nagyon sokat maszekol.Ezt a szülei tudják is. Saját tehermentes házra gyűjtünk. A férjem húgáék hiteles családi házban laknak, egy kisgyermekkel, aki most 2 éves. A férjem húgával tegnap közölték, hogy nem tud visszamenni dolgozni, mert megszünt a munkaköre emiatt nem hosszabbítanak neki szerződést. Tehát munkanélküli lett.A férje asztalos, aki 6-14-ig dolgozik, utána szabad a napja.

A férjem szülei tegnap este azzal jöttek át, hogy a férjem úgyis sokat maszekol, akkor havonta 20-30-40 ezer forinttal támogassuk a húgáékat. Majdnem leültem . Apósnak milliói vannak a számláján, nemrég azt mondta nem tud segíteni , ha házat akarunk akkor nekünk kell gyűjteni.Kölcsön akartunk kérni apóstól 3 milliót, (annyi hiányzik még a házhoz), hogy neki törlesztünk inkább, nem a banknak. Erre most azt akarják, hogy minden hónapban támogassuk a sógornőméket.

Jogos a felháborodásom?


2014. máj. 14. 11:18
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
85%
nem jogos, szerintem ne segítsetek
2014. máj. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
Jogos, és attól, hogy ők ezt szeretnék, nem vagytok kötelesek segíteni, dehogy! Segítsenek ők. Annyit tennék, hogy odafigyelnék, nehogy éhezzenek, mert mégis testvér, és ha éheznek, vinnék nekik ételt, de a többi túlzás lenne és én a húg helyében el sem fogadnám!
2014. máj. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%

nem támogatnám....

ott az após majd megoldja

2014. máj. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
9%

Hát ha nem is kötelesség, de valami családi összefogásra szükség lenne, ti is kerülhettek akár ilyen helyzetbe. Akkor kire számít az ember ha nem a családjára?


Ha nem is pénzzel de valahogy támogatni kéne egymást, és ebben a kérdésben após döntései nem számítanak, meg az ötletei sem. Após ha jól értem sem titeket, sem a húgit nem támogatja. A férjednek viszont a húga.

2014. máj. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%

"Após ha jól értem sem titeket, sem a húgit nem támogatja. A férjednek viszont a húga."


Az apósnak meg a lánya!!!!

2014. máj. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%
A férjed mit szól ehez? hogy szó szerint hülyének nézik?
2014. máj. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon nagyon ég a lábuk alatt a talaj, nincs enni stb, akkor segítenék.


Attól hogy rokon, még nem a szülei vagytok.

2014. máj. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
23%

Nem kötelességetek segíteni, épp úgy, ahogy apósodnak se volt kötelessége nektek segíteni. Nem is tette, ezen nem is akadtatok fönt. Viszont gondolom jólesett volna a segítség, mint ahogy a férjed húgának is jól esne abban az átmeneti időben, amíg nem tud munkába állni.

Gondold át.

2014. máj. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 Nádszálkisasszony ***** válasza:
93%
Nem segítenék, az anyagi jellegű segítségek sosem vezetnek jóra.
2014. máj. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
92%
Após ad nekik egy kis kezdő löketet aztán férjecske maszekolhat....vagy másodállást keres miután az egész délutánja szabad.Hugi is kereshet gyorsan magának valami munkát és ennyi.
2014. máj. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!