Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el anyunak,...

Hogyan mondjam el anyunak, hogy nagyon elhízott és elhagyta magát, hogy ne sértsem meg?

Figyelt kérdés

Azt, hogy elhagyta magát természetesen nem úgy kell érteni, hogy ápolatlan! Mindig igényes a külsejére, nem arról van szó!


Hanem, hogy az utóbbi pár hónapban sokat felszedett, bő pulcsikban van, nem sokat mozdul ki, fodrászhoz sem jár el.

Aggódom, hogy nincs önbizalma, állandóan nassolgat aztán panaszkodik, hogy nagy a hasa, fogyni kéne, de mégse akar lemondani semmiről.

Fogalmam sincs, hogy mi történt mostanában ami ezt hozta ki belőle, hogy így "le van robbanva".

Mikor kérdeztem, hogy minden rendben van e, van e esetleg valami amit ki akar beszélni magából, ami nyomasztja, megnyugtatott, hogy nincs semmi baja, csak kissé rossz a hangulata mostanában a tél miatt.

Tudtam, hogy mindig is szoros összefüggés van az időjárás és a hangulata közt, ez rám is jellemző. Ha borús, esős idő van én is hajlamos vagyok a depizésre.


De ez már nála kb október óta tart!

Hogyan mondjam neki, hogy fogyóznia kéne és járjon újra fodrászhoz, adjon magára úgy, mint régen?

Nem szeretném megbántani, csak felrázni valahogy ebből a depresszióból.



2015. jan. 21. 17:13
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Kezd úgy, hogy "anya, nagyon szeretlek és nem akarlak téged megbántani, de..."
2015. jan. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Esetleg probalj meg kozos fodraszhoz menest, kozos sportolast felvetni? Anya-lanya programnak is jo, es neki is adna egy loketet :)
2015. jan. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
Én egy ugyanilyen anyuka vagyok, kérdeztem is viccesen a lányomat, hogy Nem te írtál a gyakorikérdésekbe"? Az az érzésem, hogy korral az emberek változnak, az alakjuk is, ha hízékonyak, és a prioritásaik is. Már beleunnak, belefáradnak a munkába, csökken az energiaszintjük, már nem olyan fontos a frizura meg a ruha, mint egy fiatalnak. Egyszerűen változik az ember a korral, majd te is fogsz 30 év múlva. Anyukád is tudja, hogy fogynia kéne, nem nyújtanál neki új információt. Amíg nem veszélyezteti kóros elhízással súlyosan az egészségét, addig hagyd békén, kell valami boldogsághormon a napi mókuskerékben, akár nasi formájában is.
2015. jan. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
"Anya, fiatal vagy ahhoz, hogy úgy élj, mint egy szobanövény. Nem lenne kedved eljárni velem zumbázni/spinningre (vagy akármi, ami mostanában divat)?"
2015. jan. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
10%
Már meg ne haragudjatok, hol írja kérdező hogy ő is KÖVÉR???
2015. jan. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Pont így, nem kell kertelni, és - a kövérek 98%-hoz hasonlóan ő is - tuti meg fog sértődni.


Amúgy anyud kezdődő depressziós, EZZEL kéne kezdened valamit, a hízás, meg nassba menekülés csak a velejárója. Az OKOT próbáljátok kideríteni.

2015. jan. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hidd el, ő is tudja.


Nem lehet, hogy klimaxol?

2015. jan. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
53 éves, nem panaszkodott hőhullámokra, fáradékonyságra, csak úgy mondogatja, hogy rossz a kedve
2015. jan. 22. 13:47
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérd meg egy barátnődet, hogy amikor nálatok van, és anyukád is jelen van, kezdjen el beszélni arról, hogy mennyire szeretne edzőterembe járni, csak nincs kivel, és egyidejűleg hívjon el téged is, meg az anyukádat is egy próbanapra, tehát, hogy hárman egyszerre menjetek el.

Így ez nem a te ötleted lesz (legalábbis úgy tűnik), te csak hagyod magad rábeszélni.

Meg persze te is legyél lelkes az ötlettel kapcsolatban, hogy anyukád is ott lesz.

2015. jan. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!