Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor mennyire "kötelessé...

Most akkor mennyire "kötelességünk" támogatni őket?

Figyelt kérdés

Sajnálatos dolog történt a családban. Apósom nemrég életveszélyben került kórházba, műtötték, most már szerencsére úgy néz ki, hogy jól van, azonban nem mehet vissza többet dolgozni, rokkant nyugdíjas lesz (50 éves). Anyósom minimáébéren van, és velük él még Anyósom anyja is (az ő házában), akinek szintén a mininmál nyugdíja van. Sokat sírtak férjemnek telefonon, hogy most mi lesz velük.


Tegnap este a párom kategorikusan kijelentette, hogy x összeggel segíteni fogjuk őket havonta. Bizonyos szinten megértem, hogy segíteni akarja őket, de most komolyan életük végéig mi oldjuk ezt meg? Tudni kell, hogy mi sem keresünk valami fényesen, egy kis albérletben tengtünk eddig a kisbabánkkal. Egy éve jött egy olyan ehetőség, hogy kaptunk szolgálati lakást, és így félre tudjuk tenni azt az összeget, amit eddig albérletre költöttünk, így összejött egy év alatt egy kisebb összeg, amire ha még 2-3 év alatt összejön ennyi, akkor végre tovább tudunk lépni az eddig kilátástalannak tűnő helyzetből. Erre most kijelenti, hogy ezt az összeget mostantól nekik adjuk. Nem kölcsön, hanem segítésből.

Na mármost annyira nagyon nagy gázban nem lennének, ha kicsit változtatnának az életükön, de erről persze szó sincs, a szándék sincs meg.


1, egy hatalmas házban laknak egy kis faluban, amit fenn kell tartani. Persze eszük ágában sincs, hogy mondjuk lecseréljék egy kisebbre, amit könnyebb lenne fenntartani.

2, mindannyian dohányoznak, ami tudjuk, hogy mennyibe kerül egy hónapban 3 embernek...persze szóba sem került, hogy letennék.

3, anno megszokták, hogy saját disznó, tyúkok, kacsák voltak és renegetg hús volt midnig otthon. Most már nincs nekik, mégis ipari mennyiségben csinálnak meg minden kaját, képtelenek normális adagokat főzni, aztán vagy dobják ki a húst, vagy bezabálják rosszulétig, hogy ne kelljen kidobni. Szóvá is tettük nekik, azt hajtogatják, hogy ők egyáltalán nem is így. (3 embernek 4 kilóból főznek pörköltet, és midnen kajával így van).

4, az apósom azért minden nap átjár munka után a kocsmába meginni a magáét.


Szóval azt hiszem, hogy nem vagyok egy hárpia, aki megtagadja a segítséget, de most eléggé el vagyok keseredve és nem tudom, hogy hogy mondjam meg a férjemnek, hogy nem szeretném a jövőképünket feláldozni a szüleiért. Mégha látnám, hogy ők is midnent megtesznek azért, hogy behúzzák kicsit a nadrágot és jobban kijöjjenek, akkor azt mondom, hogy néha besegítünk kicsit (pl., ha valamit nem tudnak megvenni, akkor megvesszük, stb).

De az sem biztos, hogy ez a munka most, ami kettőnknek van, és amiből ilyen szépen félre tudunk tenni, az sokáig lesz, és most végre 6 év gürizés és szűkölés után el tudunk kicsit indulni...nem akarom ezt feláldozni.

Most nagyon önző vagyok?



2013. aug. 16. 22:05
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
És azt még elfelejtettem, hogy abban már segítettünk, hogy volt valami hiteltörlesztésük, amivel most elcsúsztak és végrehajtóhoz került, ki kell fizetniük, és egy másik hitelt akartak felvenni, hogy abból kifizessék. És most mi ezt kifizettük (300.000 ft) a spórolt pénzünkből, és mondtuk, akkor majd nekünk adják meg, ha lesz, törlesszék vissza valahogy. Pl. az ilyenben egy kicsit sem akadékoskodtam, természetes, hogy segítünk, ha tudunk. De nem szeretném még 3 felnőtt ember megélhetését a nyakunkba venni úgy, hogy még nekünk sincs lényegében semmink, és most végre lehetőség lenne rá.
2013. aug. 16. 22:10
 2/28 anonim ***** válasza:
86%

Hát nem szép megoldás; de külön kassza.

Megy a közösbe a bérleti díjra, rezsire, kajára X összeg mindkettőtöktől, és a maradékkal mindenki azt kezd, amit akar. Ő odaadja, te meg elrakod, bár így sosem juttok egyről a kettőre.

Ezt a 4 pontot mond el párodnak is. 1. keressenek kisebb lakást 2. semmi cigi 3. okosan főzzenek 4. semmi kocsma

DE ezt neked kell tudni, neked nem kötelességed támogatni, de ha a párod akarja, nem tehetsz semmit.

