Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosan neheztel az apám,...

Jogosan neheztel az apám, amiért nem foglalkozom a "testvéremmel"?

Figyelt kérdés

Nem a testvérem, közöm nincs hozzá, de nem tudtam hova írni a kérdést. Akám idehozott egy terhes csajt. A baba nem apától van, már terhesen jöttek össze. Biztos vagyok benne, hogy a csaj csak kihasználja, de majd rájön, ezért nem fogok veszekedni. Most egy hónapja megszületett a baba. Oké, hogy apa elfogadta sajátjának, de ettől nekem még nem lett testvérem. Nem bántom, nem haragszom rá és féltékeny sem vagyok, mert magam sem igénylem már a törődést annyira és tudom, hogy a babának meg kell. Nem hisztizek én egy kicsit sem, sőt, az anyukával sem volt konfliktusom. Viszont nem érzek irántuk kötődést. Elfogadtam őket egy szó nélkül, de most az a baj, hogy nem babusgatom a babát, meg az is hogy nem tekintek minimum legjobb barátnőként a csajra. Szerintem ilyesmit nem lehet elvárni, max évek múlva, de most nincsenek érzéseim feléjük, se jók, se rosszak. Tényleg nagyon szívtelen vagyok ez miatt?


17l


2015. ápr. 19. 11:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális. Nem hisztizel a dolog miatt, nem féltékenykedsz elfogadtad ennyi. Ennél többet az ember nem is kérhet. Szívtelennek nem mondanálak, szerintem csak nem ismered annyira az új barátnőd hogy legyenek felé érzéseid..
2015. ápr. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

Nem, szerintem teljesen igazad van.


Jó, én alapból tuti babáznék, mert szeretem őket, de ha te nem... nem várhatják el tőled.

Mondtad már ezt nekik így, ahogy ide leírtad?

2015. ápr. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 mtke ***** válasza:
13%
Nem tudom magam belekepzelni a helyzetbe, mert a szüleim jól megvannak. De én biztos babusgatnam imádom a gyerekeket,és nem ő tehet arról ami körülötte történik
2015. ápr. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mondtam, igen, meg akkora viták nincsenek ebből, csak már kezdtem azt gondolni, hogy tényleg helytelenül viselkedem. De akkor mégsem.
2015. ápr. 19. 11:27
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nincs semmi baj,hogy éreznél kötődést?
2015. ápr. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Amiben szerintem igazuk van, az az, hogy nem is nagyon nyitok feléjük, de ez sem utálatból van. Olyan ez, mint amikor tanulás közben elszaporodnak az érdekes dolgok na neten. Ha lenne alkalmam közeledni, akkor mindig lesz valami jobb dolgom. Na ezt meg nem mondhatom, hogy lusta vagyok, meg amúgy sem érdekel, mert ez sértőbb, mintha csak dacoskodnék.
2015. ápr. 19. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!