Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit kellene mondani, tenni,...

Mit kellene mondani, tenni, hogy ne legyen sértődés?

Figyelt kérdés

36 hetes terhes vagyok, első baba. Nem mondom, hogy felvet minket a pénz, de azért telik, amire szükségünk van. Annak ellenére, hogy első babánkat várjuk, szinte mindent használtan veszünk meg. (Babakocsi, légzésfigyelő, bababútor)Sose voltam nagy pénzszórós, de azért szeretem az új dolgokat. Nem vagyok kényes, ha valamiből van jó állapotú használt, nem vagyok ellene, pláne ha ár/érték arányban is jó. Ellentétben sógor és sógornő. Ők 6 évvel ezelőtt 1,2 millió forintot költöttek az első gyerekre.(após fizetett szinte mindent)

Nem tudom, hogy kinek, minek a hatására, de üzentek, hogy menjünk el hozzájuk és válogassunk a baba dolgaikból. Szívesen mennék, bár tudom, hogy mindent vissza kellene majd adni. Viszont 600 km-t már nem vállalok be. Ez az egyik, amit ők rossz néven vettek, mint kiderült. Mi még nem mondtuk se a-t, se b-t, de anyósnak eljárt a szája... Őszerinte ennyi még bele kell férjen, hogy elautózunk egy másik országba 600 km-t, kiválogatom a cuccokat és még aznap visszautazunk.(ott aludni nincs hely)

Ami a férjemet zavarja, hogy kényszerítést érez anyukája részéről, mert csóró sógorék nagyon-nagyon szeretnének segíteni nekünk. Ezzel nincs is gond.A segítség mindig értékelendő, de most talán kicsit megcsúszva érkezett. A másik, hogy szintén anyai nyomásra mi fogadjuk el a használt cuccaikat, holott ők megkaptak szinte mindent újonan tőlük.

Nekem ez annyira nem zavaró, az igen, hogy vissza kellene adni, mert ők még akarnak gyereket.

Szóval anyukát is le kell szerelni, talán helyre rakni, plusz sógoréknak is böfögni kéne valamit. (Bár már hátrányból indulunk, mert egyik se érti, hogy miért ne utazhatnánk el hozzájuk)

Mondjatok valami okosat nekünk légyszi.


2015. szept. 11. 15:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Ne haragudjatok, de az orvosom nem javasolja az utazást. Ennyi. Esetleg ha valamire igényt tartotok, akkor lehet mondani, hogy ezt meg azt küldjenek el csomagban, ha nem gond, vagy ha majd mentek a babával látogatóba, akkor elhozzatok.
2015. szept. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem akár azt is mondhatnád, hogy tartós cikkekből szeretnétek ti is sajátot, mert lehet, hogy nálatok sem csak egy baba lesz. és akkor csak kellemetlenség lenne, hogy vissza kell adni a cuccaitok nagy részét.

És akkor még egy ki van védve.


Amit az első hozzászóló mondott, abba meg nem köthetnek bele. 600 km már elég hosszú, pláne oda-vissza. A doki szava meg szent! :)

2015. szept. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Pontosan ezt mondta a férjem az anyukájának, hogy 37-38. héten senki nem utazgat napi 1200 km-t. Erre volt válasz, hogy nekem az még férjen bele....

Kicsit keveslem a megértést a mi irányukba.

2015. szept. 11. 16:06
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Bele férne, anyuka, de az orvos megtiltotta. Koraszülés veszélye áll fent így is, nem akarok az úton szülni Pisti segítségével, ugye még tetszik érteni.
2015. szept. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 piroska és a farkas ***** válasza:
70%
ne utazz! ellenben viszont ők egész nyugodtan hozzanak 3 zsák cuccot, amikor majd úgyis jönnek baba látogatoba. Mert nyilván jönnek, gondolom, " belefér" nekik.
2015. szept. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%
lehet hazudni, hogy "sorry, már megvettük a cuccokat, köszi szépen, majd legközelebb"...és erre nem lehet mit mondani, meg van vásárolva már az új babaruha, akkor minek sok fölösleges lom a lakásba. ennyi kis blöffölés meg belefér a jó cél érdekében :D
2015. szept. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%

36 hetesen ha az orvosnak mondanád az utazást is fennakadna a szeme.. Akar holnap jöhet a baba.. Ilyenkor 200km t sem szívesen utazik az ember, nem 1200at..

Sőt ennyit ülni rázkódni..

Normális az anyósod? Már bocs...


Sztem is orvosra hivatkozni, hogy már nem tudsz ennyit ülni.. A fejed egyedül nem tud válogatni? Egyébkent babalátogatőba sőgorék elhozhatjak

2015. szept. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem, az igazság az, hogy anyósom nagyon részrehajló. Sógor az idősebb a két testvér közül. Mindig ő az okosabb, amit ő mond, az úgy van. Mi nem vagyunk ilyen megmondó emberek. Ebben az esetben is az van, hogy ők márpedig adni AKARNAK, tehát nekünk menni KELL. Egyébként anyósom pontosan tudja, hogy elég sok dolgot megvettünk már, szóval nem értjük, hogy mit erősködik, hogy de csak nézzük meg az ő babahordozójukat. MINEK??? Tartozéka volt a babakocsi szettnek, amit vettünk.

És még annyi ilyet sorolhatnék...

2015. szept. 12. 07:33
 9/11 anonim ***** válasza:
73%
Önálló, külön család vagytok. Ha nagyon AKARNAK valamit, akkor az csak az lehet, hogy a fejük tetejére állnak, és forognak. Nektek amit KELL, hogy meghúztok egy határvonalat, hogy meddig engedtek beleszólást az életetekbe. Én így látom a helyzetet.
2015. szept. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%

Nem értem.


Vállalnád a kockázatot?

Teljesen igaz, hogy nincs orvos, aki nemhogy javasolná, de ne szólna ellene.


Milyen ember az, aki ilyen veszély egyáltalán hagyna vállalni?


ha te akarnál jönni, és semmi holmid nem lenne a gyereknek,akkor se hagynám, még vadidegennek se.


Inkább minden elküldenék, elvinnék, csak nehogy beállíts ekkora pocakkal.


Hihetetlen.

2015. szept. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!