Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Normális ez a helyzet?

Normális ez a helyzet?

Figyelt kérdés

A történetem nagyon hosszú és bonyolult.

A testvérem öngyilkos akart lenni, de nem sikerült neki.

Előtte se akart változtatni az életén, most sem akarja ezt megtenni. Még rosszabb a helyzet..., huszonévesen úgy él, mint egy csecsemő, mosdatni kell, vásárolni rá, az ételt előkészíteni, a balesete következtében mozgássérült lett.

A szellemi színvonala még alacsonyabb lett, pedig egészségesnek született.

Próbálok rajta segíteni, de nem fogadja el a segítséget.

Mondom neki, hogy számítógépezz vagy nézz tv-t, de azt mondja őt semmi nem érdekli.

Lehet így élni?

Emellett agresszív, ha nem úgy van valami, ahogyan ő azt elképzeli.

A pszichiáter se tud róla, akkor valamennyire összeszedi magát, különben ha nem jön senki, akkor nagyon nem csinál semmit.



2014. szept. 12. 01:41
 1/6 A kérdező kommentje:
Csak akkor szól hozzám, ha kell valami, amúgy nem nagyon, hozd ide azt stb. Ha próbálok valami témát felhozni, nincsenek válaszreakciói, az gondolom nem jót jelent?
2014. szept. 12. 01:44
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján súlyos depressziója van.Miért akart öngyilkos lenni?

Ha ő nem akar kijönni a gödörből,a pszichiáter és te sem tehetsz sokat.

2014. szept. 12. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Milyen szintű a mozgássérültsége jelenleg? Önállóan képtelen lenne bármire, vagy csak nincs kedve a dolgokhoz egyáltalán?Feltud ülni? Járni? Kezeit használni? Rehabilitációs Segédeszközöket használ?

Visszatérve a kérdésre.Elsô olvasásra ez egy erős depresszió és szorongás, kétségbeesésnek hangzik. Talán mostmàr vàltoztatna , de nemtud és ezt nehzen fogadja el,és ebből fakad ez az állapot.Vagy már előtte is érdektelen volt (Talán régebben valami trauma / csalódás érte? Netán késôn érő típus és nem úgy alakította az életét már régebben sem, ahogy kellett volna és pl. másoktól függött másokkal törődött , majd később magára hagyták őt, ahogy mindenki elkezdte élni a saját felnőtt életét , és ő magára maradt? ) és ezt most tetézi az állapota és most szembesül a helyzetével?..Túl sok a kérdés igazából.A lényeg, hogy nem szabad ráhagyni az állapotát, megkell próbálni valami célt keresni neki ha már ő magának nem tud/akar., lehet az bármi csak örömét lelje benne, bármi jobb mint ezaz àllapot amiben most van, persze tudom nehéz mégtöbb időt rádorditani a testvéredre hiszen igyis hatalmas odafigyelést /törődést igényel.

2014. szept. 12. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

Nekem is rögtön az jutott eszembe, hogy a depresszió egy nagyon durva fázisában van, és hát nem tudom, képes lenne-e rá, de az öngyilkosságra tett újabb kísérletek sincsenek kizárva.

Ilyen helyzetben sajnos nem lehet mit tenni, én talán azzal próbálkoznék, hogy kiszakítanám ebből a környezetből, levinném vidékre egy nyugisabb környezetbe, ahol talán a napfény és a szép tájak hatására feléled benne egy kis pozitív érzet az egyszerűség iránt is. Mert nagyon sok ember gondolja túl az életet, aggódik a pénz miatt, aggódik a munka miatt és azért, hogy vajon lesz-e belőle valaki az életben, és ez sokaknál okoz levertséget, ami depresszióba mehet át, teljes elhagyatottság-érzetbe. És amikor meglátnak egy nagyon kis apró, egyszerűségében szép dolgot, például egy levelet, amin átszűrődik a lemenő nap fénye, akkor jut eszükbe, hogy az életben igenis van mit szeretni... Talán túl szentimentális vagyok, és tudom, nem írtam le a megfejtést, de én utolsó reményként ezzel próbálkoznék, mert nem hiszek a hangulatjavító szerekben.

L23

2014. szept. 12. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A sikertelenség miatt akart öngyilkos lenni, hogy egy elkezdett egy szakmát, de az nem vált be.


Járókerettel közlekedik, most már könyökmankót is használ, testileg javulgat, csak szellemileg nem igazán.

Előtte is passzív volt a hozzáállása a dolgokhoz.

Függő helyzetek voltak és vannak is...

A lábából hiányzik.


Köszönöm a válaszokat. Jó éjt!

2014. szept. 12. 02:28
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon jó az alábbi gondolatod. :) Köszönöm neked is.


"Nagyon sok ember gondolja túl az életet, aggódik a pénz miatt, aggódik a munka miatt és azért, hogy vajon lesz-e belőle valaki az életben, és ez sokaknál okoz levertséget, ami depresszióba mehet át, teljes elhagyatottság-érzetbe."

2014. szept. 14. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!