Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy éltétek meg, hogy egykék...

Hogy éltétek meg, hogy egykék vagytok?

Figyelt kérdés
Nekem mindig is hiányzott egy testvér, mindenkit irigykedve néztem, akinek van egy tesója még akkor is, ha egész álló nap csak marták egymást. utáltam, hogy mindenki engem akar megnevelni, hogy én helyezkedek el a családi hierarchia legalján és én vagyok az egyetlen, akinek semmit nem lehet csinálni. Azt is utáltam,. hogy nagyon féltettek mindentől. A mai napig nagyon merev a kapcsolatom a szüleimmel, és rideg, olyan, mintha csupa formaságokból állna a kapcsolatunk, nem engedhetem el magam, nem hülyéskedhetek, nem beszélhetek arról, amiről akarok. Ti hogy éltétek meg az egykeséget?

2015. júl. 15. 13:05
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
7 Halálos ellenségem így is van: az apám, örökölni pedig rengeteg adósságon kívül semmit se fogok:( Úgyhogy nulla előny. Egy jó nagy nulla.
2015. júl. 15. 20:55
 12/20 A kérdező kommentje:
6 Igazad lehet, de mivel ilyen a kapcsolatunk, ezért ez is megoszlott volna.,..mostmár mindegy, de kevesebb lett volna a teher.
2015. júl. 15. 20:56
 13/20 anonim ***** válasza:
Rossz volt egyedül felnőni, rengeteget unatkoztam, burokban tartottak. Az egyik ágon én voltam a legkisebb unoka, ezért mindenki velem volt elfoglalva, amit mindig is iszonyatosan rühelltem, de nem volt kihez menekülnöm. Nekem sem jó a viszonyom a szüleimmel, egyébként sem épeszűek, de talán, ha lett volna testvérem, láthatták volna, hogy én is normálisan, koromnak megfelelően működöm, nem kell a széltől is óvni, mindentől tiltani.
2015. júl. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Én kifejezetten örülök, hogy egyke vagyok. Mindenki azt mondja, hogy az egykék elkényeztetettek, nem életrevalóak. Én ezt máshogy látom. Nekem kicsi koromban meg kellett tanulnom egyedül elszórakoztatni magamat, rengeteget olvastam, nagyon élénken el tudtam merülni egyedül is a játékban, a fantáziavilágomban. Délutánonként egyedül mentem haza, egyedül voltam otthon, magamnak kellett ételt szereznem, takarítanom, én döntöttem el, hogy mit csinálok. Minden ismerős dicsért a szüleimnek, hogy milyen nyugodt gyerek vagyok, nem kell velem sokat foglalkozni, leraknak, és elvagyok.

Ugyanakkor rengeteg törődést, szeretetet is kaptam. Jó érzés volt tudni, hogy van két ember a világon akiknek én vagyok a legfontosabb, nincs vetélytársam. Anyagilag is jobban kijöttünk így, és a mai napig látom, hogy mennyivel jobban élünk, mint ahol több gyerek van.

Elnyomva csak kamaszkoromban, 12-15 évesen éreztem magam, akkor tényleg úgy éltem meg, hogy a szüleim rámtelepednek, nem hagynak kibontakozni, és akkor egyedül akartam, hogy bár lenne testvérem, hogy ne mindig csak engem neveljenek. De ez is elmúlt, és utólag visszanézve nem voltak szigorúbbak, mint a több gyerekes szülők, csak én voltam ritka rossz tinédzser.

Most 19 évesen még itthon élek, élvezem a gyerek státusz előnyeit(a szüleim önzetlenül segítenek, érdeklődnek irántam, eltartanak), de nem érzem magam elnyomva, mert mellette megvan a magam élete, dolgozom, egyetmre járok, élem világom, és senki nem korlátoz semmiben. De mégis tudom, hogy a szüleimre bármikor számíthatnék, mert én vagyok az egyetlen gyerekük.

