Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Van 1 féltestvérem (lány),...

Van 1 féltestvérem (lány), aki nem tudom miért, de nem nagyon szeret. Ettől néha teljesen kiborulok. A korkülönbség köztünk 26 év. Mit tehetnék, hogy megszeressen? 14/L

Figyelt kérdés

2015. jún. 28. 14:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
55%

ha semmi köze hozzá, akkor ne írj ki kérdéseket, mert itt ez így működik, írogatnak, kérdeznek, amiben van segítő szándék is. na látod, ha ezen felkaptad a vizet, akkor már meg is van, hogy itt bizony volt vmi a szülők között, naná, hogy ez az oka, hogy a féltestvéred tojik rád.

egyébként meg ha egy ilyen névtelen oldalon ilyen hisztis és agresszív leszel egy ártatlan mondattól, akkor jó eséllyel a való életben sem vagy egy kedves fiatal lány, hanem egy hisztis kis boszorka.

2015. jún. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
41%

7: amit írsz, az csak feltételezés (és mint olvashattad, helytelen is), ráadásul eléggé lenéző stílusban írsz olyan emberekről, akiknek az életéről semmit nem tudsz.

Egyébként még ha történetesen úgy is lett volna, ahogy írtad, egy értelmes felnőtt ember nem az apja második házasságából született gyerek irányába vetíti ki az ellenszenvét és a keserűségét.

2015. jún. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
22%

ez csak az egyik változat, hogy a nő miatt volt akkor régen a válás. ezt gondolom a te szüleid mondták. biztos el is hiszed és szentírásként csak ezt az egy változatot tudod elfogadni. de ha a féltestvéreddel nem beszélsz, akkor nyilván az ő édesanyját sem ismered, pedig lehet, hogy ő teljesen máshogy adná elő a történetet.

tudod, egy 14 évest nem szoktak beavatni a szülők a 20-30 évvel korábban történt eseményekbe, főleg nem a szerelmi és szexuális életükbe.

a jelenleg kb. 60 éves hölgy valószínüleg totál mást mondana, mint amivel téged etettek.

és tudod, lehet az is, hogy ő akkor nagyon hisztis és féltékeny volt, sokat veszekedtek, így tényleg amiatt volt a válás. de azt sose fogod megtudni, hogy ő azért volt olyan hisztis, mert a te apukád fűvel-fával megcsalta, így máris fordul a kocka, és lehet vitatkozni, hogy valójában ki is volt a hibás. (nem tudhatjuk, max. akkor tudhatsz meg valamit, ha őt megtalálod. már ha él még egyáltalán. de azért elég furcsa lenne, hogy egy 14 éves kislány odaállít egy nyugdíjaskorú nénihez, és érdeklődik, hogy 40 évvel ezelőtt milyen volt a kapcsolata a Kis Pistával.

2015. jún. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
33%

nem nézek én le senkit, hisz tényleg nem ismerem őket. csak szerettem volna felnyitni a kérdező szemét, hogy nem biztos, hogy ő az igazságot tudja, hisz csak az egyik felet hallgatta meg, az meg nyilván úgy meséli el, hogy őt ne tartsa egy szemétnek a saját gyereke.

és épp ezért azt is leírtam, hogy az eszével biztosan tudja a féltestvér, hogy a kisebbbik gyerek nem tehet semmiről, de attól még rossz emlék/érzés neki, hogy ennek a kisebbik gyereknek az anyja vehette el az ő apját.

és igen, mindez csak feltételezés, és nem tudhatjuk, ezt hangsúlyoztam is!!!!!

csak a kérdező is vegye már észre, hogy mindaz, amit ő 100%-osigazságnak vél, szintén ez a kategória, és lehet, hogy semmi köze a valósághoz! anyuci és apuci úgy mesélték neki, hogy semmi balhé nem volt az ő születése körül, de miért mesélték volna máshogy? gy mesélik a szülők, hogy megszépítsék a múltat, mert egy kiskorúnak semmi, de semmi köze ahhoz, hogy mit tettek a szülei régen.

