Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az öcsém állandóan ellopja...

Az öcsém állandóan ellopja itthon mások pénzét, de siránkozáson és ejnye-bejnyén kívül nincs más lépés. Ötlet?

Figyelt kérdés

Eddig is sokszor mondta anyám, hogy folyamatosan hiányzik a spórolt pénzéből, (aprók, amiket egy perselyben gyűjtögetett a szekrény hátuljába eldugva) és a családi spórolt kasszából (ahol nagyobb címletekben volt pénz, általában 100-200 ezer ft van félretéve). De nekem mivel nincs rálátásom ezekre, nem vettem észre komolyabban ezeket a lopásokat, mert tőlem még nem vett el pénzt. Aztán a legutóbbi két alkalommal mindkét helyről lopott, és az egyiknek szemtanuja voltam, a másikat meg később vettem észre. A nagyobb címletes doboz is el van dugva miatta itthon, viszont multkor láttam, hogy a dugihelynél matat az öcsém, és amikor észrevett, gyorsan becsukta a fiókot, és majdnem fellökött. Amikor rájöttem, hogy pénzt vett el, csak annyit mondott, hogy semmi közöm hozzá, és majd ugyis visszateszi később... Hát nem tette, mert kiderült, hogy eltűnt a pénz...

A másik a persely. A hétvégén kerestem itthon pénzt, mert nálam nem volt, ezért kiszedtem a perselyből egy 200-ast, de láttam, hogy pl csak 200-asból van benne 4-5 darab. Ma jutott eszembe szólni anyának, hogy vettem ki onnan pénzt, de mire megnézte, már egyetlen 200-as sem volt benne, és a pénz fele hiányzott...


Csomószor volt már, hogy kiabáltak az öcsémmel, de semmit nem értek el vele. Ugyan úgy lopja a pénzt folyamatosan... Pedig havonta kap 30.000Ft-ot az iskolájától és a munkahelytől is összesen és nem éhezik..

Lehet valamit kezdeni vele?


2015. febr. 4. 07:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Személy szerint azon is aggódnék hogy mire költi ezt a pénzt. Drog, szerencsejáték, alkohol, mindegyikkel vigyázni kell. Amúgy jobb nem jut eszembe, vegyetek egy mini széfet és a kódját csak anyukádék tudják.
2015. febr. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
A perselyt tegyétek másik eldugott helyre ahol nem találja meg:) a kassza helyett le lakatolhato dobozt vagy ilyesmit hasznaljatok:) de jo lenne ki deriteni hogy valoban minek kell annyj penz neki:/
2015. febr. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyádék hagyják akkor nincs mit tenni.Speciel a nyakát tekerném ki ha lopni merne a gyerekem.ha szól kap pénzt,de meglopni a családot.Hát lesz még belőle valaki...
2015. febr. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer alsóban lopta el a félretett pénzem az öcsém és mindenkinek chipset vett belőle az osztályban.Amikor ezt megtudtam akkora pofont kapott tőlem, hogy perdült egyet(se előtte se utána nem kapott többet).Soha többet nem nyúlt a holmimhoz.
2015. febr. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
99%
Talán nem eldugni kellene a pénzt, hanem elzárni (vagy bankszámlán tartani), és akkor nem lenne probléma.
2015. febr. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg egy büdös nagy pofon?
2015. febr. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ilyen helyzetben nem kiabálni kéne, hanem ésszerűen gondolkodni. Tegyétek a pénzt egy bankszámlára, aminek a jelszavát csak és kizárólag a szüleid tudják, senki más. Így már nem tudna lopni.

Viszont semmit sem tehetsz, ha a szüleid csak kiabálnak vele, én akkora pofont leakasztottam volna neki, hogy csak na. Mert azért a családot meglopni nem kis dolog, ha már most ilyen, milyen lesz később.

Beszéld meg anyuddal (amikor pl a tesód nincs otthon), hogy elviszitek a pénzt a bankba, és nyittok neki külön számlát. A te pénzedet is tartsd a bankban, még mindig jobb, mintha a tesód elvesz belőle valamennyit.

2015. febr. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én már kijelentettem volna anyád helyében, hogy egy árva garast sem fog tőle látni többet. De a szüleidnek is lehetne esze, hogy nem old meg semmit az, ha kiabálnak egy sort, aztán kész. Apád helyében lecsavarnék neki akkorát, hogy a fal adná a másikat. A pénzt tartsátok bankszámlán. Pszichológus jó megoldás lenne, de gondolom nem lehet elrángatni.

Apád álljon a sarkára, és fenyítsen be, hogy vagy nem lop többet, és esetleg visszafizeti amit ellopott, vagy költözik ahová akar.

Hidd el, lesz hatása.

2015. febr. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A bankszámlás összeg nem rossz, de ez a problémát nem szünteti meg.

A lopás soha, semmilyen körülmények között nem elfogadható. A nem hiába születetteknél nagy divat, de normális helyeken nem.

A szüleidnek kell(ett volna már régen...) megnevelnie az öcsédet, vasszigorral.

2015. febr. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 kovpet ***** válasza:
100%
Most azonnal egy pofon családtagtól meg fél év zsebpénzmegvonás. Mert később rászokik a lopásra és olyat lop meg, aki nem megpofozza, hanem elássa...
2015. febr. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!