Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Vajon miért csinálja ezt a...

Vajon miért csinálja ezt a testvérem? Nagyon túl reagálom?

Figyelt kérdés
Egész jó a kapcsolatunk (lányok vagyunk, én vagyok az idősebb), persze vitatkozunk, mint más testvérek is, viszont mostanában van egy elég rossz szokása. Folyamatosan lop tőlem. Tudom, hogy màs testvéreknél is előfordul, hogy elvesznek egymástól ezt-azt, de nàlunk egyre rosszabb a helyzet. Parfümöt, ékszert, bármit képes elvenni, és végig nézni, ahogy egy-két dolgot napokig keresek, és már magamat nézem hülyének, hogy lehet én pakolok így el mindent. Pedig gyakran találok meg a szobájában pl. egy fülbevaló párját, rákérdezek, és azt mondja hagyjam már békén, nem ő vette el. Teljesen össze zavar. Pedig tudja nagyon jól, hogy ha kölcsön kérné, odaadnám. Ezek csak apró dolgok, de tényleg bármit képes csak úgy elvenni, majd letagadni, hogy nála volt. Idegesít, hogy minden nap keresgetnem kell a dolgaimat. Szerintetek miért csinálja? Vagy csak én csinálok belőle nagy ügyet?
2014. dec. 17. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:
hány évesek vagytok?
2014. dec. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ez durva
2014. dec. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ő 18, én pedig 20, szóval már elég "idősek" vagyunk.

És bármit elvesz, vagy úgy kapom vissza, ha véletlenül megtalálom, vagy nem is kapom vissza. Eddig még soha nem fordult elő itthon még csak hasonló probléma sem.

2014. dec. 18. 09:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Fordított esetben ő hogyan reagálna?


Szüleitekkel beszéltél?

2014. dec. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én hugom is sportot űzött ebből, magyarázatot nem kaptam rá :D Tudom, hogy gyerekes, de testvérek között belefér: Mikor végleg elegem lett belőle, megfogtam az összes(!) ékszerét, eldugtam előle, és megmondtam, hogy csak akkor kapja vissza, ha én is a sajátjaimat. Nálam bevált :) Valószínűleg csak kellemetlenül érzi magát olyan szituációban, mikor kuncsorognia kell valamiért, egyszerűbb szó nélkül lenyúlni, hiába tudja, hogy szívesen odaadnád. Egy tizen x éves lányon szerintem amúgy sem egyszerű kiigazodni, semmin sem kell meglepődni :D
2014. dec. 20. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Persze, beszéltem már a szüleinkkel, akik beszéltek tesómmal, de sajnos semmit nem értek el vele.


Ez nem is rossz ötlet! :) Csak az a baj, hogy attól tartok, ő nem adná vissza őket, hanem azonnal felkapná a vizet, ordibálna, és nem így fogná fel. Mindenesetre megpróbálom! :) Hiszen hosszabb távon ez azért elég idegesítő tud lenni.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2014. dec. 20. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!