Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ha lenne egy kórosan...

Szülők, ha lenne egy kórosan elhízott gyereketek mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

(Súlyalakulás)

8 éves, 60 kg.

12 éves, 100 kg.

14 éves, 120 kg.

16 éves, 140 kg.

19 éves, 160 kg.



Mikor kezdenétek el vele foglalkozni? Ilyen gyerek mellett lehet úgy élni mint, ha nem is lenne neki súlyfeleslege? Milyen az olyan szülő aki nem kezd az ilyen gyerekkel semmit?

Foglalkoznátok vele?



2013. dec. 30. 17:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
70%

Én is dagi gyerek voltam, jó ezeknek amit felsoroltál a közelében sem voltam. Egy betegség után híztam meg, és mivel abban előtte kórosan lefogytam, gondolom a szüleim sajnáltak és nem szóltak rám. Szóval nem feltétlen "rossz" az ilyen szülő.


Mikor már kezdett átbillent a mérleg, és tényleg elhíztam, akkor azért már én is tudtam, hogy nem normális. ÉS igen, nagyon is zavart. Végül erőt vettem magamon 13 évesen és lefogytam!


A lényeg, hogy semmit sem tud a szülő csinálni, ha a gyerek nem akar változtatni, erőszakot tenni, éheztetni nem lehet és nem is tudod. Főleg ha már 18 is elmúlt...

2013. dec. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%
A 19 éves gyermek mikor kezdett el magával foglalkozni? Mert a múlton rágódás kevés a fogyáshoz.
2013. dec. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Már 8 évesen. És nem azért, mert ránézésre csúnya, hanem mert tudom, milyen betegségeket hozhat magával az elhízás, hogy mennyit fogják bántani miatta a többiek.

Szerintem felelőtlen az a szülő, aki nem lép időben.

2013. dec. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű mivel van kert, megfelelő hely, ezért keményen edzésre fognám, megfelelő étrendet alakítanék ki neki

Az biztos hogy először azt kívánná hogy megdögöljek, de amikor leadná a hájat, és izom jönne helyette, hálás lenne.

2013. dec. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
69%

A 19 éves,az csak a szülőknek gyermek,amúgy felnőtt.

Én 19 évesen elmennék a körzetihez,tanácsot és beutalókat kérni teljes kivizsgáláshoz,hogy mi okozza. Elgondolkoznék,hogy mennyit eszem,és sürgősen a felét sem enném.A nasikat kitíltanám,meg az üdítőjet és elkezdenék mozogni szakember segítségével.

Nehéz kezedeni azülőnek bármit is,ha a "gyerek" elutasítja.

2013. dec. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
80%
nem fogja elutasítani a gyerek, ha a szülő példát mutat. Úgy nem tudod egészséges életmódra szoktatni a nyolcévest, ha te zabálod a csipszet, ő meg sóvárogva nézi. Nálunk a családban van kórosan elhízott kisfiú, őt az iskolaorvos szakemberhez küldte, komoly diétára fogták. Nagyszülővel laktak, a gyerek kapta a barna kenyeret, cukor nélküli, keserű teát, a nagypapa meg zabált mellette az asztalnál. Zokogva ült le minden nap enni :( Anyuka pár hétig bírta, aztán feladta, a gyerek 17 évesen már felkelni is alig tud. :(
2013. dec. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is dagadék voltam, bár nem gyárilag, kicsi gyerekként a szüleimnek tetszettek a kövér gyerekek ezért belémtraktálták a sok kaját, mondjuk egy idő után már önként zabáltam. Hát 14 évesen kezembe kellett vennem a sorsomat, senki nem kényszerített, csak magamnak csináltam, nem hiszem hogy a szüleimet zavarta hogy dagadt vagyok a leírtak alapján, csak engem zavart.
2013. dec. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Már 8 évesen ebben az esetben...

De egyébként inkább úgy, hogy még kicsi korában ha látom, hogy hajlamosabb a hízásra, vagy néha felszalad rá pár kiló, akkor zsírszegényebbre fogom a főztömet, többet megyünk együtt túrázni, úszni, stb., és próbálom megszerettetni vele a sportot egyébként is még gyerekként. Mindegy mit sportol, csak érdekelje valami.

2013. dec. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
91%
Én is kövér voltam, 17 évesen 110 kg. Most 23 vagyok, és 65kg. A szüleim sajnos csak cseszegettek, az osztályfőnököm javasolta, hogy menjek orvoshoz, aki megállapította, hogy súlyos pajzsmirigy problémáim voltak. Elkezdtem szedni a gyógyszert, mellette mozogtam, de ugyanúgy ettem, az étrendemmel nem volt baj. Röpültek le a kilók. Mindenképp érdemes orvoshoz menni, mielőtt a szülőket szidnánk, lehet, hogy egészségügyi oka van.
2013. dec. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
85%

ha nekem 1x lesz gyerekem nem engedem meg neki .. nekem itthon ha éhes vagyok azt mondják "egyek zsíros kenyeret" meg szalonát stb. sok múlik ezen ha például a gyerek suliba nem szendvicset gyümölcsöt visz hanem pénzt amiböl biztos hogy csokit vesz vagy hasonlókat és a menza is hasznos mert nem lesz annyira finnyás és én bizzos hogy járatnám valamire (úszás , tánc,foci, karate)

van egy barátnőm aki aztmondta örökölte az apjátol ez eddig oké de az a csoki chips egyéb más egészségtelen hízlaló kajamennyiség amit megvesznek neki az elképesztő!

egyébként 18 éves lány vagyok sose jártam sportolni csak ovodában utálom a tesiórát (általába lógok,vagy nem csinálok semmit) pedig szivesen jártam volna csak rám nem figyeltek oda így hihetetlen lusta lettem de kevesebbet eszek és odafigyelek rá így normális a bmi értékem

2013. dec. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!