2013. aug. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem igazad van, mivel nem idős magatehetetlen emberekről van szó. A másik, hogy nekik nem is illene elfogadni a pénzeteket, hiszen nyilván tisztában vannak a helyzettel (kisbaba, albérlet, stb.).

Nem vagy önző, csak szeretnél a gyerekednek normális jövőt biztosítani, ami úgy nem fog menni, hogy adtok pénzt apósodéknak cigire.

2013. aug. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
84%

Ahogy elkezdtem olvasni a soraidat, először kicsit kiakadtam, de mire a végére értem, azt gondolom, igazad van. Először ott náluk kellene egy kis racionalizálást végrehajtani, és ha az megvan, akkor szükség szerint segíteni őket, amennyire lehet. Egyébként híve vagyok a szülők támogatásának, én magam is így teszek az Édesanyámmal, de ő maga is mindent megtesz annak érdekében, hogy kijöjjön a nyugdíjából.. mellette néha még dolgozgat is (már 70-en felül van), és soha nem fogad el tőlünk pénzt. (mindig ott hagyjuk neki a lakásban el-el dugva ide-oda ahol biztosan megtalálja.. ilyenkor felhív és megszid, hogy nem kellett volna.. de nekem jól esik hogy tudok segíteni neki).


Beszélj a férjeddel és előbb ott kezdjék el a "gazdálkodást" a szüleinél. Szerintem. És óvatosan, mert ez érzékeny pontja lesz a férjednek, hiszen ők a szülei és érthető, hogy jót akar nekik.

2013. aug. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
1. válaszoló...hát mondjuk ez olyan, hogy nekem pl. sokkal kevesebb a fizetésem, mint neki, abból nem fogunk tudni lakásra félretenni. Vagy pl. a gyereknek is majd mindent én vegyek meg a fennmaradó részből és ő meg adjon mindent a szüleinek? Szerintem egy családban nem tud működni a külön kassza, legalábbis nem tudom elképzelni. Ráadásul az alapproblémát nem oldja meg: vagyis, hogy nem tudunk a jövőnkre, normális életünkre félretenni (pl. lakásra)
2013. aug. 16. 22:14
 6/28 anonim ***** válasza:
84%

Akkor tényleg legyen az, hogy ezt a 4 pontot elmondod férjednek, és megmondod, hogy ezeken változtassanak és akkor támogatjátok őket.

Mert a cigi meg a pia kicseszett nagy luxus. Meg a nagy ház is, meg a kidobott étel.

Reméljük a férjed felfogja, hogy hiába támogatjátok őket, ha ők abból cigit vesznek, vagy élelmiszert, amit aztán kidobnak. Mert ez tényleg kidobott pénz!

2013. aug. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
79%

Hát nagyon nem könnyű helyzet. Egyetértek veled, kell támogatni őket, de van egy bizonyos határ. Soha nem fogtok így saját lakásban lakni, és a szolgálati lakás sem biztos hogy örökké tart. Mi lesz ha még szeretnétek egy (esetleg több) gyereket?

Ami a legszomorúbb, hogy se a cigiről se a piáról nem fog egyik sem lemondani. Tudják, hogy rossz, dehát "ennyi jár nekik", gondolom nálatok is ez lesz a válasz. Rengeteg pénz elmegy ezekre a káros szokásokra, de függők így képtelenek lemondani róla. A házról beszéljetek velük, érdemes lenne, nagyon sok pénzt meg lehetne fogni azzal, bár kérdés, hogy az adott faluban el tudják-e egyáltalán adni a házat.

2013. aug. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
89%

Csak azok a családok segítik a nagyszülőket akiket amúgy se vágna földhöz a pénz, na most a mai lakosságból ez hány fiatalabb házaspárról mondható el?

A legegyenesebb út a megegyezéshez, ha te is lecsapsz az asztalra, hogy már pedig adják el a házat és költözzenek panelba vagy vegyenek vissza a nagy főzésekből és cigiből


Anyós após ide vagy oda, titeket mivel segítene előrébb úgy őszintén? Szerintem semmivel, ezen gondolkozzatok el, hogy amit a férjed szívéjességből oda ad, annak nem fogjátok látni a hasznát

Ha nem lenne a kisgyerek azt mondanám hogy add be a válópert ha menthetetlen lenne a nyugodt dűlőre jutás, mert az életbe nem fogtok komolyabban előre jutni, mivel az öregek visszatartó erőként vannak a nyakatokon, és a gyereknek se kéne azt látni hogy tellett volna fiam többre is, csak Apádék hülyesége miatt ennyire vittük az életben


Ne sértődj meg nem vagyok a segítségnyújtás ellen, de milyen alapon vinne bele téged is a férjed, ha nem képesek változtatni/lentebb adni a nagyszülők, meg sem érdemlik

21/F

2013. aug. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
87%

A férjed egy feneketlen kútba akarja dobálni a pénzeteket.


Neked teljesen igazad van.

2013. aug. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
23%
Annyira kell támogatnod mint ha nem apósod hanem az apád vagy anyukád lenne bajban.
2013. aug. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!