Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Van testvérem, de még sincsen:...

Van testvérem, de még sincsen: Ti mit gondoltok egy ilyen emberről?

Figyelt kérdés

Van egy fiú testvérem, 2 évvel fiatalabb nálam: 20 éves lesz. Ilyen idős korban már illik megérteni az élet nagy dolgait, azt, hogy az élet nem habos torta... élni kell!

Nos, ő semmit nem csinál. Büdös neki a munka. Nekem és édesanyámnak soha semmit nem segít, hagyja, hogy mi ketten végezzünk el mindent. Ma pl. leglancoltam az összes házban lévő ablakot kívül, belül és nézte...Múltkor édesapám tüdőgyulladást kapott, én mentem ki a szélbe fát metszeni, ő bent ült a kandalló mellett!! Nem csinál semmit, nem segít, nem szeret, nem tisztel, nem köszön soha egyszer sem normálisan. Megtanultam már, hogy nem kérhetek tőle semmit, NEM számíthatok rá semmiben sem...és senki sem, anya sem, apa sem, senki! Úgy beszél velem, mint ahogy az utolsó útszélivel sem beszélnek, nem köszönt fel semmilyen alkalomkor...

És ez nekem fáj, mert másoknak ott van a testvéri összetartás, nekem meg, mondjuk ki, nincsen.

Én már mindent megpróbáltam...Mit lehet tenni? :(


2015. ápr. 4. 13:12
 1/10 A kérdező kommentje:
22/L vagyok.
2015. ápr. 4. 13:13
 2/10 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem próbálj meg szeretettel, feltétel és ok nélküli szeretettel fordulni hozzá. Furán hangozhat, de adj neki, minél többet magadból, a szeretetedből. Akkor is, ha elutasító, durva, szemtelen, érzéketlen veled.

Ha viszonzásképp ugyanúgy reagálsz amit ő tesz, vagy esetleg közömbösen próbálsz viselkedni vele, a helyzet sosem fog változni. Azonban ha valami meglepő módon, pozitív kisugárzással közeledsz hozzá, lehet megfordul benne valami, egy idő után. Légy kitartó!


Ezenkívül nyílt, egyenes beszéddel is mondhatod neki, hogy szereted, olyan jó lenne ha jó testvérek lennétek, szükséged van rá!! Bátorság kell így megnyílni előtte, főleg, amiért ő olyan undok veled.

De valami meghökkentő dolgot kell tenned, különben nem fog érezni bizalmat.

Problémái lehetnek, érzelmi devianciák. Öleled át, sugározd felé, hogy Te ott vagy neki! Sok sikert! :)

2015. ápr. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
lehet, hogy drasztikus, de el kéne küldeni otthonról, hogy álljon a saját lábára. Ha nem fontos neki a család, akkor minek van ott? De a szüleidet se értem, hogy mindent eltűrnek neki... azt akarják, hogy 50 éves koráig rajtuk élősködjön? Amúgy együtt érzek veled, nekem az unokabátyám ilyen. Utál engem, nem köszön, sőt, lenéz. Ugyanaz, mint a bátyád, nem csinál semmit, semmi életcélja nincs. Szerintem az ilyen emberekkel nem szabad foglalkozni, mert csak lehúznak.
2015. ápr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

2-es, nagyon aranyos vagy, egykor én is gondolkoztam így, de van, akinek olyan mélyen el van temetve a lelke, hogy ha kedves vagy vele, csak még jobban kihasznál. Nem mindenre a kedvesség a válasz! Van, amikor szigor kell!


Kedves Kérdező, nem tudom, te egymagad mit tehetnél, szerintem csak a szülők szólhatnak rá, tőlük talán komolyabban veszi, hogy szedje össze magát!


Sajnos párom bátyja is ilyen (de folyton öccsét akarok mondani), pl. mikor anyukájuknak eltört a bokája, hiába ott lakik velük, nem vitte be a kórházba, páromnak kellett odaautóznia, onnan meg a kórházba, pedig ő messze lakik a szülői háztól...

És őszintén szólva én sem értem, hogy hagyhatták, hogy idáig fajuljon. Illetve tudom, hogy az a felállás, hogy az anyukájuk hiába próbál szigorú lenni vele, az apuka túl szelíd és konfliktus-kerülő, folyton védeni kezdi a srácot (srác... már 33 éves...), az meg kihasználja a megosztott helyzetet, és csinálja tovább az élősködést, nem segítést.


Szerintem csak akkor tudtok elérni nála valamit, ha a családból MINDENKI összefog, és együtt támadjátok le, esetleg ultimátumot jelöltök ki, és fontos, hogy KONKRÉT szabályokat hozzatok, mert csak azt lehet jól számonkérni (Pl. heti egyszer takarítsa ki a fürdőt stb)

2015. ápr. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Dobjátok ki a pics.ba!

Elsősorban édesapád felelőssége és szégyene, hogy nem nevelte meg.

2015. ápr. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az ilyeneken segít a kapa-kúra. Pár hét valamilyen kemény fizikai melóval, pl. kukorica kapálással csodákat tesz az ember hozzáállásával.
2015. ápr. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A fiúk később érnek, később jönnek rá, hogy mi az értékes. Nekem két öcsém van, mind a kettő 30 körüli. Amikor 20 éves körüliek voltak, nem érdekelte őket semmi, csak a buli, meg minden más. Jelenleg mégha nem mondhatom azt, hogy komolyan vennék az életet, nem akarnak még komoly barátnőt szerezni maguknak, de bármikor ott vannak, ha az édesanyámnak segítségre lenne szüksége.

Hogy változtak e? Igen, csak előnyükre.

2015. ápr. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mintha az én öcsémről írnál.Még az sem hatotta meg,hogy lemondtuk a netet,inkább átaludta a napot.
2015. ápr. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez a szüleid hibája, ők nevelték ilyenné.

Te keveset tehetsz, ha a saját szüleitek nem hajlandók ráparancsolni, hogy segítsen.

2015. ápr. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azóta is otthon lakik még a tesód? Mi lett veletek?
2017. szept. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!