Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mihez kezdjünk a testvéremmel?

Mihez kezdjünk a testvéremmel?

Figyelt kérdés

A testvérem többhónapos terhes, a párjával nem várták a gyereket, szerintem a testvérem megtartani sem akarta, csak a párja rábeszélte. Mióta terhes, teljesen megőrült, állandóan összeveri (!) a párját, ő meg nem mer visszaütni a kirohanásaikor, hátha feljelentené a testvérem. A szüleim sem tudják kezelni, nekik is simán nekikmegy, szitkozódik, összehord rájuk is mindent. Közben sokszor a falat rúgja, illetve tárgyakat tör-zúz, legutóbb a párjának a ruháit kezdte el szétvagdosni ollóval. Teljesen megőrült, kezelhetetlen, és akik tehetnének valamit, túl gyávák, mert "vannak normális napjai is". Annyira összeverte már párszor a párját, hogy kékes fekete foltok voltak az arcán, vagy volt, hogy dőlt az orrából a vér.

A szüleim egyik ismerőse azt mondta, hogy az ő volt felesége is ennyire megőrült terhesen, hasonlókat művelt, és később sem javult a helyzet. Egyszer, mikor visszaütött a nőnek, a nő feljelentette és a férfi felfüggesztettet kapott miatta, holott csak védte magát igazából (mivel a nő kezdte és előtte is rendszeresen összeverte...).

Ilyenkor mit lehet kezdeni az ilyen esetekkel? Hogy kezeltessük a testvéremet, ha nem látja be, hogy beteg? Valaki hasonló tapasztalatokról tudna mesélni?


2014. okt. 31. 11:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Egy ilyen kirohanas utan mentot hivni es kenyszergyogykezelesre vitetni
2014. okt. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Sok minden allhat a dolgok mogott!

1. nem vart terhesseg,es talan azert mert hogy "jajj tonkre tetted,teszed az eletem,nem akartam gyereket" szituacio...

A masik: a hormonok.. na azok betudnak am kavarni ha az ember terhes... nekem is volt egy ismim,tort zuzott,egyszer sirt ( nem volt ra oka csak ugy) egyszer pedig mint aki beszivott ugy rohogott... nem ertettuk mi a franc van vele.. Aztan megszult es javult a helyzet,sot semmi ilyesmi nem all fenn.... de megis hogy miert verekszik?!... hany honapos? vartatok meg amig megszul,ha utanna sem javul,na akkor kernem szakember segitseget

2014. okt. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Mivel az Isten háza mögött élünk, ki sem érne a mentő, mire lenyugszik vagy elszökik. Mivel ez az újabb módszere, hogy a kirohanásai kellős közepén összepakol és lelép. Múltkor a párja meg a szüleim is keresték 2 napon keresztül, mert megszökött egy ilyen kirohanás során (akkor meg lett fenyegetve, hogy kihívják a mentőket hozzá, ha folytatja).

Mentőnek ideje sem lett volna...

2014. okt. 31. 11:15
 4/13 anonim ***** válasza:
28%
Tegyétek be egy kocsiba, és irány egy pszichológus!
2014. okt. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Vegyetek látleletet a párjáról és hívjatok orvost a nőnek, mert ez, hogy összever mindenkit az rohadtul nem normális még terhesen sem.
2014. okt. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%

Nagyon jól látod, hogy baj van. Nem tudom hány éves vagy, de ha a szüleid csak tétlenkednek, akkor neked kell tenned valamit.

Amit tehetsz, hogy elmész a védönöhöz. Nem amikor ö jön, hanem egyedül te elmész vagy felhívod a védönöt. HA esetleg öt nem tudod ki, akkor tudod ki a gyerekorvos a közelbe és hozzá mész el. Mikor rendel elmész és bent elmondod, hogy a növéred milyen.


A probléma, ha a védönö, gyerekorvos, körzeti orvos, vagy gyámügy ezt nem tudja, a növéred kárt tehet a gyermekben is. Elöfordulhat, hogy már a születésekor, vagy utánna. A születés után óriási stressz keletkezik, a baba sír mert éhes, mert fázik, mert fáj a hasa. Még egy egészséges embert is rettenetesen megvisel egy baba születése, egy idegileg gyenge ember pedig kárt tehet a gyermekben. Ilyenkor fordul elö, hogy megrugdalja, meg rázza erösen a gyereket stb... és már késsz is a tragédia.


Ha esetleg nem sikerül senkit sem értesíteni, vagy ök nem tesznek semmit sem, mindenképpen védeni kell a babát. Ha megszületik és látod, a növéreden, hogy kezd kiakadni, akkor vedd át a babát, vidd el sétálni, etesd meg te, vagy hívdki a gyerekorvost.

2014. okt. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
még most vigyétek el orvoshoz. A gyerekkel mit fog akkor csinálni, amikor a nap 24 órájában sírni fog??? Mert FOG!! A gyereket is megveri majd???? Azonnal vigyétek orvoshoz!
2014. okt. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%

Párod látleletet vesz, és fel kell jelenteni.

A büntetőeljárás során pedig észlelni fogják, hogy gond van vele, és ha kell, hivatalból gondnokság alá helyezik.

2014. okt. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%
Üljön össze a család és mondjátok meg neki hogy most már állítsa le magát mert következményei lesznek.Ha nem hallgat rátok, vonjátok meg tőle a figyelmet, hívjátok ki rá az orvost, beszéljetek családvédelmissel.Mondjátok meg neki hogy ha így folytatja, el lesz véve tőle a gyermek.Ha legközelebb dühöng, fogjátok le és addig ne engedjétek el amíg le nem nyugszik.Szar érzés ezeket olvasni és tudom hogy mégiscsak a testvéredről van szó, de a szép beszéd nem segít semmit.Ha még ezek után is folytatja, akkor a párja jelentse fel súlyos testi sértésért és üljön le vele beszélgetni hogy biztos ezt akarja-e.Sok lehetőség van, válasz ki egyet vagy többet és alkalmazzátok, de lehetőleg most rögtön!!
2014. okt. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Szóval mindenhogyan a párjának kellene valamit lépnie, én egyedül kevés vagyok ehhez. A párja meg túl gyenge, szerintem egyenesen kapcsolatfüggő (a testvérem többször kidobta már korábban is, de öngyilkossággal fenyegetőzött a párja, és ezért visszafogadta). Egyébként a testvéremet nem érdekli a gyerek, múltkor azt hallottam, hogy a hasát ütötte (nem előttünk, más mondta). Ha pedig bezárják valahova, ott sem kezelik ki, a szembeszomszédunkban is van egy őrült nő, ő is 3 hónap után kijött a szanatóriumból és csak még rosszabb lett. Ő is hasonlóan kezdte, de az orvosok semmit sem értek nála. Ennek tudatában sem fogják a szüleim beutaltatni sehova. Ráadásul ha bezárják, még a gyereket sem lesz hova tenni, bölcsőde nincs a környéken, az apja, nagyszülei pedig mind dolgoznak.

2014. okt. 31. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!