Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Normális ha már 1 hónapja...

Normális ha már 1 hónapja rendszeresen találkozok apám barátnőjének a gyerekeivel, még se beszélek velük?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak (nagyon csúnyám mentek szét ezekben a hetekben volt, hogy haza se mertem jönni) és elég sok időt töltök az apámnál. Ilyenkor minden hétvégén felmegyünk a barátnőjéhez akinek van két lánya. Na a helyzet az, hogy kerülöm a társaságukat még a házban is. Ezt azért mivel nem tudok velük egyszerűen mit kezdeni. Nincs közös témánk. Ők mindent utálnak amit én szeretek. Azon kívül, hogy "menj arréb" vagy "add ide a távirányítót" ezeken kívül semmit nem tudunk egymáshoz szólni. Én próbáltam velük beszélgetni (csak is én, ők meg se próbáltak még soha szóba állni velem) de 1-2 mondat után megint hatalmas csend támadt közöttünk. Sokszor van az, hogy az apám meg a csaja beküld minket a tévé elé, hogy nézzük azt. Ilyenkor következik az, hogy akár órákig ülünk, feszengünk egymás mellett csendben. Ez annyira kényelmetlen szokott lenni, hogy általában mindent kitalálok csak hogy menekülhessek abból a kínos csendből. Persze a barátnő meg apám rengeteg közös programot csinál de ez nem javít a helyzeten semmit. Sokat próbálkozok szóba elegyedni velük de ezek a próbálkozásaim kudarcba fulladnak.

Idővel talán javul a helyzet?


15/L



2014. nov. 26. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hány évesek a lányok?
2014. nov. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A kisebb 14 a nagyobb 17.
2014. nov. 26. 16:40
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális, de te próbálkoztál legalább.

Biztos javulni fog majd a helyzet.


Mióta vannak együtt apukád a barátnőjével?

Talán a lányoknak is fura, hogy kaptak egy új "tesót", és nem tudnak mit kezdeni vele.

És sajnos előnyben vannak, mert ők ketten vannak, te meg egyedül.


Talán kis biztatás: én a sógornőmmel feszengtem évekig, pedig semmi bajom nem volt vele, csak valahogy nem volt meg az összhang. Ma már a legjobb barátnőm.

2014. nov. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Egyébként kb. fél éve vannak együtt apámék.
2014. nov. 26. 16:51
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

Valószínűleg több ponton is hiba csúszott a számításba. Először is szerintem fél éves kapcsolat az nem túl sok, de ha egy hónapja találkozol velük akkor ugyebár 5 hónap..., szerintem totálisan korai volt összeereszteni a brancsot, még apukád és barátnője sem ismerhette meg egymást teljesen, felesleges volt bonyolítani az egyenletet még három változó bevezetésével.

A gyerek sem hülye, ha esetleg már egy éve együtt vannak vagy másfél, akkor a gyerekek is érzik, hogy ez itt mintha állandó, hosszútávú dologgá nőné ki magát, és ők is "megadóbban" viselkednek.

Két lány, két testvér, annyit tud, hogy van anyukának valami csávója, pár hónapja és van ott egy másik lány, igazából ha így nézed bizonyára neked is az tűnik fel, hogy nincs itt semmiféle ok a közeledésre a részükről. Az sem biztos, hogy értik-e teljes mélységében, hogy miről is szól ez a dolog, ki tudja anyukának hány ilyen próbálkozása volt ennek előtte ami aztán kudarcba fulladt.


Várni kellett volna még ezzel az egésszel, továbbá ezek a dolgok amúgy sem varázsütésre mennek. Szokni kell a dolgokat az pedig nem egy hónap.

2014. nov. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Egyetértek veled! De apám meg a barátnője mindent sietettnek. Már nem is érdekelnek a lányai. Itt minden rám van erőltetve (meg gondolom rájuk). Majd lesz ami lesz. Ha kialakul itt vmi akkor ki, ha nem hát nem. Nagyon elsietették az egész dolgot!
2014. nov. 26. 17:53
 7/7 anonim ***** válasza:
70%
Te szerintem éld nyugodtan az életedet ahogyan eddig tetted aztán valóban, majd alakul ahogyan alakul. Ne légy elutasító de a seggükbe sem kell mászni csak mert apukád azt akarja.
2014. nov. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!