Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek érdemes csinálni...

Szerintetek érdemes csinálni valamit ez ügyben?

Figyelt kérdés
Négyen vagyunk testvérek, szüleink meghaltak megörököltük a házat amiben laktunk. A húgom és én már nem lakunk otthon, mert a két fiú testvérünk teljesen kicsinált minket idegileg, valamint én a párommal laktam ott, de ő nem volt nekik szimpatikus, nem jöttek ki jól egymással,szó szerint ki tették őt,(a fiú tesoim) én meg mentem vele, muszáj volt albérletbe költöznünk, a húgom is a párjával, én is. A házban már csak az öcsém lakik egyedül.Harag maradt köztünk, mert ő mérges ránk (húgomra és rám) amiért ott hagytuk őt egyedül. Kb 3 hónapja kicserélte a zárakat, tehát egyáltalán nem tudunk bemenni, csak ha ő otthon van. A saját cuccaimat se tudom elhozni. Voltunk ügyvédnél aki azt mondta ezt nem teheti meg mert közös tulajdon, ezért meg is büntethetik. Nem akarok neki rosszat, megmondtam neki személyesen, ő nagyon primitív módon közölte őt nem érdekli, nyugodtan jöhetek én a közjegyzővel (az ügyvéd ezt tanácsolta) mindkettőnket pofán vág. Szó szerint ezt mondta. Már nagyon régen jártam a házban, de nagyon idegesített mit művelhet ott bent egyedül.Amúgy 23 éves. Hát a rendetlenség ehhez képest semmi, folytonos bulik maradványai, kosz, felfordulás. Ez engem nagyon idegesít, nem hagy nyugodni, hogy abból a szép házból ezt csinálja, és még be se mehetek. Ma voltam nála, így váltunk el, tehát nem hajlandó adni kulcsot, ő szerinte nincs hozzá jogom. Azzal jött, hogy mivel ő felújítota a fürdőszobát akkor adjak bele pénzt ha az én házam is.Nem vagyok ellene, nem lehet vele semmit megbeszélni, én meg akartam de így reagált. Nagyon sok dolog, ingó tárgyak ott vannak, semmit szinte nem hoztunk el, csak személyes dolgokat, és még be se mehetek mert szerinte én kutakodok, mert bementem a saját szobámba, ami szintén tele van már lommal, amiket ő bedobált, sőt a havejai is ott alszanak, ha buli van. Mi a véleméynetek, segítsetek légyszíves mit tegyek?
2014. okt. 1. 17:53
 1/8 A kérdező kommentje:
Egyébként egy háromszintes nagy családi ház, tehát simán elférnénk benne mindannyian. 25/N
2014. okt. 1. 17:55
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Én legközelebb mennék a rendőrökkel, elhoznám minden maradék cuccomat, és beszélnék az ügyvéddel arról, hogyan lehetne akár jogi útra terelve megoldani azt, hogy megkapjam a házból a tulajdon részemet pénz formájában, ha már élni benne nem engednek. Utána hagynám a testvéremet, többet nem is érdeklődnék felőle.

Egy ilyen testvér miatt szerintem ne szánakozz, igen is megérdemli a rosszat, ha így bánik a tulajdon vérével, és így áll hozzá ehhez az egészhez. Rendőrség, bíróság stb, szerintem ez az egy megoldás van!

2014. okt. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Ha maradni akar,akkor titeket köteles kifizetni-en eladnam a hazat,es elosztanam a testverek között a penzt.De ha neked nem hianyzik 1-2milla....ha meg ugyis sz.rik ratok,akkor nem mindegy mi lesz vele?
2014. okt. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Én is úgy gondolom, hogy bíróság fizessen ki titeket. Ha meg nem tud eladni a házat és mindenki menjen amerre jár. Vidd jogi útra!
2014. okt. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

1. Ha közösen örököltetetek, akkor egyenlö mértékben vagytok tulajdonosok. Egyiknek sincs joga a többieket kizárni a házból. A sajat holmiaidat elhozhatod, ha szükséges, kérj rendöri segítséget (ne közjegyzövel menj, hanem a rödnörökkel). Nekik joguk van akár a zárat is feltörni.


2. Ha csak egy valaki lakik benn, akkor a többieknek jár lakáshasználati díj, amit a bennlakó köteles fizetni.


3. A legokosabb lenne eladni a házat és az árát elosztani. A résztulajdonosoknak elövételi joga van, ha akarja, megveheti a többeiktöl a részüket a hivatalosan megbecsült árért.


4. Ha ebbe sem akar belemenni, akkor lehet kérni a közös tulajdon megszüntetését és a ház kényszerértékesítését.

2014. okt. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Az 5. válasz elég részletes és korrekt. (A többi is, de ez részletes).


És hol a harmdik testvéretek? Vele mi lett? (a másik fiú)

2014. okt. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Igazából eddig úgy voltam vele, hogy majd megbeszélem vele a dolgokat, nem akartam bevonni se rendőrt se bíróságot. De már látom, hogy nem lehet, utál engem és a húgomat. Nem szívesen terelem jogi útra, de igazatok van. A másik fiú testvérem már nős, és a feleségével vettek egy házat, ott lakik. Már amikor a páromat elküldték onnan, akkor se velünk lakott.
2014. okt. 1. 18:25
 8/8 anonim ***** válasza:
80%

Közös lónak túros a háta!

1. (Rendőrrel) bemész a házba, és összepakolod az ingó vagyonodat.

2. Bírósági úton kéred a közös tulajdon megszüntetését.

3. Megiszol egy deci felest, mint aki jól végezte dolgát.

2014. okt. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!