Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Több dolog is van az életemben...

Több dolog is van az életemben ami fontos és vonz. Hogyan válasszak és hogyan érjem el?

Figyelt kérdés

Itt foglalkozásokról van szó csak sajnos nem tudok dönteni.


Az első a gyerekek. Valamiért nagyon szeretem a gyerekeket és szeretnék majd sajátot is, bár lehet, hogy nekem nem lehet majd gyerekem. Bánt a dolog de nagyon szeretnék segíteni az árvákon és nem sokat gondolkoznék örökbefogadáson, persze attól próbálkoznék egy sajáttal is. Csak remélni tudom, hogy normális életkörülményeim lesznek és fogadhatok majd örökbe ha esetleg egy saját nem sikerülne de kitartó leszek. Szóval ez az egyik, hogy szeretnék gyerekekkel foglalkozni (nem óvónő, tanárként) talán védőnő vagy valaki aki egy árvaházban dolgozik és segít családot találni az árváknak.


A második az egészségügy. Már 2-3 évesen a Vészhelyzetet néztem, orvososat játszottam és mindig hisztiztem az orvosos játékokért. Menet közben valahogy elfelejtődött, de pár éve újra előjött és szívesen dolgoznék mondjuk mentősként. Kórházi orvos nem nagyon akarok lenni, inkább mentőorvos vagy valami, csak nem tudnám mennyire bírnám lelkileg és a gyomrom is mennyire bírná. Alapból bírom a vért, bírom nézni a sebeket, sérüléseket, csonttöréseket, a műtéteket tv-ben csak azért más az ha nekem kell ellátni és azt végképp nem tudom, hogy hogyan reagálnék arra ha esetleg előttem meghalna valaki. Igaz, hogy lelkileg is elég kemény vagyok de azt hiszem ez megrázna. Mégis ez a dolog vonz a legjobban csak hát nem tudom. Meg ott van a tanulás is ami nekem nem nagyon megy de lehet, hogy ha vért hánynék akkor is elvégezném.


A harmadik az állatok. Jelenleg az állatoknál nincs fontosabb dolog az életemben, nekem is van most 4 és mindegyikről én gondoskodom, plusz a barátnőm kutyáit sétáltatom minden este. Imádom azt ahogy egy állat szeretni tud. Leírhatatlan érzéssel tölt el, ha segítek egy állaton és szó szerint egy legyet nem vagyok képes megölni, ha megteszem kicsit rosszul érzem magam miatta. Az a "keménylelkűség" az állatokra nem nagyon vonatkozik, ha meglátok egy beteg, éhező állatot akkor legszívesebben elsírnám magam és dühös vagyok az emberekre. Arra gondoltam, hogy összekötném az előző dologgal és állatorvos lennék de kizárt dolog, hogy engem oda felvennének és el tudnám végezni. Annyit tényleg nem tudnék tanulni akkor se ha fegyvert tartanának a fejemhez.


Az összes közül leginkább a második dolog az amiben el tudom képzelni magam de attól félek, hogy ha elkezdeném nem tudnám befejezni a sok tanulás miatt mert gondolom nem keveset kell ahhoz sem tanulni. Na meg ez a véres, halálos dolog nem tudom hogy érintene.

Szerintetek mit válasszak? Van valami jó ötletetek, hogy ki is tartsak mellette? Ha már tanulnék akkor jó lenne, de még a mostanival együtt 3 évem van a középiskolából.


16/L



2013. aug. 14. 21:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Védőnő? Foglalkozhatsz gyerekkel és, egészségügy is és mellette lehetnek állataid, segíthetsz rajtuk, menhelyre járhatsz. A védőnőit könnyebben el lehet végezni mint egy orvosit vagy állatorvosit. Emellett szintén fogadhatsz örökbe gyermeket is majd, bár nem tudom mennyire keresik mostanában a védőnőket.
2013. aug. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem is a védőnő lehetne számodra egy ideális választás.


Amúgy ha nem vagy olyan jó tanuló lehetsz mentőorvos helyett inkább mentőtiszt. Mentőtisztihez is sokat kell tanulni, de az főiskolai szak és mégsem olyan, mint az orvosi, ugyanis 4 év alatt szerzel diplomát.


Gyermekápoló nem szeretnél lenni, az is csoda jó.


A gyermekvédelmis, aki talál helyet a gyerekeknek azt hiszem, hogy szociális munkás, de szerintem nagyon telített ezen a téren a pálya.


Gyógypedagógus? Bár nem árva gyerekekkel, de sérült gyerekekkel tudsz foglalkozni, nem csak fogyatékkal élőkkel, de viselkedészavarosokkal is.

2013. aug. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!