Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mennyi házimunka várható el a...

Mennyi házimunka várható el a 16 éves húgomtól?

Figyelt kérdés

Véleménye szerint ő neki most az a dolga, hogy tanuljon és élvezze a nyári szünetet. Még 2 éve van hátra a gimiből.

Egész nap mást sem csinál, mint itthon mereszti a s*ggét és fel van háborodva, ha valami nem a kedve szerint történik. Lépten nyomon mosatlant és koszt hagy maga után.

Már próbáltam napi tervet készíteni neki, de ha egy valamit megcsinál, akkor már haldoklik, hogy halálosan fáradt és kikészítem őt.

Az meg a csúcsok csúcsa, amikor még az idióta barátait is ide csődíti és meg van lepve, hogy este 8-kor én kiteszem a csapatot, hogy a gyerekek tudjanak nyugodtan aludni.


Hogyan tudnám kicsit ráncba szedni?


2015. júl. 28. 21:45
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
64%
en is 16 vagyok. En egyszeruen nem birom elviselni ha modatlant hagyok magam utan sem semmilyen rendetlenseget. anyukam tolem elvarja hogy segitsek. amikor o dolgozik arany tisztara takaritom a lakast.fel kell fognia hogy segiteni kell
2015. júl. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim válasza:
43%
Megint az elso vagyok. Tilts meg neli dolgokat hatha attol nem igy all a dolgokhoz. vagy ne adj neki penzt ilyenek. Es mond meg neki is es a baratainak is hogy a lakasotok nem atjarohaz hogy oda jarkanak ,,lazulni"
2015. júl. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
68%
Ha komolyan veszi a tanulást és a vizsgaidőszakot, az tiszteletre méltó, meg kell neki adni a lehetőséget, nem kell rázúdítani egy rakás házimunkát, de azért elvárható, hogy ne hagyjon maga mögött rendetlenséget ebben az időszakban sem. De maga körül a szobájában, ágyában tartson rendet és tisztaságot, a saját ruháját, ágyneműjét, fehérneműjét mossa magának, a konyyhában a mosogatásba, főzésbe is besegíthet párszor. Amíg van ez a tanulási időszak, nem kell túlzása vinni, de egyébként ne takarítson ő se kevesebbet, mint te vagy bárki más a házban.
2015. júl. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
52%

Napi terv? Uram isten. Ki vagy te a felügyelőtisztje?


Téged kellene ráncba szedni, nem tudom kinek képzeled te magad.

Kidobálod a barátait? Ennyi erővel neki se kellene a te gyerekeid bömbölését hallgatni egész nap.

2015. júl. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
77%

MI van ma?

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__testveri-..

Vagy ugyanaz a kérdező, aki csak balhét akar?

2015. júl. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
82%
Persze hogy ugyan az! =D Csak az előző helyen nem tetszettek a válaszok, szóval most kicsit átfogalmazta, jobban befeketítette a hugit.
2015. júl. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
82%

4-es vagyok, gondoltam ide is válaszolok, de itt már belelendült a lepontozásba :D


Egyértelmű, hogy ugyanaz. Csak itt már gyereke is van, hogy komolyabbnak tűnjön a kérdés.

2015. júl. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
82%
De gyorsan megszült :D
2015. júl. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Ezzel a nyűgömmel kapcsolatban még nem írtam ki kérdést.


Most nem tanul, szünet van. Amúgy is csak erős 3-as, szóval a tanév alatt sem erőlteti meg magát.


Nyilván én sem azt várom tőle, hogy ő vezesse a háztartást, de azért kicsit szíven tud ütni, mikor 6-kor hazaesve a gyerekekkel még egy pohár vizet sem tudok tölteni magunknak, mert nincs tiszta pohár és a ház különböző pontjairól vadászhatom őket össze. Ami furcsa, hogy a mosogatóba egy sem jut.


Igen, ha zavarnak, akkor kiteszem a barátait. Van amikor bulizhat, de hétköznap, mikor másnap munka és ovi/bölcsi van, akkor nem fér bele a hajnalig tartó zűrzavar.

2015. júl. 28. 22:10
 10/29 anonim ***** válasza:
86%
HOgyhogy együtt laktok?
2015. júl. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!