Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy kezelitek a látogatás...

Hogy kezelitek a látogatás kérdését? Mit lehet ilyenkor mondani, hogy ne leygen sértődés?

Figyelt kérdés
Még 6 hetem van szülésig, de a rokonok már most ajánlkoznak, hogy egymásnak adják majd a kilincset.Az egyik főzni akar rám,a másik meg akarja mutatni a fürdetést, a harmadik csak beállítana a 4 fős családjával nézelődni..én meg már most hülyét kapok.Első baba, és úgy szeretném nevelni, hogy barátságos kislány legyen.De ezt szeretném, ha az első néhány nap itthon, csak rólunk, hármunkról szólna.Esküszöm ,még anyukám-akit imádok- is idegesítene.Szeretném élvezni, hogy hárman vagyunk, egy kicsit tanulni a dolgokat, mielőtt beállít a család.Szeretnék levegőt is kapni, és a picit is félteni fogom.Ti hogy vagytok ezzel?
2010. aug. 11. 17:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértelek. én még csak 29 hetes vagyok, de már most kikészülök, ha belegondolok a sok-sok látogatásba... Én szeretném, ha anyukám néhány nap velünk lenne amikor hazajövünk a kórházból, de ez is biztos vita forrása lesz, mert biztos anyósom meg fog sértődni hogy miért nem őt hívom. Nálunk plusz probléma hogy anyósomék a szomszédban laknak...bármikor át tudnak jönni a kerten keresztül. Hozzáteszem ők azok a "kioktatós" tipusok. Már a terhességem elején kezdték az okoskodást, hogy mit és hogyan lenne jó csinálni. A párom dolgozik 12 órában és csak ugy tudom megoldani, hogy ne jöjjön óránként váratlan látogató, hogy be fogom zárni a kaput és a bejárati ajtót is, csengőt pedig kikapcsolom. Természetesen mindenkinek el fogjuk mondani, hogy ha aktuálissá válik a családlátogatás (megszokja a pici az új otthonát, és persze bennünket is) akkor telefonálni fogunk.

Aki megsértődik azt sajnálom, de számomra az az elsődleges, hogy a picinek nyugodt környezetet teremtsek.

2010. aug. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
48%

jellemző...Bár nálunk a szülők/rokonok messze laknak(50-200 kilométerre) de a szülőkhöz menni kell minden második hétvégén.Sokba is kerül,nincs is kedvem sokszor.Ők nem jönnek,mert messze van nekik(üzemanyagba)így mi megyünk évek óta.Csak hogy egy látogatás 100 kilométer,oda-vissza és ilyen üz.anyag árak mellett(de busszal még több)sokba kerül.Egyedül anyukám szokott jönni,ő 200 kilométerre lakik,de ingyen utazik(vasutas).

A "jóakarókat" meg külön szeretem.Igaz,én messze vagyok a szüléstől,császárral fogok szülni(én akartam így,akinek nem tetszik elítélhet)de már a természetes szüléssel riogatnak,hogy így meg úgy fog fájni meg kitágulok meg meghízok...

Szóval néha nekem is elegem van.Megértelek!

2010. aug. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint nem csak nálunk van így.Már előre félek a jó tanácsoktól:én így csináltam, úgy csináltam...ilyenkor mindenki olyan tapasztalt anya.Lehet, hogy finoman, de be kellene adagolni, hogy a kórházba jöjjenek nyugodtan, de az első néhány nap itthon csak a mienk!Köszi a válaszokat!
2010. aug. 11. 18:09
 4/18 Gabi66 ***** válasza:
100%
Kedveseim! Eleve mondjátok meg a tágabb családnak barátoknak h 6 hetes korig nem illik látogatni, (fertőzés fáradtság stb.) Az anya és anyós más. Igen is hagyjátok mosni főzni takarítani. Még nem tudjátok mi vár rátok. az én drága kislányom sem akarta h menjek. Megbeszéltük h. hazamennek és én csak másnap utazom. Estig több telefont kaptam az aggódó ideges szülőktől. és bizony mikor egy hét után haza indultam mindketten aggódtunk mi lesz. Pedig ó igazán magabiztos határozott, mint ti. És én nem szóltan bele a gondozásba, csak a házimunkát vettem le a válláról. És nyugalmat biztosítottam mint aki már látott kicsi csecsemőt.
2010. aug. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Megértelek. Mi úgy csináltuk, hogy csak a szűk család jöhetett (szüleink és testvéreink), és csak kis időre, max fél órára. Aztán 6 hét után mondtuk a többieknek hogy szépen sorjában jöhetnek. Volt aki rossz néven vette hogy nem jöhet előbb (párom családjából), és volt aki természetesnek vette. Igazat megvallva, tökre nem érdekelt hogy megsértődik-e valaki, mert mi vagyunk a gyerek szülei, és csak a babám érdeke a fontos! Ha vki annyira nagy IQ bajnok, hogy megsértődik, azzal nem kell foglalkozni. Mondd meg mindenkinek, hogy -ha nem kell segítség pl a főzésnél- hogy köszönöd a felajánlást, de boldogultok és majd szóltok, hogy mikor lehet jönni látogatni, vagy segítség kell. De ne engedd senkinek hogy rátok telepedjen!!!


