Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek az idegesítő...

Mit tegyek az idegesítő bátyám ellen?

Figyelt kérdés
Én 20 éves vagyok és még tanulok, ezért itthon élek. Ő 35 éves, nincs állása, nincs semmije, csak itthon van egész nap és nem csinál semmit. Anya eltartja őt a nyugdíjából, meg igazából én is mert a diákmelómból egy csomó pénzt adok anyának. És ha már ennyire szánalmas legalább csöndbe maradhatna, de nem mert apám már nem él velünk szóval ő a """férfi""" a házban.. Parancsolgat nekem, állandóan olyanokat vág a fejemhez ami miatt senkinek érzem magam. És képes velem összeveszni azon hogy anya őt mindig piszkálja hogy költözzön már el és hogy engem miért nem szid le akkor. Istenem úgy viselkedik mintha gyerek lenne. Mert ha őt leszidja anya akkor már szidjon le engem is. Rohadtul elegem van már, nem bírok ilyen környezetben élni, de most elköltözni sem tudok, ráadásul ha itt hagyom vele anyát akkor örökre rá fog szállni mert ő bármit megtehet. Anya meg nem tud vele mit kezdeni, nem akarja kirakni mégis a fia. Szerintetek mit kéne tennem?
2015. aug. 1. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Kártékonyból hasznossá kell alakítani. Nekem is hasonló gondjaim vannak csak a társasházi szomszédokkal. Gyerekként kell kezelni, hisz a kora ellenére az is. Meg kell vele csináltatni minden házimunkát, bevásárlást, stb. Persze ezt édesanyádnak is be kell látnia. Bármikor amikor idegesítésen éred, mindig kompenzáld azzal hogy hasznosítod valamire. Az nem jelent semmit hogy ő az idősebb, hanem az hogy ő a kártékonyabb másokra nézve.
2015. aug. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Világosítsd fel édesanyádat, hogy te nem azért dolgozol, hogy a semmirekellő bátyád abból éljen. Zavarja el dolgozni, ha már ott él veletek. Ha nem akarja kirakni, akkor vegyen erőt magán, és mondjuk ne főzzön rá. Egy idő után észbe fog kapni bátyád, hogy ez így ciki.
2015. aug. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A bátyád egy gyerek. Éreznie kellene hogy ez így nem jó.
2015. aug. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj anyádnak egy fillért sem a diákmelódból. Mond meg neki, hogy amíg az ingyenélő bátyád nem fizet semmit, addig te sem fogsz.

Akkor anyád majd kicsit jobban kénytelen lesz elgondolkodni.

2015. aug. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bizony, anyádon keresztül kell ezt intézni. Ne adj haza egy vasat sem, de mondd meg neki azt is, hogy azért nem adsz, mert a bátyádra nem vagy hajlandó keresni. Meg nem is kötelességed.
2015. aug. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!