Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Fontosabb egy állat, mint a...

Fontosabb egy állat, mint a család?

Figyelt kérdés

ketten vagyunk testvére, és elég messze élünk egymástól.

nővéremnek és a párjának egy éve van egy kutyájuk, akit bent tartanak lakásba.

Mi is lakásba lakunk, az ötödik emeleten.

Mivel messze élünk egymástól, elég ritkán látjuk egymást...mi most újítottuk fel az otthonunkat, minden új,bútorok,ágy kanapé...másfél milliót ráköltöttünk a lakásra.Elhívtam a testvéreméket hozzánk vendégségbe,mivel messze élünk,minimum egy éjszakát itt is kell aludniuk. Erre közölte hogy ő hozza a kutyáját is.

És ebből lett egy veszekedés,mert mi meg a párommal nem szeretnénk hogy ha már ennyit költöttünk a lakásra, akkor valamit szétrágjon a kutyája.

mert köztük alszik éjjel a kutya. mi meg nem engednénk meg hogy az új kanapéra felugorjon...

sehova nem tudnánk elmenni (pl egy moziba,vagy étterembe) mert hogy visszük a kutyát oda?sehogy...

ha itthon marad egyedül, akkor meg tuti szétrág valamit, vagy ugat, a szomszédok meg nem tudom mit reagálnának rá,mivel így se vagyunk jóba velük.

egy éve nem voltak már itt tesómék, mert várják, hogy megengedjük hogy hozzák a kutyát.ők inkább nem jönnek.

és ha én mondom neki, hogy rosszul esik, hogy másfél -két napot nem bírnak ki, akkor még ő van megsértődve, hogy nem értem meg hogy nekik olyan, mintha a gyerekük lenne... és hogy ilyet kérek tőle hogy ne hozza...

én kismacskát szeretnénk, de nem lehet,mert félek hogy ha nem vagyunk épp itthon, szétszed valamit...hát akkor nem lesz macskám egy darabig....

de ők nem bírnak ki másfél napot? inkább nem jönnek el?



2014. okt. 22. 13:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
67%
Te meg jobban szereted a kanapéd, mint a testvéred. Egyikötök se 100as ...
2014. okt. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

nem jobban szeretem.

de sose volt divat a családunkba bent tartani a lakásba állatot...

oké ők bent tartják, az ő dolguk hogy minden tiszta szőr,meg a kutyán múlik minden otthon..

de ha vendégségbe jönnek akkor miért kéne azt megengednem hogy hozzák a kutyát is...?

nekem is volt kisállatom, sose vittem sehova...

2014. okt. 22. 13:32
 3/27 A kérdező kommentje:

szüleim se szeretik hogy bent van a kutya, és mikor hozzájuk megy tesóm akkor viszi magával...

És mikor ebédelünk, a saját villájával ad a kutyának is kaját...! Ez normális? nehogy már...

2014. okt. 22. 13:35
 4/27 anonim ***** válasza:
78%

Miért rágna szét a kutya bármit is? Ha normálisan van nevelve, nem rág, nem piszkít be, és ha kellően ápolt, nagyságrendekkel kevésbé koszít, mint egy vendég, aki utcai ruhában ül az új kanapéra.

Nem ők nem bírnak ki másfél napot a kutya nélkül, hanem a kutya nem tud másfél napig egyedül lenni a lakásban.

Ha pedig valaki gyerek helyett tartja a kutyát (amit én speciel kicsit perverznek tartok, de sebaj) akkor igenis nehezményezheti, hogy rá akarod venni, hogy hagyja otthon.


Tisztázzátok ezt, hogy szerintük mennyire jólnevelt a kutya, és ha nem 100000% biztosak benne, hogy nyugodtan magára lehet hagyni a lakásban, akkor hozzanak neki egy szállítódobozt/ketrecet, amibe bezárhatjátok, míg elmentek étterembe.

A kanapéra meg húzz dupla lepedőt, ha félsz a kutyaszőrtől. De egy rendesen fürdetett, kozmetikázott kutya feleannyira sem piszkít, mint egy ember.

2014. okt. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
49%
Hát akkor nem jönnek és kész. Úgy tűnik a kutyáját jobban szereti, mint téged, ennek az okait mi nem tudhatjuk.
2014. okt. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
96%

Oké, most olvasom, hogy az asztalról eteti - ha jól értem, a kutya nem kicsit el van kényeztetve... Nem "gyerekpótlék", hanem anyuci pici szíveszottya. Szóval minden meg van neki engedve.

Próbálj ráhatni a tesódra, mert ez a kutyának se jó. Jöhetnek, ha bizonyos szabályokat betartatnak a kutyával.

2014. okt. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
44%
Jogos, én sem engedek állatot a lakásba a fent említett okok miatt, de soha nem is hozott senki, ennek semmi értelme. Sokat nem tudsz tenni, ha nem akarnak jönni emiatt akkor nem jönnek.
2014. okt. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
És miért nem mentek akkor ti hozzájuk?
2014. okt. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
95%

Nem kell megengedned, hogy hozzák a kutyát, de nekik meg joguk van nem elmenni vendégségbe.


Amúgy meg nem minden kutya rág szét mindent mindig.


De tényleg, ha ilyen hülyeségen nem tudtok kiegyezni, akkor az gáz...

2014. okt. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

tudna rá valaki vigyázni amíg otthon hagyják...Meg lehetne oldani...

nem rossz kutya, de teljesen oda van tesómért, egy egyszer mikor náluk voltam, tesóm elment boltba a kutya meg visított, tutult, kapart, ugatott megállás nélkül...

persze ezt nem látja tesóm, ő csak azt látja hogy hogy örül neki a kutyus,mikor hazaér.otthon neki minden meg van engedve...

azt mondja tesóm, nálunk nem rágna szét semmit...de ha otthon is szabad neki?

ez ugyanolyan,mint hogy ha hozzák is, akkor nem szeretném hogy az ágyba aludna...persze hogy nem fog a földön aludni ha az a kutya hozzá szokott már egy év alatt ahhoz hogy kettejük között alszik.


egyébként aranyos kutya,meg okos is...ha rá van szólva nem ugat ...meg is van nevelve úgy ahogy.

nade ha elmegyünk valahova, és ő itthon lesz hagyva,nem leég hogy egyedül van, tesóm nélkül (mert azt a hisztijét láttam már ugye) de még egy tök idegen helyen... na akkor nem tudni, hogy mit fog csinálni... akkor egy két dolgot simán szétrághat, vagy szétkaparhat,mert megijedt hogy tesóm idegen helyen hagyja egyedül.


hordozóról nem is akar hallani tesóm, szerinte állatkínzás abba tartani..még ha csak 1-2 órát amíg mi olyan helyen vagyunk, ahova a kutyát nem vihetjük, akkor is.

2014. okt. 22. 13:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!