Minden jót kívánok!

10 hónapos baba anyukája

2010. aug. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
2.vagyok.Én még azt is kikötöttem,hogy nem szeretném,ha jönne akárki is látogatni a kórházba.Szenvedni tudok egyedül is/nem tudom vészes lesz-e nagyon,de nem akarom látni a lesajnáló,sajnálkozó tekinteteket.A Párom persze jön,de megbeszéltük,hogy szeretnék egyedül lenni,így csak akkor jön,ha én is úgy érzem.Terhességem alatt depressziós lettem,nem kicsit(rokonok egymás utáni halála többek között) lehet ez is közre játszik.Viszont ha haza megyünk,akkor anyukám jönni fog segíteni,az biztos.Remélem akkor nem esek vissza a depibe...
2010. aug. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nektek is köszi!!Hasznos volt minden válasz.
2010. aug. 11. 18:52
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a család egy részének eleve evidens hogy majd 1-2 hetet otthon leszünk hármasban, aztán ha már én is összeszedtem magam, merthát azért a szülés megviseli az embert, és már összeszoktunk a picivel, akkor jönnek. Meg is lepődtem hogy ilyen "értelmesek". Anyósom az már egyből mondta hogy jön, és egy hétig ő fürdeti..., és egyből közöltük vele hogy egy hétig csakis mi leszünk a picivel, utána jöhet mindenki látogatni, a gondozási teendőket pedig igyekszünk megoldani mi magunk. Meg is értette egyébként. A hugom is mondta hogy ahogy hazaérünk jönnek, és mikor mondtuk hogy egy hétig inkább csak hármasban lennénk, de utána nyugodtan jöhetnek, abszolút megértette. Szerintem máshogy nem lehet, csakis úgy hogy udvariasan, de határozottan közlitek hogy így akarjátok, de utána nyugodtan jöhet mindenki. Szerintem akiben minimális intelligencia van, az ezt megérti. Boldog babavárást, és sikeres hármasban ismerkedést nektek!
2010. aug. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia! egyetértek veled, a családnak még nem kéne jönnie ahogy hazajöttetek a kórházból, hiszen ez a ti időtök, még a picinek is szoknia kell az új környezetet, meg ismerkedni apával ilyesmi. Én se szeretném ha beállítana a rokonság még aznap de még másnap se. Mindenkinek megfogom mondani tapintatosan, hogy majd akkor jöjjenek ha hívom őket, ennyi :-) nálunk amúgy sincs szó segítségnyújtásról, csak a babát akarják látni, hát azt meg majd én beosztom, hogy mikor :-)

31h km

2010. aug. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
akkor csak en zem magam kicsit szerencsetlennek?igaz nekem meg messze van az ido, de en meg attol parazok hogy majd nem fogjuk tudni mit hogy kell csinalni, miert sir meg ilyenek. nekunk a csalad 2500km-re lakik. en szeretnem ha valamelyik anyuka itt lenne velunk, de sajnos nem citalhatok magamhoz hetekre senkit. igy abba maradtunk hogy ha megszuletik a baba akkor vesznek repulojegyet es utaznak felvaltva par hetre. en azert kicsit cserelnek veletek, hogy kicsit kozelebb legyenek. szerintem mar csak az erzes is biztonsagot nyujthat! de a mai vilagban itt a net meg a telefon. szoval azert nincs nagy para!! boldog babavarast mindenkinek!!
2010. aug. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!