Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan segítsek a húgomnak?

Hogyan segítsek a húgomnak?

Figyelt kérdés
Mindketten huszonévesek vagyunk. A húgom azon kívuül, hogy eljár dolgozni, semmit nem csinál. Tudom, hogy őt is zavarja, de a párjával soha nem tud kimozdulni. Mindig csak esznek és alszanak. Én sokszor hívom, hogy menjünk el együtt sportolni, vásárolni, sétálni, vagy csak jöjjön át hozzám, és beszélgessünk. Ezekből soha nem lesz semmi, mert lusta. Néha, mikor megelégeli, akkor panaszkodik, hogy soha semmi nem történik vele, de erről ő is tehet. Nem szánja rá magát. én sokkal több közös programot szeretnék vele. Hogyan lehetne őt motiválni?
2014. dec. 29. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem szeretnék hülyeséget írni . De ez nem biztos, hogy lustaság. Ez kedvtelenség , depresszió. Ha egyszer kimozdulna és jól érezné magát ,lehet , hogy máskor is menne. Én is ilyen voltam .
2014. dec. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ulj le vele es beszeljetek meg, hogy ha nem csinaltok kozos programokat akkor elhalvanyul a kapcsolatotok. Menjetek egyet kozosen vasarolni vagy csak nezelodni, vagy sussetek egyutt sutit vagy valamit. Filmet is nezhettek este az midnig jo program:)
2014. dec. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha jó a kapcsolatod a húgoddal, tudsz neki olyan programot ajánlani, amire "tuti ráharap", ha egy közös program volt, azt lehet úgy zárni, hogy "szerdán meg megyünk...".


Ez lehet "életstílus" is, bár, ha panaszkodik nem hiszem

2014. dec. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mindig arra hivatkozik, hogy fáradt. Mondtam neki, hogy azért van, mert soha nem mozog. Ha egy kicsit felpörögne, több energiája lenne. Ha én megyek hozzá, akkor nagyon jól el tudunk beszélgetni, jó a kapcsolatunk, de nem lehet kirobbantani a lakásból. Ha néha kimozdul, akkor sem hajlandó gyalog menni.
2014. dec. 29. 11:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Teremts olyan helyzetet ahová kénytelen kimozdulni, pl hólapátolás.


Mifelénk is ismert ez a stílus, errefelé léhűtőnek nevezzük az ilyet.


sok sikert

2014. dec. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a parja miatt nem megy? Pl. az en parom ugyan nem szol semmit, ha elmegyek, de ha visszaerkeztem, puffog, keresztkerdeseket tesz fel, feltekenykedik. Ezert en is sokszor inkabb azt mondom, faradt vagyok, mert az ember beleun a folytonos feszultsegbe.
2014. dec. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!