Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan közöljem udvariasan,...

Hogyan közöljem udvariasan, hogy nem akarok ingyen bébiszitter lenni, csak mert a tesóm elhízott?

Figyelt kérdés
Nem cifrázom, nővérem itthon lakik a két és fél éves kisfiával, a gyerek apja sosem volt "képben" anyukánk már nehezen mozog, tesóm majd' 100 kiló, a gyerek ugye mozogna, szaladna, élne... emiatt egyre gyakrabban vagyok felszólítva, hogy vigyem ki én. Mert nekem "könnyű" mert én tudok szaladni, lehajolni, el- vagy felkapni, ha szükséges. Hát egy darabig tűrtem, de a mindenit, fogyjon le, ha nem képes ellátni a gyereket, ne engem ugráltasson már.. na, ezt így nem merem az arcába belemondani, pofán is lennék törölve érte :D de legalábbis irgalmatlan sipítozást csapna, azt nem szeretném, akkor napokig én lennék a rossz, ő meg az igazságtalanul megbántott ártatlanság. Ha valaki tudna őszinte, de nem durva kifejezést erre, azt nagyon megköszönném.
2015. nov. 10. 15:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

akkor szépen mond meg:

bocsánat, de szerintem Pistike a te gyereked, neked kell gondoskodnod róla, és nem ártana mozognod, hogy megéld a 10. születésnapját. szia

2015. nov. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%
ha nem mondod meg őszintén a véleményed(persze szebb szavakkal)akkor rád fognak nőni, egyszer közlöd vele, hogy a picit nem te szülted és amúgy is az anyjára van szüksége plusz, nem ártana igenis lefogynia ha meg akarja élni, ahogy felnő a gyerek.
2015. nov. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Az a cél h ne bízza rád nem? Ha megsértődik legalább nem fogja...
2015. nov. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%
Tanítsd meg a gyereknek a digi dagi daganat dalt :D nálunk mindig bejött....
2015. nov. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%

"Te gyereked, vidd ki te"


"Jaj en nem tudok, nehez elkapni/lehajolni"


"Annal jobb, legalabb mozogsz egy kicsit"

2015. nov. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Jók amit a többiek írtak. Mondd, hogy tanulnod/dolgoznod kell, nem érsz rá mindig bébiszittert játszani. Csinálj magadnak minél több házon kívüli programot.
2015. nov. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
97%

Nem tudom, hogy mennyire van sértődés vagy nem, de legyél óvatos és határozott, illetve minél hamarabb cselekedj!


Én megjártam már egyszer egy hasonlóval.


A páromnak van egy kislánya (most már nem olyan kicsi 13 éves múlt)


A kezdetektől szerettem volna jó mostoha anyuka lenni, így kb. 300%-ot teljesítettem.


Sajnos lett belőle félreértés.

A párom azt hitte, hogy gyerek mániás vagyok, és azért foglalkozom vele annyit, plusz egy idő után természetessé vált, hogy míg az apja foglalkozik vele 5 percet, addig és 10 órát. (hétvégente volt nálunk a gyerek)


Egyszer amikor a bomba robbant, pont mindkettőnk nagyon ideges volt.

Én rá ripakodtam a páromra, hogy most már ő is foglalkozhatna valamennyit a saját gyerekével, nem vagyok ingyen bébiszitter, ő meg az egészen úgy megsértődött, és elég durván a fejemhez vágta, hogy akkor én ilyen sokáig csak becsaptam a gyerekét, és hogy csak eljátszottam, hogy milyen jól elvagyok vele, meg hogy most mit fog gondolni szegény gyerek, hogy eddig foglalkoztam-játszottam vele, most meg hirtelen nem fogok, stb, stb, stb.


Tehát nem az volt, hogy: "Bocsi, fel sem tűnt, hogy mindent te csinálsz, meg minden rád hárul." Hanem sértésnek vette.


Konkrét mondatot nem tudok írni, mert nem ismerem egyikőtöket sem, hogy mire, ki, hogy reagálna.

2015. nov. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%
Mit jelent az egyre gyakrabban?
2015. nov. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
ha megkér hogy vigyázz rá, vagy vidd le játszani, mondd meg, hogy dolgod van, most nem érsz rá. ha párszor eljatszod akkor vagy leesik neki, vagy kikel magából.. akkor nyugodtan mondd meg, hogy szívesen vigyázol a gyerekre NÉHA ha ő nem ér rá... de amikor semmi dolga, nem fogsz vigyázni rá helyette... az a baj, hogy termeszesenek veszi... nem kéne,
2015. nov. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
96%

Voltam kövér (120 kiló), így nagyjából átlátom a szitutokat (bár gyerekem nincs és nem is volt). Nekem is sokszor, sokan beszólogattak, való igaz, hogy megsértődtem, de mélyen belül azért éreztem, hogy igazuk van.

Azt akarom ebből kihozni, hogy nyugodtan be lehet tesódnak szólni a súlya miatt (nem kell durván). Lesz hiszti pár napig, de előbb-utóbb talán eljut az elhatározásig, és elkezd odafigyelni magára.


Egyébként meg nem értem, én annó 120 kilósan mentem, mozogtam, lovagoltam... Nem mondom, hogy nem ziháltam folyton, de azért közel sem olyan nehéz megmozdulni ekkora súllyal, mint ahogy (valószínűleg) előadja tesód.

29N

2015. nov. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!