Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem leszek túl idős?

Nem leszek túl idős?

Figyelt kérdés

Eddig egyke voltam, de kb. két hete kiderült, hogy lesz egy kistesóm. Most vagyok 13 és mire megszületik, bőven a 14. életévemben leszek. Félek, hogy a korkülönbség miatt soha nem lesz meg köztünk a közös hangot. Vagy szerintetek nem lesz gond? Előre is köszi az értelmes válaszokat.


13/L



2014. okt. 6. 15:21
1 2
 1/11 anonim válasza:
42%

Tőled is függ,hogy milyen lesz a kapcsolatotok.Ha szereted a kicsiket,akkor nem lesz gond,főleg,ha segítesz anyukádnak a pici ellátásában,hiszen akkor sokkal közelebb kerülhettek egymáshoz a kis tesóddal.

Páromék 4-en vannak testvérek,a fiúk 3 évente "jöttek",de a legkisebb,a hugica már elég nagy korkülönbséggel született,párom az ő születésekor volt 14 éves :)

Rajongásig szerették kicsinek is,vitték babakocsiban mindenhová,játszottak vele,sőt pelenkázták is.Mai napig nagyon jó a kapcsolatuk.Számukra sosem volt teher.

2014. okt. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden ok lesz, hidd el! :) Az en kishugom es koztem 10 ev van, es nagyon sokat csavizunk egyutt. :) A picik behozzak a jo hangulatot a csaladba. Meglatod, ahogy megpillantod tudni fogod, h elvalaszthatatlanok lesztek. :)
2014. okt. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem a korkülönbségen múlik! :)
2014. okt. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A szomszédban a kisfiú 3,5 éves a 2 tesója meg 18,20 éves és egy családból van mindenki. Na az már inkább korkülönbség, de ott is imádják a kicsit.
2014. okt. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2014. okt. 6. 15:41
 6/11 anonim ***** válasza:

Elsősorban rajtad múlik majd, hogy milyen lesz a kapcsolatotok:) Ha szánsz rá időt, türelmes leszel vele, és érzi, hogy szereted, akkor valószínű, hogy "bálványozni" fog téged:)) Ha viszont azt érzi, hogy "nyűgnek" tekinted, aki akadályozza pl. a szórakozásban, vagy sosem foglalkozol vele, mert a magad életét éled, akkor távolságtartóbb kapcsolatotok lehet.

Viszont ha fiatalkorotokban a nagy korkülönbség miatt nem is lennétek túl közeli kapcsolatban, ez felnőttkorotokban megváltozhat, és bizalmas viszony még akkor is kialakulhat köztetek, én legalábbis a családomban és az ismeretségi körömben ezt tapasztaltam...

2014. okt. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mindig is nagyon oda voltam a kicsikért, a 6 éves unokatesóm ezt tudja igazolni. Amúgy azért aggódtam, mert az ő bátyja jelenleg 22 éves és nagyon eltávolodott tőle, soha nem volt ideje rá és ez nagyon megviselte. Én viszont azt akarom, hogy a kistesóm ne úgy tekintsen rám, mint a nővérem, akit alig ismerek.
2014. okt. 6. 15:59
 8/11 anonim ***** válasza:

A barátom 18 volt, mikor megszületett az öccse.


Most 30, a kissrác 12 és imádják egymást, szóval nem azon múlik - pedig a párom az öccse születésétől kezdve 200 km-re lakik otthonról (egyetem meg munka is ide köti).

2014. okt. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A bátyáim és köztem 13, illetve 17 év van. A húgom ésa bátyáim között 18, illetve 22. Köztünk így 5. Na most a bátyáinkkal jó a kapcsolatunk, számíthatok rájuk, a húgommal meg sokat veszekszem, pedig kisebb a korkülönbség. Nem ezen múlik szerintem. Meglátod semmi baj nem lesz:)
2014. okt. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Van egy 14 évvel fiatalabb öcsém. Nagyon jóban vagyunk. Én tőle tudtam meg mindig, mi az aktuális divat a fiatalabbak társasági életében, ő meg tanácsot kért néha, és mindig nagyon jókat beszélgetünk.

39/N

2014. okt. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!