2015. jún. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
85%
Apámnak van egy gyereke aki 26 evvel fiatalabb nálam. Es 4 hónappal fiatalabb a fiamnál. Utálom az anyját mert egy szemet önző nő. A gyereket nem utálom, de nem is szeretem. Igazából semmit nem érzek iránta. Van két felnőtt igazi testvérem akikkel felnőttem es van köztünk igazi kötődés! Néha meghívón apámat es a gyereket vendégségbe. Akkor eljátszik a két gyerek. Ennyi. Sose lesz kötődés. Ezt el kell fogadnod. Ne erőltesd! En próbálok nem haragudni a gyerekre, hisz nem ő tehet arról h az apám többek között miatta is leszarja a fiam, az egyetlen unokája fejét... Na de ez a mi történetünk. A felnőtt testvér szempontjából még annyit (es ezért sem az új gyerek a hibás) h néha azért belefacsarodik a szívem h velünk miért nem foglalkozott annyit mint az új gyerekkel, velünk miért nem volt olyan elfogadó soha...es még sorolhatnám. Ezt nehéz néha még egy felnőttnek is leküzdeni es talán ( persze nem ismerem a te tortenetedet) amikor rad néz a féltestvéred érezheti ezt is es emlekeztetheted erre... De persze ez az én szemszögem. Azért remelem hasznos volt. Üdv
2015. jún. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
18%

13, te már csak jobban tudod, mi történt a kérdező családjában, mint ő maga...

És lehet, hogy nem akarsz lenéző lenni, de nagyon az vagy. Végülis a te dolgod, ez rólad árulkodik, nem a kérdezőről vagy a családjáról.

2015. jún. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
64%

ugyan már, hát dehogy tudom, le is írom mindig.

neked gondjaid vannak az értő olvasással.

NEM tudom, de az biztos, hogy a kérdező SEM tudhatja, mert nagyon gyerek még, és csak az egyik változatot ismeri.

te elmeséled a 14 éves lányodnak, hogy anno hogy csaltad meg az anyját, vagy hasonlók?

azért ne vegyük már készpénznek, amit egy ismeretlen gyerek állít, én csak arra próbálok rávilágítani, hogy érdemes meghallgatni a másik oldalt is.

továbbra sincs bennem semmi lenézős, viszont te elég fellengzős módon írsz, talán hasonló cipőben jársz, mint a csalfa szülő.

2015. jún. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
26%

Na most már eljutottál oda, hogy az én életemről is feltételezésekbe bocsátkozol :D

A kérdező nyilván abban hisz, amit mondtak neki, de te elég fellengzős stílusban kezdtél neki írogatni arról, hogy á, nem is úgy van az, hanem lehet, hogy az apja egy szemét dög aki valójában megcsalta az anyját, tönkretette a családját stb.

Szerintem elég lett volna annyit írni, mindenféle további körítés nélkül, hogy nem biztos, hogy a valós történetet ismeri. Az egy kulturált válasz lett volna. Ennyi.

2015. jún. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
57%

A 11,13,17-es, 71%-os válaszoló nem én vagyok, de maximálisan egyet értek vele.


Kislány, ha nem vagy más véleményére kíváncsi vagy a sajátodat akarod visszahallani, ne tegyél fel itt kérdést inkább, mert csalódni fogsz.


Egész biztos a másik oldalról is érdekesen hangzana a történet, de ugyae azt soha nem fogju kmegtudni, csak egy sértett kiskamasz szemszögét, ami meg hát...

2015. jún. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
79%

19-es, köszönöm.

18-as, nem attól lesz egy válasz kulturált, hogy igazat ad neked, vagy egyetértesz azzal. Attól még, hogy én leírtam egy LEHETSÉGES forgatókönyvet, még kulturált marad. Nap mint nap csalnak meg embereket, ha tetszik, ha nem. Ez is egy lehetőség. Mindenhova leírtam, hogy én nem tudhatom, csak tippelek. Felesleges az egészet úgy beállítanod, mintha én az igazságot tudnám, és te világítanál rá, hogy én csak feltételezésekbe bocsátkoztam. Én magam írtam le mindenhol, hogy feltételezés.

Nem én vagyok fellengzős, hanem te. akkor is, ha nem vagy elég kreatív, hogy máshogy fogalmazd meg, mint ahogy én tettem.

2015. jún. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!