Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy segíthetnék a magányos...

Hogy segíthetnék a magányos kis húgomnak?

Figyelt kérdés
Én most vagyok 16 és ő 5.5 évvel fiatalabb. 4 éve elköltöztünk és azóta egyikőnk sem találja a helyét, nem sikerül olyan igazibb barátokra lelni. Sosem volt meg köztünk a szorosabb kapcsolat, nem mondom hogy utálom, mert semmi okot nem ad rá, de kicsit távolság tartóak vagyunk, már már furának tartom ha jó éjt puszit ad vagy megölel, és erről szerintem én tehetek. Otthon nem volt vele ez, oviban tök jól meg volt és otthon is vidám volt, de mióta elköltöztünk ez megváltozott. A suliban véleményem szerint ki közösítik, barátnőivel együtt, akiből van vagy 3, és az is olyan barátság hogy egyszer többet nem is szólok hozzá, 2 nap múlva meg megint BFF. Iskolából haza jön rajtunk kívül senkivel nem találkozik rajtunk kívül, és nem nagyon megy sehova a kora miatt, haza jön és TV vagy telefon. Nagyon rosszul érzem magam, mert igaz nekem sem jobb, nekem is ugyan ez van, de én nekem az ő idejében még nem az a magányos unalom volt hanem a szomszéd gyerekekkel játszottam. Sokszor van olyan hogy próbál társulni,de vagy ő olyan hogy elviselhetetlen, vagy pedig legtöbbször nekem van olyan hangulatom, sokszor idegesít a normálisan gyerekes viselkedése, mint kornyikálás, folyamatos tapsikolás meg a figyelem központba kerülés. Abban reménykedek hogy nyári szünet után már csak egy év és megy át másik suliba és ott majd betud illeszkedni. Nagyon rosszul érzem magam ha ebbe bele gondolok és félek hogy lelkileg összeomlik ebben a magányban.

2015. máj. 4. 18:16
 1/9 A kérdező kommentje:
Nagyon sokszor látom rajta hogy érzelmileg instabil, sokszor sír feleslegesen, már kérdeztem tőle hogy miért, azt mondja hogy mert ő ha ideges sír. Ezt még meg is érteném, de olyan dolgok miatt és mint pl. egyik szülő elutazik 1.5 hétre vagy hogy reggel nincs ideje megcsinálni a haját.
2015. máj. 4. 18:20
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Pedig most neked kell segitened.

Tudom, hogy kis hulye es idegesítő, de egyreszt most kezd kamaszodni o is, masreszt meg a költözés is megviselhette.

Te mar okos nagylány vagy, es nagyon jol latod a gondjait.

Beszélgess vele sokat, probald legyőzni a tavolsagtartasodat.

Mi van a szuleitekkel?

2015. máj. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem mondani hogy nem lány vagyok. Ők épp válnak. De ha nem ez lenne sem tudnának ezzel mit kezdeni, munka fáradalmait kipihenik, elvégzik az itthoni dolgokat és visza munkában. Az a gond hogy se nekem se nekik nem kéne ilyen téren vele foglalkozni, de az meg nem az ő hibája hogy ebben a suliban nem lettek barátai.
2015. máj. 4. 22:37
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A hugod még egy kislány. Most válnak a szüleid, költöztetek, anyádnak -apadnak alig van ideje a munka es a válás miatti gondok miatt... Persze hogy kiborult, nem érzi magát biztonságban.. Az a kis közeg, ami eddig körülvette, szétesett.

Vidd el ide-oda néha, vagy beszélgess vele, érezze hogy rad számíthat.

Tudod, ez amugy is fontos. Ha nem lesznek már a szüleid, ő lesz az, aki a legkozelebb lesz hozzád.

Igenis, öleld meg te is néha, legyél legalább most az ő bátyja, aki mellett megnyugodhat. Akármilyen nehéz, hidd el, most ezzel tudsz segíteni neki.

2015. máj. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
szóval fiu vagy,szeretnélek megdicsérni,hogy ilyen gondolataid vannak fiu létedre,és igy törődsz a hugoddal :) már ezzel is nagyon jó báty vagy sztem,hogy segiteni akarsz neki.sajnos a mai gyerekek sokat telefonozgatnak,de nem pesztrálhatod te örökké.szüleid is figyeljenek rá jobban.remélem hogy beválik neki a suli majd és idővel kijön ebből az állapotból.ötleteket kéne gyüjteni mitől érezhetné jobban magát,vagy családostul sokat együtt menni valahova.ha nehéz is megoldani.más ötlet most nem jut eszembe.vagy vannak barátkereső oldalak neten is..hogy a környéken találjon
2015. máj. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az is hasznos sokszor, ha csak vegighallgatod a neked hülyeségnek tűnő dolgait, előítélet nélkül. Neki ezek fontosak, es jo ha van aki vegighallgatja. Csak ügyesen! :)
2015. máj. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha az új suliig kihúzza rendben akkor nem lesz baja. Ott majd találni fog új barátokat, hiszen mindenki tiszta lappal indul. De addig is ha bemegy hozzád a szobádba és leül vagy azt látod, hogy csak ücsörög és nem csinál semmit, akkor ajánld fel, hogy nézzetek valami filmet együtt. Ilyenkor nem az a lényeg, hogy mit néztek, hanem az hogy nem egyedül van. Jó hátérzajnak is, közben lehet beszélgetni bármi másról. Azt az érzést amikor idegesít a kishúg nagyon jól ismerem. Próbálj ne nagyon durva lenni vele, de azt megmondhatod neki, hogy nem muszáj tapsikolni és vernyákolni folyamatosan. Mivel fiú vagy valószínűleg sose élted át, hogy milyen gonoszak is a lányok valójában. Az Ő korában ez az összeveszős játék szinte normális, de nagyon meg tudja bántani az embert. Keressen igazi barátokat, tudom könnyű azt mondani, de erre más megoldás nincs. Szeret sportolni, vagy olvasni mi a hobbija? Próbáld rábeszélni valami külön tevékenységre, járjon sportolni, iratkozzon be valami klubba. És máris valami közösség tagja lesz. (átéltem a helyzetét szóval tényleg tapasztalatból beszélek)
2015. máj. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Gimnasztikázni szeret és most néztem is neki egy klubbot, majd meg akarok érdeklődni hogy annak mi az ára. Igaz a város másik végén van, de majd elmegyek vele.
2015. máj. 9. 15:41
 9/9 anonim ***** válasza:
No, hogy vagytok? :)
2015. máj. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!