Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért nem segít a testvérem,...

Miért nem segít a testvérem, amikor megtehetné?

Figyelt kérdés

Szóval lassan 3 hónapja munkanélküli vagyok. Egyszerűen nem találok munkát, már regisztráltam a munkaügyi központba is, az ismerősöket, barátokat is körbekérdeztem , hogy tudnak-e valahol vamait. De eddig semmi.

Nem mástól várom el a segítséget, csak egyszerűen kapcsolatok nélkül még a helyi kisboltba sem vesznek fel, mint kasszást!

A nővéremnek is és a barátjának is vannak jó kapcsolatai, de nem segítenek.

Nővérem minden egyes nap felhív, hogy na találtam-e már valami munkát és mindig hitetlenkedve hozzáteszi, hogy olyan fura, hogy sehonnan nem jeleznek vissza.

Egy hete hétvégén meglátogatott és magától mondta, hogy neki két állást is felajánlottak a napokban, de ő most nem szeretne munkahelyet váltani. Azt még hozzátette, ha gondolom megkérdezi, hogy számomra lenne-e valami, de nem ígér semmit és nem is gondolja, hogy alkalmas lennék a munkára, mert nagyon sokat kell dolgozni és a főnökség sem korrekt. Mondtam neki, hogy a sok munka nekem nem probléma, mert az elöző munkahelyemen 16 órákat dolgoztam. Azóta sem kérdezte meg, csak azt hajtja, hogy van-e már valami munkám...


Borzasztóan rosszul esik, mert amikor ő keresett állást, akkor én írtam meg neki az önéletrajzát valamint a szakdolgozatában is segítettem neki. Arról meg nem is beszélve, hogy a szüleim és én neveltük fel jóformán a gyerekét. Nem hánytorgatok fel semmit, csak nem értem, hogy oda-vissza miért nem megy a kölcsönös segítségnyújtás??


Szerintetek én "reagálom túl" vagy tényleg segíthetne?


2015. jan. 18. 17:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
21%
Miért nem kéred meg kerekperec, hogy segítsen?
2015. jan. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Természetesen szóltam neki is, hogyha tud valamit, akkor szóljon!
2015. jan. 18. 17:17
 3/17 anonim ***** válasza:
58%

Mondjad neki határozottabban. Tesó, ez van, éhezek, segíts keresni.


Mellékesen jegyzem meg, hogy én már több mint egy éve keresek munkát.

2015. jan. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Oké mondom neki, csak már kellemetlen! Mellesleg a szüleim is szóltak már többször is neki, de mind1.

#3-as, remélem minél előbb sikerül neked is munkát találni! :)

2015. jan. 18. 17:25
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

De a nővérednek hiába ajánlanak munkát, ha neki megfelelő tapasztalata, végzettsége van hozzá, és ajánlás esetén általában a munka minőségéről is van infójuk. Neked nem tudjuk, hogy megvan-e ugyanez a végzettséged, munkatapasztalatod, illetve attól, hogy a nővéred beajánl, még nem feltétlenül dolgozol jó minőségben... míg nála, ha kifejezetten felkérték, akkor nyilván tapasztalták már, hogy jó munkaerő.


Megírhatja neked ő is az önéletrajzodat, nem egy nagy dolog. Előrébb leszel attól? Ugye, hogy nem.

2015. jan. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Hengerelőhereverem ***** válasza:
33%

Akinek munka kell, az talál, szerintem te csak kifogásokat keresel.

Nekem a siket(halláskárosult) öcsém talált magának munkát és csak az önéletrajzában segítettünk picit és ő ekkor volt 18 éves. Kétlem ha te munkát keresel akkor tényleg ennyire ne igazolnánk vissza, persze fontos a kapcsolat, de ha te dolgozni akarsz akkor találsz munkát. Szerintem te reagálod túl, de mivel nem ismerem/ismerjük a családi hátteredet és hozzáállásodat így bocsánat ha nincs igazam.

2015. jan. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Én megtudtam/tudom írni magamnak az önéletrajzot, a nővéremmel ellentétben, ő még csak a Word-öt sem tudja megnyitni... Erről ennyit. A mostani munkájára úgy tett szert, hogy a párjának az apukája ajánlotta be, mert az ottani főnökkel jó barátok.


#6-os! Örülök, hogy így is talált az öcséd magának munkát. Sajnos nem mindenki ilyen szerencsés. Ha kifogásokat keresnék, akkor miért regisztráltam volna még a munkaügyibe is...? Hagyjuk.., jól írtad, hogy abszolút nem ismered sem a családi hátterem, sem engem.

2015. jan. 18. 17:35
 8/17 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező: tehát a nővéred szerinted irtózatosan buta, még egy olyan alapprogramot sem tud kezelni, mint a word, de neki mégis van munkája és mellé ajánlatokat is kap. Aha. Logikus.


Téged miért is rúgtak ki? Mert annyira okos, empatikus és jóérzésű, valamint szorgalmas vagy?

2015. jan. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Megszűnt a munkahelyem! Már rögtön azt kell feltételezni, hogy kirúgtak. Akkor ki is kettőnk közül az empatikus??


Mellesleg még csak a munkakört sem neveztem meg, amiben dolgozik...Elmondanám, hogy nem kell semmilyen számítógépes programot használnia.

2015. jan. 18. 17:42
 10/17 Hengerelőhereverem ***** válasza:
27%
Ott kezdődik baj, hogy hiába regisztrálsz be, szétbombázhatnak állásajánlatokkal ha te mindegyikre húzod a szád, hogy ááá, ennyiért nem fogom meg a seprűt, meg ááá, én nem állok az utcán szórólapozni, meg ááá, nem telefonálok, mert az uncsi.Ezeket a munkákat úgy dobálják utánad, hogy a Móriczon, Blahán nem tudsz végigmenni, hogy ne találj 5 ilyen melót. Innentől kezdve a többi kifogás, mondhatsz bármit.
2015. jan. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!