2015. júl. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
14 Akkor neked nagyon jófej szüleid lehetnek. Sajnos én 3-4 éves koromban is elnyomva éreztem magam, viszont kamaszként legalább békén hagytak:D
2015. júl. 16. 14:59
 16/20 anonim ***** válasza:
Csak alátámasztani tudom, amit az előttem lévők többsége írt. Nekem egy húgom van, akivel abszolút nem jövünk ki egymással. Egy házban lakunk, de napi 5-6 szónál többet nem beszélünk egymással. Gyerekkorunkban, mikor a szüleink elváltak, egy darabig külön laktunk, ő anyámmal, és apámmal. Visszagondolva azok voltak a legjobb éveim, mert nyugodt légkörben éltem.
2015. júl. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez egészen más szitu...ebbe bele se bírom képzelni magam. Nekem mindig az volt a legnagyobb problémám, hogy utáltam, hogy mindig mindenki rám figyel, mindig mindenki engem félt mindentől, és persze mindenki engem fegyelmez. Bármit megtettem volna azért, hogy végre egyszer az életben hagyjanak békén.
2015. júl. 17. 13:06
 18/20 anonim ***** válasza:

Nekem mindig is nagyon hiányzott egy testvér, irigykedtem az ismerőseimre, akiknek ez megadatott. Most 18 éves vagyok, és egy ici-picit még mindig irigykedem, bár már elfogadtam egy ideje, hogy ez már nem fog megváltozni, mivel ráadásul még késői gyerek vagyok. Nem hiszem, hogy sok hátránya lett volna annak, ha van testvérem, mivel 5 tesóm is lehetne, akkor is simán lenne mindannyiunknak külön szobája (most így csak az én cuccaim elfoglalnak 3 szobát, és ebből 2ben szoktam tartózkodni), szerintem osztozkodnunk se nagyon kellett volna, anyagiakban így is mindig 3 gyerek helyett kaptam. Na, nem mondom, hogy ez akármikor is rossz lett volna, de ha testvérrel nőttem volna fel, akkor nyilván kevesebbhez lennék hozzászokva, és azt is bőven kibírnám. Viszont jó lett volna valaki, akire számíthatok, aki néha az idegeimre megy, akire ráfoghattam volna dolgokat, amiket én csináltam :D

Apukámmal szerintem nagyon jó a kapcsolatom, anyukámmal átlagos. Ők is eléggé féltenek engem mindentől, de szinte mindig mindent sikerült kiharcolnom, amit meg nem sikerült, azért nem is küzdöttem annyira. Nyíltan beszélek előttük akármiről és akármilyen stílusban, és hülyéskedni is szoktunk. :)

Szóval azért összességében nem mondanám, hogy rosszul éltem (élem) meg az egykeséget. De nagyon sok mindent odaadnék azért, ha lehetne egy vagy két testvérem.

2015. aug. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Mintha csak rólam írtál volna. Nekem is hiányzik egy testvér, jó lenne hogyha lenne egy kisebb testvérem. Mindenki túlzottan fél, babusgat, szinte majomszeretettel közeledik hozzám a családban még így, 15 évesen is, mert nem fogadják el, hogy már nem kisgyerek vagyok. Nem vesznek komolyan. Ha utaztunk volna és én elkezdtem mondani valamit, a szüleim mindig beleszóltak és kezdtek el kettesben beszélgetni. Ha lett volna testvérem akkor nem kellett volna ragaszkodnom annyira a szüleimhez, hogy máshoz nem is tudok szólni, mert csak hárman vagyunk.
2015. szept. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon hiányzott a testvér kisiskolás koromban és terhemre volt mindig is az élethelyzetem beteges túlaggódása, túlirányítása.


Apámra én sem számíthattam SOHA SEMMIBEN.


Kb. mostanában kezdek el ott tartani az életemben, hogy látom az eddig elveszettnek hitt ÉLETHIVATÁSOMAT...


41/N

2015. szept. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!