Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnám, ezeket az öngyilk...

Hogy tudnám, ezeket az öngyilkossági "rohamokat", gondolatokat megállítani magamban?

Figyelt kérdés

Kezd már egy kicsit eldurvulni, mert alapvetően szeretek élni, de ha már egy kis rossz is történik, akkor már azon vagyok, hogy mikor hogy, mivel nyírjam ki magamat. A párom is kicsit úgy érzem elhanyagol, meg ha összeveszünk, akkor dől bennem minden. Már december óta gyenge vagyok így, volt hogy szétvágtam a karomat is, bár azt más célból... próbáltam megfullasztani magamat, meg még volt egy pár...

Nem tudom magamat sokszor lenyugtatni, hogy majd lesz jobb, mert már nem hiszek benne, mert tudom, hogy jöhet egy rosszabb :(, most mindenki egy gyenge kis senkinek lát, tudom, de volt pár dolog ami miatt idekerültem...



2013. okt. 31. 08:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Van értelme az életednek? Ha van akkor hagyd ezt abba!
2013. okt. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá semmilyen segítség TE MAGAD kellesz ehhez.

Fontos,hogy büszke légy magadra és az leszel! ha szeretnél élni! Te fogod ezt elérni TE MAGAD! Ha akarod!

2013. okt. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%
Valóban segíteni lehet egy depresszív hangulatú emberen azzal, hogy közhelyes tanácsokat adunk neki? Hess betegség, hess öngyilkosság Te erósebb vagy nála és jobban fogod érezni magad. Ha ilyen hatalma lenne az embernek, hogy így tud hatni a másikra az elképzelhetetlen világ lenne. Egyszer mondták a Poppernak, hogy "Tanár úr! Én egész este gondolatban gyógyítottam a tanár úr szívizomzatát. Erre a Popper: Micsoda? Engem akarsz Te gyógyítani? Gondolatban? Hát ahhoz is diploma kell, hogy egy tűt a bőrőm alá szúrhass!" Azt akarom ezzel mondani, hogy jól meg kell gondolni a segítő szándékú embernek azt, hogy amit ő nyújtani tud az tényleg igazi segítség és nem pedig egy ócska frázis.
2013. okt. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha közhely ha nem közhely! Ez az IGAZSÁG!
2013. okt. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Eléggé rapszodikus alkat vagy, ahogy látom... A problémamegoldó képességeidet kellene fejleszteni. Ez történhet pszichológus segítségével, de sok könyv is van, ami erről szól.

Ha sokszor vannak ilyen szélsőséges hangulatingadozásaid, akkor érdemes lenne felkeresned egy pszichiátert, mert ez akár betegség is lehet.

2013. okt. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!