Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Lehetséges az, hogy a a két...

Lehetséges az, hogy a a két nővérem a két legjobb barátnőm? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Szóval 12 éves vagyok, van két nővérem, az egyik 13 éves, a másik egy hónap híján 15.

Az osztályba nincs egy IGAZ barátom se, de itt vannak nekem ők, és igazából most, ahogy befejeztük a szokásos esti beszélgetésünket (hála az égnek, egy szobába vagyunk) gondolkodtam el azon, hogy nekem ők a legjobb barátnőim, hiába idősebbek nálam, megértem őket és megértenek engem.

Igazából mi hárman ilyen tipikus "hülye" lányok vagyunk, tehát úgy hülyék, hogy mindenféle ciki és vicces sztorut csinálunk, szinte minden héten történik velünk valami nagy sztori, amin később szétröhögjük magunkat. Egyébként tényleg különlegesen jó a viszonyunk, minden suliba történt sztorijukról tudok, meg ők is az enyéimről, és egyszer se volt olyan, hogy beköptük volna egymást aszüleinknek. Mindent tudok róluk, pl. hogy a 13 éves hogyan mondta meg a magáét utált osztályfőnökének, meg hihetelen, de a nővéreim télen egymás előtt rúgtak be(!) és egyszerűen nem is ismerjük azt a fogalmat, hogy "elmondalak anyáéknak." De tényleg, hihetetlen jóba vagyunk, közvetlenek, nyitottak és őszinték vagyunk egymás előtt. De... Ez gáz? Vagy inkább keresnem kéne egy olyan barátnőt, aki előtt úgy kinyílhatok, mint előttük? Vagy egyáltalán lehetséges az hogy.... Ők a legjobb barátnőim?

(please, normális válaszokat)



2015. márc. 29. 23:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem átlagos az biztos, de nincs ezzel semmi gond, sőt, bizonyos szempontól nagyon szerencsés vagy, hiszen nem fog elszakítani a barátnőidtől egy új iskola, vagy új élethelyzet. Nem tudom, milyen lesz a tinédzser kor, mi az öcsémmel évekig nem bírtunk normális hangon egymáshoz szólni. Most, hogy mindketten felnőttünk, újra olyan jó a viszonyunk, mint mikor gyerekek voltunk, de mi sosem álltunk olyan közel egymáshoz, mint te és a nővéreid. Egyébként meg bármilyen szomorú, de a barátok jönnek-mennek, de a családod mindig a családod lesz.
2015. márc. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem normális, nekem ugyanilyen a kapcsolatom a húgommal.
2015. márc. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Normális, nekem a (mostoha)nővéremmel ilyen a viszonyom, 1,5 évvel idősebb nálam :) (18-19,5)
2015. márc. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi is így vagyunk a húgommal:) bár én gyakran "elárulom anyának", mert a húgom most lázadó korszakát éli, nem beszél anyukámmal, így én szoktam neki elmesélni, mi van a tesómmal. Ő helyén kezeli a helyzetet, soha nem mondja vissza a húgomnak, hogy mit tud.

Mindent elmondunk egymásnak. A szüleink régebben mindig azt mondták nekünk, hogy ha ők már nem lesznek, csak egymásra számíthatunk, és ez már számtalanszor bebizonyosodott.

2015. márc. 30. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Oké, akkor megnyugodtam. Akkor nem is kell hozzájuk hasonló barátokat keresnem...?
2015. márc. 30. 11:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi is hárman vagyunk testvérek, és ugyanígy ahogyan ti is megbeszélünk/megbeszéltünk mindent, legyen az cikis dolog, vagy komolyabb problémák. Tiniként is tanácsot kértünk egymástól pasi ügyben, ha problémánk volt az adott párkapcsolatban stb. A nővérem 30 éves, én 25 vagyok, a húgunk pedig 21. Persze vannak külön barátaink is, de például vannak olyan dolgok amit a testvéreimnek mesélek csak el, mert mégis ők vannak igazán közel hozzám, és nincs olyan, hogy hülyeséget kérdezek, mesélek, vagy gáz lenne beszélni adott dologról. Őszintén tanácsot adnak, akkor is megmondjuk egymásnak, ha valamelyikőnk rosszul cselekszik/dönt ha nem is fog jólesni a másiknak. Persze voltak/vannak olykor konfliktusok, de mindent meg tudunk beszélni. Szerintem örülj neki, hogy ilyen jó viszonyba vagytok. :) Az én vőlegényem az öccsével konkrétan alig beszél, nem tudják mi van a másikkal, mi pedig szinte napi szinten beszélünk egymással, pedig külön élünk már mindannyian. A párom öccse még a párom szülinapi családi összejövetelére sem jött el, mert inkább a barátaival ment el vacsorázni..mit ne mondjak, meg van róla a véleményem, holott mi mindig segítünk neki, meg a párom elég sokszor ott volt mellette ha kellett valami neki stb...de hát ez van. :)
2015. márc. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem a nővérem és az anyukám a legjobb barátnőm :)

mi idősebbek vagyunk, én 19, a nővérem 23, de mindig is úgy éreztem hogy ő a legjobb barátnőm, amikor fiatalabbak voltunk akkor is.

A gimiben vannak barátnőim, akikkel beszélek, és találkozok, de úgy gondolom hogy azok nem igazi barátságok, mert tudom hogy kibeszélnek a hátam mögött (sajnos) az anyukámmal és a nővéremmel pedig tudom hogy igazán őszinte a kapcsolatunk. Szerintem ez nagyon értékes dolog, kívánom hogy maradjon mindig így :)

2015. márc. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

gratulálok, szerencsések vagytok ...

vigyázzatok, anyagiak,pasik ne válasszanak el titeket egymástól


ajánlom G Szabó Judit könyveit :)

Hárman a szekrény tetején (1973)

Megérjük a pénzünket! (1981)

Mari, ne bomolj! (1989)

stb

2015. jún. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!