Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Igazságos így, mit tennétek a...

Igazságos így, mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
A húgom 7 évesen kikönyörögte a mamám régi telefonját, én akkor 9 voltam és nekem nem volt... 10 éves koromba mindketten kaptunk két ugyanolyan telefont, amikor 12 voltam a papám egyik munkatársától megvett egy okos telefont, mert gondolta, hogy nekünk kell... (én erről nem tudtam, mert mire tudtam volna a tesóm ki sajátította magának és mondta a papának, hogy nekem úgysem kell, pedig kellett volna) 1 hétig titkolta, és úgy vettem észre, hogy kiesett a zsebéből. 14 évesen új telót kaptunk mindketten egyformát, okosat, az enyém 2 hónap múlva elromlott, mert sajna bele ment a víz :( egészen mostanáig egy új telefonra gyűjtöttem a pénzem apám adott hozzá egy 20000 ezrest és végre össze gyűlt, vettem egy tök jó telefont és a húgomnak fáj rá a foga...neki is kell (ez volt 1 hónapja). nagyszüleinktől kaptunk fejenként 20000 ezret az iskola kezdésre, ruhákra szerettem volna költeni, de furdalt a lelkiismeret és úgy gondoltam ez apámat illeti. neki is adtam volna, ha a tesóm nem mondja, hogy adjam neki a pénzem és majd ő is vesz olyan telefont, a szüleim támogatják...igazságos??

2015. aug. 14. 23:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért is adnád neki? Te is gyűjtöttél rá, ő is gyűjtsön! Max. Az a húszas járna neki amivel apád téged is támogatott ,meg ott a saját huszasa. Ez van gyujtogessen csak
2015. aug. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy még két kérdés: most hany éves vagy ? Mennyiért és milyen telot vettél ?
2015. aug. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazságos. Miért adnád a tesódnak a pénzed, mikor ő is kapott??


Nagyon rendes srác/csajszi vagy, hogy egyáltalán eszedbe jutott, hogy apukádnak ad a pénzt, de ha nem vagytok nagyon rászorulva, akkor ez is túlzás. Tartsd meg magadnak, és költsd el megfontoltan.

2015. aug. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Miert illeti apadat a nagyszuleidtol kapott penz?

Miert adnad tesodnak ha amugy is, szerinted mivel kisebb nem is kene neki megint uj telefon (nem is ertem, minek ennyiszer valtani, de komolyan, olyan fiatalok vagytok meg, minek okostelefon?)?

Tartsd meg a penzed, testverednek is adtak, gyujtson sajat erobol ha akar valamit! Ne legyen lelkiirmeret furdalasod!

2015. aug. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy odaadd neki! Fel nem fogom,hogy megy ez nálatok,mi mindig csak akkor kaptunk új telefont,ha a régi tönkrement,de szüleimnek eszébe se jutott volna,hogy csak azért vegyenek újat mindkettőnknek,mert egyikünknek elromlott. Ha a testvéred telefonja még jó,használja azt.
2015. aug. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Adjon apád neki is egy húszast az összegyűjtött pénzéhez.

Te meg ne költsd el, amit kaptál, ha nem muszáj, gondolom, nem üres a ruhásszekrényed. Iskolakezdésre füzeteket, írószert, vonalzót stb. kell venni, osztálypénzt kell fizetni, tanulóbiztosítást, egyebeket, nem új ruhákat, hacsak nem nőttél ki a nyáron mindent.

2015. aug. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedbe elkölteném. Tiéd. Te kaptad. Egyébként rendes gondolat volt, hogy odaadod apukádnak. :)
2015. aug. 15. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
14 vagyok, lány. azért akartam apámnak adni mert ő is adott, nincs rászorulva... van pénze, csak jó úgy valami drágát kapni hogy a saját pénzemből van. nem járna a tesómnak szerintem még a 20-es se mert neki 2-vel több telója volt.. amúgy meg az én szüleimnek se jutna eszébe újat venni, ha már van, csak azért vettek mert van egy olyan csomagunk, hogy ingyen beszélhetünk egymás közt. Aztan nekem elromlott, de vettem újat a pénzemből
2015. aug. 15. 09:59
 9/14 A kérdező kommentje:
amúgy az első telefonom 4 évig volt. amikor nyár után bementem az iskolába egy bunkó lánygyerek ezt mondta: hát még mindig ez van neked??
2015. aug. 15. 10:00
 10/14 A kérdező kommentje:
amúgy sony xperia m4 aquát vettem 82480-ért.
2015. aug. 15. 10:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!