Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Már egy jó ideje, hipermarkete...

Császár Zoltán 63 kérdése:

Már egy jó ideje, hipermarketekben vásárolt tojások megfőzése után a megpucolásuk során rétegesen leválik a fehérjéjük is, többnyire a héjhoz tapadva. Miért van ez az új idegesítő szokásuk, mit lehetne tenni ez ellen?

Figyelt kérdés

2015. máj. 20. 05:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél sót a főzővízbe. A tojás nem lesz tőle sós, de a héja könnyebben leválik majd.
2015. máj. 20. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez a házival is előfordul, főleg, ha nagyon friss a tojás.

Só kell a főzővízbe, és főzés után az azonnali lehűtés , addig, míg a tojások ki nem hűlnek benne. vagyis folyamatosan cserélni a felmelegedett vizet.

A tompa végénél kezdd feltörni, ahol a légbuborék van.Ha sikerül elkapni a fonalat, vagyis a hártyás részt, akkor, ha szerencsénk van könnyen lejön a héj.

2015. máj. 20. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2015. máj. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
kb. fél éve tettem fel ezt a kérdést :) A só,meg a hideg víz se segít sok esetben.Ha rossz a széria,ez van.
2015. máj. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Legalább havonta felteszi valaki ezt a kérdést- na nem pont ilyen formában- de a lényeg a tojáspucolás.

Évek óta ontjuk az ötleteket, de 100 %-os recept nincs rá és nem is lesz, sajnos.

2015. máj. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Házi tojás is meg tudja csinálni, nyugi. Én úgy tudom, a friss tojásnál nincs megoldás, amúgy olvastam sokfélét, de ha a tojás eltökélt volt, nekem aztán semmi nem segített (sok sót azért nem pazaroltam ilyesmire).

Igaz, nagyon ritkán főzök tojást, így engem kevésbé zaklat fel a dolog.

2015. máj. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.


Legalább 2-3 hetes tojásokkal is (hűtőszekrényben tároltakkal) pontosan ugyanolyan mértékben előfordul Nálam.


A sózást, azonnali lehűtést, tompa végénél kezdést, youtube-os tojáspucolást külön köszönöm.


Egy korábbi gyakori kérdések link, amire persze csakis a kérdésem feltevése után voltam képes rábukkanni :):

http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__sutes-fozes__77..

Ha tudtok még ide vonatkozó gyakori kérdések linket, szerintem jót tesz a témának; én 15 perc eredménytelen (réteges szóhoz ragaszkodtam) gúglizás után untam meg és fordultam ide feltenni a kérdést.

2015. máj. 21. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!