Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Közönyös felnőtt testvér. Te...

Közönyös felnőtt testvér. Te mit tennél?

Figyelt kérdés
Testvérem és én is harminc felettiek vagyunk, nekem családom van, ő szüleinkkel él. Az idő múlásával egyre jellemzőbb, hogy csak én keresem őt, de abban sincs sok köszönet, egyáltalán nem érdeklem. Ha nem jelentkezem, hetekig sem beszélünk, az utóbbi fél évben nem is találkoztunk. (Ebből is látható, nem telepszem rá.) Arra utalt már korábban is egy-egy megjegyzéssel, hogy zavarják a különbségek (mi sem vagyunk gazdagok, átlagos életet élünk), de nem volt köztünk nézeteltérés vagy vita. Legutóbbi hosszas csend után megígérte, hogy többé nem lesz ilyen, de semmi sem változott, sőt. Ti tudomásul vennétek, hogy kiiktat az életéből, vagy próbálnátok (nem első alkalommal) megbeszélni vele?
2015. okt. 28. 18:49
1 2
 11/16 anonim válasza:
Mindenképpen beszélj vele, ez előfordul a családoknál. Először magadban tisztázd le a problémát, és fordulj hozzá. Remélhetőleg meg lehet győzni.
2015. nov. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ez csak rosszabb lesz, tapasztalat. Akkor lesz talán jobb, ha valami csoda folytán, ő is családot fog alapítani.
2015. nov. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Minden kapcsolat 2 feltöl függ, ezert is furcsa ez a törtenet...

Ha valoban nincs nezetelteres, vita köztetek, es neked fontos a kapcsolat, akkor en elmondanam ezt a helyedben neki. Hogy az eletmodbeli különbsegek teged nem zavarnak es ettöl függetlenül szeretnel vele szorosabb kapcsolatot. Azt is, ezt hogyan kepzeled. Pl. örülsz, amikor a gyerekeidre vigyaz, ahogy velük foglalkozik, vagy segit neked megoldani a haztartasi teendöket vagy csak shoppingolni jo vele...stb. Közben jo vele dumcsizni...stb vagy elmehettek közösen sportolni is vmit. Ha eddig ezekben nem segitett, akkor azt, h miben jönne jol a segitsege. Tehat nyiltan beszelnek az erzeseimröl. Es erre neki lenne alkalma elmondani, h megfelel-e ez neki es ö mit szeret veled, ill. mit szeretne. A megbeszeles mindig 2 oldalu, tehat te is elfogadod, ha ö vmit teljesen mashogy gondol, mast akar, termeszetesen.

Viszont en a leirasodbol arra következtetek, h nincs ilyen nyilt kapcsolat közöttetek. Ugyanis, ha lenne, akkor ezt mar reg megbeszeltetek volna. Nekem ugy tünik, ö nem erzi ugy, h barmiben szükseged lenne ra vagy jo veled megbeszelni valamit (?), emiatt fordul el. Lehet, h a különbsegeket nemcsak a különbözö csaladi helyzetetekre erti, hanem röviden es tapintatosan igy fejezi ki, h mennyire mas a velemenyetek dolgokrol, emiatt nem gondol fontosnak bizonyos dolgokat veled megosztani. (?) De mondom, ehhez nyiltabb kapcsolat kellene. Az biztos, h nem erzi jol magat veled, vagy nem erzi magat jobban veled, mint nelküled, mert emiatt nem keresi a tarsasagodat. Ha ennek a vegere akarsz jarni, sztem megkerdezheted elöször is, h segithetsz-e neki vmiben? Sztem a jo kapcsolat mindig 2 oldalu, nemcsak egyik fel "nyer" belöle!! Ezt azert ugy kell erteni, h atmenetileg lehet, h ö többet segitene neked kisgyerekek miatt, de esetleg lelkileg tamogatnad vagy majd ha ö is lesz ilyen helyzetben, te ugyanugy segited, amiben neki van szüksege...

Nekem a testveremmel közömbös a kapcsolatom, most sem keresem es igazabol sosem kerestem a tarsasagat, mert sosem jöttem jol ki ebböl. A korabban latszolag jo kapcsolatunk sosem volt kölcsönös, es az eddigi evtizedekböl nem is latom ertelmet ezen az ügyön lovagolni, röviden ennyi, ezert nem is tennek fel ilyen kerdest. Tehat nem biztos, h a testvered depresszios, es emiatt közömbös, lehet, h mas oka van. De ha erre gyanakszol, es segiteni akarsz neki, akkor azert ezt is meg lehet beszelni.


A hirtelen megromlo kapcsolatokon allitolag segithet a Bert-Hellinger csaladallitas is.

2016. jan. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Írtam fentebb, ezt mind megbeszéltük, bólogatott, megígérte, hogy többet nem lesz ilyen. Mégis lett. Belefáradtam...


A kérdés kiírása óta egyáltalán nem beszéltünk...

2016. jan. 22. 17:13
 15/16 anonim ***** válasza:

Ha nem mas oka van, amit irtam az utobbi kommentben, akkor nem depresszios? Ha igen (ezt ismeretlenül innen nem latom, de te biztos), akkor segitsegre van szüksege, akkor keresnem.

Ha nem, es megbeszeltetek, milyen különbsegek zavarjak, akkor mi a gond? Akkor tudod, h ö amugy jol van, mindene rendben van, csak nem akarja a szoros kapcsolatot. Hogy miert, ezt is megbeszeltetek. Muszaj elfogadni, h nem eröszakolhatod ra a tarsasagodat, ha ö nem akarja, nem?! Akkor vagy keresed, amikor annyira hianyzik, h flere tudod tenni azt az erzest, h csak te keresed öt, vagy sosem keresed, es megvarod, majd talan jelentkezik...


Azert engem elgondolkodtatna, amit irtam, h sztem az a normalis, h ha egy testverrel jol erzem magam es kölcsönösnek a kapcsolatot, akkor keresnem a tarsasagat. Elgondolkodtatna, h vajon ö igy erzi-e...


elözö

2016. jan. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Van, akivel nem lehet megbeszélni, annyira nincs benne semmi alázat, se békülési szándék. Én az öcsémmel vagyok szar viszonyban, már ha ezt egyáltalán viszonynak lehet nevezni, mert hosszú évek óta nem beszélünk egymással. Én Pesten jártam egyetemre, ott is maradtam. Ő mai napig nem volt képes befejezni egy nyomorult főiskolai alapképzést, a szüleimmel lakik, egy általános iskolásnak több dolga van kb, mint neki. Hosszú évek óta otthon döglik, még egy napot nem dolgozott életében. Mégis akkora arca van, hogy valami hihetetlen. És mikor néha hazalátogatok, még fel van háborodva, hogy mit keresek én otthon, hogy merek hazamenni. Valószínű, hogy kisebbrendűségi érzése van, vagy nem tudom, de nehéz rá szavakat találni. Kommunikálni nem lehet vele. Nagyon szeretek hazamenni a szüleimhez, de miatta soha nem tudom maradéktalanul jól érezni magam, rettentően idegesítő a döglése.
2019. okt. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!