Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim nem engedik, hogy...

A szüleim nem engedik, hogy állatom legyen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy tengerimalacot, anya azt mondta, hogy lehet kapok. Most meg kaptam egy matek 2-est, és most nem kaphatom meg! Annyira idegesítenek, néha legszívesebben megszöknék. Ezen kívül folyton veszekednek velem olyan hülyeségeken mint pl nem töröltem le az asztalt. Ezen kívül néha még megver is, de úgy hogy fáj.. De nem erről van szó.. Segítsetek

2014. máj. 24. 11:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Most mi is itt a gond ? Nem értem!
2014. máj. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Egy dolgot tudsz tenni: betartod a játékszabályokat és tisztán játszva nyersz.

Pl. ha az év végi bizid kijavítod akkor lehet tengeri malacod. Menj oda, és beszéld meg a szüleiddel, hogy ebbe belemennek-e.


Az asztalt meg töröld le. A kezed nem szakad le tőle és szerintem kevésbé is fáj, mint a verés.

2014. máj. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Egyetértek szüleiddel! Rendet kell tanulni! Aztán mire fel jutalmazzanak meg, ha nem tanulsz rendesen?
2014. máj. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Tanulj! ennyit tehetsz.

Egyébként tengerimalacot párosával lehet tartnai (azonos neműeket) mivel társas lények.

2014. máj. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Mutas meg, rendszeres tanulással, a házimunka rád eső részének (nagyon) gondos elvégzésével, hogy elég érett és rendszeres vagy ahhoz, hogy egy állatot gondozz, azt felügyeld. Hidd el, ha az asztalt nem vagy képes ( nincs kedved, elfelejted) letörölni, akkor a tengerimalacod rendbentatrását sem tudod elvégezni
2014. máj. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Hány éves vagy? Csak akkor kaphatsz állatot, ha felelősségteljesen tudsz róla gondoskodni. Tiszta almot kap, enni- és innivalót adsz neki, foglalkozol vele. Az állatok érző élőlények, nem elég nekik a simogatás. Arra elég a plüssállat.
2014. máj. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Én is megkaptam a páros pofonokat annak idején, mégis itt vagyok. De ezeknek komoly oka volt (engedély nélküli nyári kirándulás bringával, rendőrség vitt haza minket, vagy amikor felgyújtottuk a tarlót, mert szélben szalonnát akartunk sütni). Csak úgy nem ütött senki, ezek a pofonok sem teljes erőből történtek. Aztán amikor 12 éves voltam, meghalt apám. Nem bántam volna, ha megpofoz, ha visszajön, de végleg elvesztettem. Másnak a hibájából halt meg, belerohant egy ámokfutó a kocsinkba.
2014. máj. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%
Neked hülyeség, hogy nem törölted le az asztalt, nekik meg segítség lett volna. Az is hülyeség lesz, ha épp nincs kedved és nem eszik a malac?
2014. máj. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%
ha már azzal bajod van, hogy le kell törölni az asztalt, akkor hogy akarsz majd az állatodról gondoskodni?
2014. máj. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%
vegyetek hörcsögöt, sokkal kevesebb a macera
2014. máj. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!