Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tennétek, mit tegyek meg...

Mit tennétek, mit tegyek meg a testvéremért?

Figyelt kérdés

Én már 33 éves vagyok az öcsém, 4 évvel fiatalabb. Rettentő csóró és rettentő rossz körülmények között nőttünk fel. Nem hogy nélkülöztünk, hanem annál sokkal rosszabb. Bár a fővárosba születtünk, de így is sokáig kb. úgy éltünk mint valami kis faluban a "világ végén"

Na ennyit bevezetőül.

Tehát a lényeg az, hogy én sok-sok pofon és mindenen keresztül mindig is küzdöttem, hogy ne kerüljek az utcára. A szüleim sajnos nem voltak sosem hű de jó szülők, SŐT, még közel sem.

Én elviseltem, hogy általánosban, meg még előtte oviban mindenkinek a céltáblája voltam, és napi szinten csúfoltak. A középsuli már kicsit jobb volt, majd jött az egyetem.

Az öcsém, sosem tudta ezeket feldolgozni, vagy hogy mondjam, így igen hamar elkezdett inni, meg cigizni, hogy a "haverok" befogadják.

Sajnos már így sok év után ez egyre jobban elfajult.

Röviden és tömören a tesóm alkoholista lett.

Én albérletben élek már 5 éve a párommal nap mint nap megküzdünk minden forintért, a tesóm, meg még a szüleinknél lakik, de az ég világon nem csinál semmit. Tehát nem dolgozik, nincs bevétele.

Az elmúlt kb. 2-3 évben próbált már elvonóra menni, de az ottani szabályokat nem bírta, így felrúgott mindent.


Nem tudom, hogy mit tegyek érte, mert bár felnőtt ember, és a saját döntése, hogy mit tesz vagy mit csinál, de ott van bennem, hogy a testvérem, és szeretnék neki segíteni, de nem tudom, hogy hogyan.


Annyiszor próbáltam már mindent (pl. költözzön ide az albérletbe, vagy bármi ami kizökkentené a hétköznapokból), de valahogy nem hajlik rá.


2014. okt. 6. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmit sem tesz, hogy jobb legyen az élete, a te segítségedet sem fogadja el, neked sincs elszórni való pénzed. Magaddal törődj. Ha leszel is olyan gazdag, akkor is találsz majd jobb alanyokat a jótékonykodásra.
2014. okt. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Buford Tannen ***** válasza:
Sajnos a te akaratod ehhez kevés. :/
2014. okt. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De valahogy hibásnak érzem magam, mert anno, amikor még kicsik voltunk akkor 4 év még nagy korkülönbség volt, és ha én többet bátorítom és biztatom akkor talán nem lett volna ez ami.
2014. okt. 6. 21:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Téged ki biztatott? Az öcséd felnőtt ember, semmi közöd az ő döntéseihez.
2014. okt. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Azért mégis a testvére, nem hagyhatja hogy elvesszen ebben a nagy ülepítőben, próbálj munkát keresni az ő szakmájában, a munka majd leköti a figyelmét, vagy csináljon akármit , csak legyen lekötve a figyelme.
2014. okt. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!