Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Zsebpénz két különböző életkor...

Zsebpénz két különböző életkorú gyermeknek.10 e Ft-ot ki hogyan osztana el? (mondjuk 11 és 6 évesek. )

Figyelt kérdés

23 éves koruk után egy petákot sem vagyok hajlandó adni. Tehát maximum addig van bevételük tőlem.


Lehetőségek:

-ugye 50-50%, mert az egyik is a gyermekem és a másik is,

-vagy életkor alapján: 11/6. Az egyik majd 2-szer annyit kap, mint a másik. Összesen mondjuk kapnak 10 e Ft-ot. Akkor idén

11 * ( 10 e Ft / (11+6) ) = 6.470

6 * ( 10 e Ft / (11+6) ) = 3.529

-vagy bárhogyan máshogyan?


Hogyan igazságos?



2013. aug. 12. 15:22
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
56%

11 és 6 évesnek semennyit nem adnék.


Ha nagyon muszáj 11 évesnek talán max. 2000-et egy hónapban, 6 évesnek meg semmit.

2013. aug. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem úgy igazságos, ha egyformán adsz... attól függetlenül, hogy nem egyforma korúak, szerintem nem lenne így sértődés. Max a kisebbiknek "segítenél elkölteni", tehát mondanád, hogy nézd most jön az iskola, vegyünk pár szép füzetet, stb... Hát én sztem így csinálnám :)
2013. aug. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
87%

Mindkettő mostohagyerek?

Mert kb. úgy írsz róluk.


Eleve terhesnek érzed, hogy adj vagy rosszul jön le nekem az egész.


50-50 % az igazságos.


De valahogyan az egészhez való viszonyod nem tetszik.

Ha ennyire élni akarsz, ha betöltik a 23-t akkor minek kellett gyerek meg ráadásul 2 db!

2013. aug. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
41%
50-50%-ba ha már adsz nekik, de én tuti nem adnék, ha moziba akarnak menni vagy ilyesmi adnék pénzt, de így biztos nem....am meg milyen jól megy egyeseknek ( már bocsi) de én 20 éves vagyok és sosem kaptam zsebpénzt!
2013. aug. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
79%
Azta. Én ennyi idősen nem kaptam zsebpénzt. Amúgy fele-fele.. Na de egy 6 évesnek???
2013. aug. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
78%
Egyetertek az elsovel. A hat eves kicsi meg, kb 500 Ft eleg, h vegyen fagyit, ezt-azt. A nagyobbnak, ahogy mondtak, 2000-2500 eleg. A tobbit inkabb gyujtsd nekik vmi szamlan, ki tudja, lehet jon egy varatlan kiadas, vagy karacsonyra lehet venni ajandekot belole.
2013. aug. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
100%
A fele-fele akkor fair, ha a nagyobb is kapja a pénzt hat éves kora óta.
2013. aug. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a zsebpenz arra jo, hogy gyerekkorban megtanuljon gazdalkodni az ember. Sporolni, "befektetni", vasarolni, stb. En ugy csinalnam, hogy lenne egy fix osszeg, fele-fele, a maradekot pedig "teljesitmeny fuggove" tennem. Ha jok voltak, segitettek, jol tanultak akkor 100%, ha nem akkor 0% vagy a ketto kozott.
2013. aug. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
91%

A teljesítménybérezést nem javaslom, mert ezzel lehet a belső motivációt szépen kiírtani a gyerekből.


6 évesnek 500 Ft körüli összeget adnék ÉS leülnék vele átszámolgatni, hogy mit szeretne venni, mennyi kell rá, stb. Egyszerűen a matematikai képességei és a számfogalma nem elég fejlett, hogy nagyobb összeget kezelni tudjon.


11 évesnek 2-3000 Ft-ot adnék.


Ha nevelő célzattal adod, akkor érdemes megkérni a nagyobbat (a kisebb gondolom még írni sem tud), hogy vezessen egy kiadás-bevétel lapot. Havonta átnézitek, mielőtt megkapja a legközelebbi zsebpénzt.


Mondjuk az se lenne rossz, ha hetente kapnának pénzt, gyerekeknek az egy hónap még beláthatatlanul hosszú idő. 14-15 éves korban át lehet állni a havi apanázsra, addig érdemes négy részletben, hetente adni.

2013. aug. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
90%

Én 6 évesen még csak a játékpénzzel játszottam.. Szerintem neki ha elviszed fagyizni vagy nyalókázni akkor pont elég. Esetleg legyen egy kis malacperselye amibe dobálja az aprót ha valamit megcsinál kap egy 50 est vagy egy 100 ast.


A 11 évesnek 2-3 ezret adnék ha normálisan el tudja költeni vagy gyűjt valamire.

2013. aug. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!