Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan tudnám megértetni a 9...

Hogyan tudnám megértetni a 9 éves hugommal hogy itthon neki is kell néha segítenie?

Figyelt kérdés
akármikor megkérjük durrog,hisztizik hogy ő nem cseléd..miért nem anya csinálja meg.nem szeretném ha ez így maradna,próbáltam már többször elmondani neki hogy így anyának több ideje és energiája lesz de mintha a falnak beszélnék..tippek?
2015. júl. 16. 13:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
68%

#10

Mondjuk ha egy kilencéves eljut odáig, hogy ő nem cseléd, akkor én minden bűntudat nélkül kínoznám azzal, hogy nem kap a palacsintámból.

2015. júl. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
68%
Pont a palacsintás lenne a jó példa arra, hogy a jutalmat ki kell érdemelni és midnnekinek be kell otthon szállnia a házimunkába, nehogy már királykisasszonynak érezze magát. Aki nem dolgozik, ne is egyék, elgalábbis nem palacsintát. Az biztos, hogy a kedvenc ételeit, fagyit elfelejthetné a nyárra ilyen hozzállással. Kérdező, ilyennel még nem próbálkoztatok?
2015. júl. 17. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

Te hány éves vagy?


Ilyen kommenteket írtok, hogy mit művelnétek egy kisgyerekkel?! Van nektek ESZETEK?!

2015. júl. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Annak se ártana 1-2 pofon aki csak azzal tud nevelni, hogy nem kap valamit a gyerek. Arról meg már nem is tudok írni aki képes lenne úgy enni az említett palacsintát vagy bármit, hogy egy 9 éves kislányt ''kínoz'' vele."


Ja, biztos az a jó megoldás, hogy megsimogassuk a buksiját, és megdicsérjük, hogy igazad van kislányom/hugocskám, így kell viselkedned majd felnőttként is, így majd minden az öledbe hullik.

Az meg, hogy 1-2 alkalommal nem kap palacsintát, szerintem még nem éppen egy nagy kínzás. Ha megjavul, utána annyi palacsintát ehet még, hogy meg is fogja unni. De amíg nem tudja felfogni, hogy az nem magát süti meg, hanem valaki dolgozik vele, hogy anya lesz "cseléd", addig ne is egyen belőle.

2015. júl. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"Mondjuk ha egy kilencéves eljut odáig, hogy ő nem cseléd, akkor én minden bűntudat nélkül kínoznám azzal, hogy nem kap a palacsintámból."


Remélem ezt annak a tudatában tennéd, hogy TE szúrtad el az elmúlt 9 évben. Nem most küldték ide azt a 9 éves kislányt az ufók, ha jól sejtem.

2015. júl. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

#15

Én? Egy idegen gyerek nevelésében? Én semmit nem szúrtam el. A sajátom nem jutna el idáig.

2015. júl. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
48%

Azért ez ennél összetettebb probléma.

Ui. a kicsi (2-5 éves) gyerek mindenképpen segíteni akar, pontosabban azt akarja csinálni, amit a felnőtt. Ha anya pogácsát szaggat, ő is szaggatni akar. Ha apa szögel valamit, minimum ő akarja adni a szöget, de akár ő is akarja beütni.

És ez fárasztó ám! Háromszor annyi ideig tart megcsinálni, és közben még a gyerekre is vigyázni kell. Pl. főzésnél nehogy forró olaj fröccsenjen rá. Meg lehet, hogy több tányér törik így el, mintha mindig a szülő nyúlna hozzájuk. Mégis, amikor csak lehet, igyekezni kell, hogy ott lehessen és csinálhassa, vagy csinálhasson valami hasonlót. Ha következetesen be van küldve a szobába, hogy "ne zavarjon", akkor bizony abba nő bele, hogy ő nem csinál semmit otthon. És később már ezt is fogja elvárni.


Szóval, szerintem anyukádék alaposan elronthatták ezt kicsi korában. De még most sem késő. Inkább bevonni kéne a munkába, nem kiosztani neki a feladatot. Pl. terítsetek meg együtt. És ha bármit jól megcsinál, DICSÉRNI, DICSÉRNI, DICSÉRNI!

Akkor talán jó sokára eljuttok oda, hogy önként és örömmel fog segíteni.

2015. júl. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Hát én biza csinálnék egy táblát, és jól látható helyre kiaggatnám (hogy legyen mibe belenyomni az orrát a kis királylánynak, ha hisztizik, hogy nem cseléd). Ezen fel lenne írva minden házi és ház körüli, valamint háztartással kapcsolatos munka, és hogy kinek a feladata. Bevásárolni, főzni, mosni, teregetni, leszedni, ruhát elrakni, mosogatni, edényeket elpakolni, teregetni, takarítani (részletezve a feladatokat). Hogy lássa "szegény" hogy nem csak neki van ám dolga.
2015. júl. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!