Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hány éves kortól érdemes egy...

Hány éves kortól érdemes egy kistertvér?

Figyelt kérdés
Még nincs gyerekem , de ha lesz , akkor nyilván szeretnék neki egy kistesót , de szerintetek hány év korkülönbség az ideális?

2015. ápr. 2. 14:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
57%

Ne túl sok. Köztünk a bátyámmal 7 év van. Anyum még ezt is korainak találta. Én lány vagyok, nem tudtunk egymással mit kezdeni. Most a bátyám 30 fölött, én 20 fölött, kezdünk közelíteni egymáshoz, már legalább van beszédtéma.

2-3-4 évet mondanék.

2015. ápr. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
40%
szerintem minél kisebb legyen a korkülönbség,mert úgy talán kevésbé fognak féltékenykedni egymásra.
2015. ápr. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
59%
Közöttünk a tesómmak 2,5 év van, nagyon jó a kapcsolatunk, együtt töltöttük a gyerekéveinket és felnőttként is ragaszkodunk egymáshoz. Tapasztalataim szerint szinte kizárólag azoknak lesz bensőséges testvéri viszonyuk, akik között kicsi a korkülönbség. (Persze nekik sem mindig.) Nagyobb korkülönbséggel egymás mellett élnek, de folyton más életszakaszban járnak, úgyhogy nehezebben értik meg egymást és nem nagyon tudnak játszani, beszélgetni, közös élményeket szerezni.
2015. ápr. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Hat nalunk pont maskepp van, az ocsem es en koztem 2 ev kor kulonbseg van. Sose voltunk jo tesok, most se vagyunk, kb. csak egy ismerosnek tekintjuk rgymast. Ezzel szemben akiknel mar van min.5 ev, sokkal jobban kijonnek. Szoval erre nem erdemes alapozni.
2015. ápr. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Enyémek közt 3év 9hónap van. Egyneműek, azaz mindkettő lány. Szerintem ez is sokat számít. Nagyon jó tesók, szeretik egymást, ragaszkodnak is egymáshoz nagyon. Utólag én azt mondom, hogy nem tennék másként, mert ez így pont jó.
2015. ápr. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Nincs abszolút ideális különbség.


Kis különbséggel több a közös téma, játszhatnak együtt, korábban repülnek ki a fészekből, de gyerekkorukban több a meló velük.


Nagy korkülönbséggel a fentiek kevésbé adottak, viszont az idősebb testvér már tud segíteni a háztartásban és a testvérének tanulni stb., egy rakás gyerekholmit csak egyszer kell megvenni és kevesebb stresszel jár egyszerre egy kisgyereket nevelni.

2015. ápr. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Én tapasztalatból nagyobb korkülönbségre szavazok. A húgom 2 évvel fiatalabb nálam, és már kiskorunkban is mindig veszekedtünk, téptük egymást, és irigyek voltunk a másikra, főleg én rá, de most felnőttkorunkban megfordult a helyzet és valamiért ő az irigy, én már nem. Nagyjából 2-3 év volt, amikor "barátnők" voltunk, olyan 15-18 éves koromban. Se előtte, se utána.


Ezzel szemben az öcsém 9 évvel fiatalabb nálam, imádom amióta megszületett, sokat vigyáztam rá, pelenkáztam, meg minden. Gyakorlatilag teljesen elkényeztettem. Mostanra már összeértünk korban is nagyjából, és a mai napig rajong értem, megoszt velem sok mindent bizalmasan.


Nekem ha az első gyerekem lány lesz, akkor tuti hogy várni fogok a tesóval. Ha fiú az első...akkor nem tudom mi az ideális. 28N

2015. ápr. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
A kis korkülönbség a gyerekeknek jó, a sok a szülőknek kényelmes. Nálunk 2 év lesz. Nekünk így ideális. Majd megszervezzük a dolgokat.
2015. ápr. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Közöttünk másfél év van, és szeretem ezt.
2015. ápr. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
59%
Köztünk 7év van, szerintem sok, nem nagyon vagyunk egy hullámhosszon, más az érdeklődesi körünk, ráadásul ő fiú, én meg lány vagyok.
2015. ápr. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!