Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg vele, hogy...

Hogy értessem meg vele, hogy ez így nem igazságos?

Figyelt kérdés
Együtt élünk, kapcsolat rendben van,van két gyerkőc. A problémám anyagi jellegű. Közös kasszán vagyunk külön-külön bankszámlánk van, ahova a fizetésünk érkezik. Az összes rendszeres kiadást én intézem a számlámról (törlesztő+közüzemi számlák utalása, tv, net, gyerekeknek ebéd befizetés) utána marad kb 20 000 forintom, vagy annyi sem, gyorsan elfogy kajára meg apróbb dolgokra. A párom fizujából vesszük utána az ételt. Ő jobban keres nálam, az étel, amit vesz kb fele annyiba kerül havi szinten mint amit én fizetek a kiadásainkra. Oké, hogy közös a kassza, de ha néha kérek tőle valamire, gyakran az van,hogy erre most nem telik, ne szórjam a pénzt, minek fodrász, jó a hajam így is stb. Miközben ő minden hónapban drága ingeket vesz, mert szerinte kell a munkájához,márkás parfümök, miközben én az avonossal is spórolok,el ne fogyjon. Nem tudom hogyan hozzam fel, hogy ez így nem ok, mert hosszú évek óta így megy. Próbáltam már finoman mondani, hogy felezzük a lakás költségeit vagy valami, de megkaptam,hogy hisz'közös kasszán vagyunk, semmi értelme felezgetni, kérjek tőle bármikor ha elfogy. Viszont a gyakorlatban ha kérek, szinte mindig "rosszkor" kérek. Mit tennétek a helyemben?
2015. júl. 31. 11:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Tételesen írd fel egy papírra, hogy mennyi a maradék pénzed a közös kiadások után, s mennyi marad neki. Rakd oda az orra elé, hogy szembesüljön vele.
2015. júl. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 E1D1E ***** válasza:
90%

A fizetések egy részét átuttaltatni egy tényleg közös számlára, amihez mindkettőtöknek van hozzáférése és ezen túl abból intézni az életet, a többiből ami meg a saját számláitokon marad, mehetnek a saját kiadások, esetleg még az ünnepi ajándélok is.


Mivel ilyesmivel még nem volt dolgom ezért ez csak egy elméleti javaslat -> akár még működhet is!

2015. júl. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Amit leírsz, az nem közös kassza. Te kifizetsz minden közös kiadást, ő meg a kaján kívül semmibe nem száll be, hanem elkölti a pénzt másra. Egyébként milyen munkakör az, ahol elvárják a márkás parfümöt?


Szóval ne finomkodjál, hanem állj a sarkadra. Beszéld meg vele, hogy melyik költségeket fogja ő befizetni (ezt ellenőrizd is, és melyiket te). A költségeket ne megfelezzétek, hanem a fizetésetek arányában osszátok el. A befizetéseket vagy utalja el ő, és ellenőrizd, hogy rendben van-e, vagy kérd el a pénzt, amennyi kell.

Így neked is marad majd pénz a "közösből", amiből tudsz megtakarítani, vagy fodrászhoz menni.


Biztos vagyok benne, hogy nem fog neki tetszeni, hülye lenne adni a pénzéből, ha eddig nem kellett, de te ne hagyd magad meggyőzni. Szerintem ez nem jó, ahogy nálatok megy.

2015. júl. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Tudja, mert szoktam mondogatni fizu után, hogy"na mindent elutaltam, most volt fizu és 20 000 forintom maradt" . Erre ő, hogy nem baj, ne aggódjak, hisz ott az övé. Viszont ez mindig úgy néz ki, hogy "hú , basszus, csak 10-esem/ 20-som van" és összekotor valahogy 1500-2000 forintot,azt kapom meg én. Úgy érzem magam mint egy kisiskolás, aki zsebpénzt kap. Már dolgozni is utálok, mert hiába gürcölök, semmi látszatja, soha nem veszek magamnak semmit. Kb 2 napig van pénz a számlámon, aztán utalásra kerül a 90 000 törlesztő és társai.
2015. júl. 31. 11:58
 5/16 schocko ***** válasza:
90%
Nekük tényleg közös kasszánk van, nincs külön bankszámla, csak két kártya...s meg van oldva...
2015. júl. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%
Ez NEM közös kassza, hanem akkor lenne az, ha egy közös számlára menne az ÖSSZES pénz illetve onnan menne minden kifizetnivaló!
2015. júl. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Közös számlát nem szeretnék, mert sajnos ő elég rosszul bánik a pénzel és félek,hogy még jobban ráfáznék. Napközben állandóan étteremben eszik, stb. Hiába ad sokkal kevesebbet a közösbe, elkölti az egész fizut és alig várja a következőt. Ezért is irányítottam az összes befizetést anno magamhoz, mert így legalább tudom,hogy rendben vannak.w
2015. júl. 31. 12:10
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha mar gyerekek vannak, akkor ne okozzon mar gondot a sarkadra allni es megbeszelni ezt a temat. Tok igazad van, ha o ezt nem latja, akkor defekt van nala... :(
2015. júl. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

6-os. A közös kassza nem attól közös, hogy közös a számla. Hogy hova megy a pénz, csak helyrajzi kérdés, ha a felek agyában rend van és tényleg közösként tekintenek a pénzre, akármelyikük számlájára is landol.


A kérdezőéknél sajnos ez nem valósul meg.


Nehéz lesz innen szépíteni. Eleve nehéz, sőt lehetetlen a közös kassza úgy, ha a felek pénzköltési szokása ennyire homlokegyenest különbözik.


Kérdező, talán nálatok pont hogy a "külön" felé terelődés hozhatna megoldást. A költségek abszolút, vagy fizetésarányos felezése után a maradékkal mindenki maga gazdálkodik.

(Mondjuk tartok tőle, hogy nem egy könnyen fog ebbe belemenni. Aki már megszokta a "jót" (hogy kb. ingyenélő lehet a másik mellett), az nemigen enged. Sok válást láttam pont emiatt.)

2015. júl. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Menjen néhány számla befizetése automatikus levonással a párod számlájáról. Azt hónap elején levonják amikor jön a fizu, aztán gazdálkodjon a maradékból.
2015. júl. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!