Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy lehet kezelni egy depress...

Hogy lehet kezelni egy depressziós embert? Tesóm barátnője sokszor rossz kedvű.

Figyelt kérdés
Ha meg kérdezik tőle mi a baj arra azt szokta mondani hogy semmi, ilyen kedve van. Persze ez mindenkit frusztrál mivel együtt élünk.már ilyenkor nem kerdezgetem hogy mi a baj mivel az csak ront a helyzeten. De az én hangulatom is rosszabb lesz. Ja és egy helyen is dolgozunk. Sajnos azt veszem észre hogy egyre gyakoribb ez . Régebben sokkal jobb fej volt, szinte baráti jellegű volt a kapcsolat köztünk. Nem jó minden nap egy savanyú arcot nézni. Mit tehetnék?

2015. nov. 18. 15:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Arra kell biztatni,hogy keressen fel egy szakembert (pszichológust)
2015. nov. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Pöppet önző módon közelíted meg a kérdést.
2015. nov. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
En baratnom is depresszios. Probalom megvilagitani neki a dolgok jobb oldalat, mondtam, hogy keressen pszichologust, de lesz.arja. Nincs mit tenni, a depresszio nem par napos/hetes idoszak.
2015. nov. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A pszichológus már említettük neki. De persze nem akar menni. Mert aztmondja ő nem bolond. Persze én is tudom hogy ez nem azt jelenti h bolond de szakember csak tudni hogy mit kéne tenni.és azért ide írtam hátha valaki tud okosat mondani erre. Mert én úgy érzem kevés vagyok ahoz h ebben segitsek. De sajnos a rossz hangulata sokszor rám is át ragad. Mert ha viccelodök vele az sem segít ha nem szólok semmit az sem. Megbeszélni meg nem akarja hogy mi a baj. Csak hallgat.hiába is kérdezem mi baj.
2015. nov. 18. 16:35
 5/11 anonim ***** válasza:
Ne piszkáld. Te ezt nem tudod megoldani. Elmondhatod neki, hogy a pszichológus sokszor akár karrierválasztási tanácsokat is ad, nemcsak paranoid skizofrének járnak oda.
2015. nov. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem használ hormonális fogamzásgátlót? Attól rengeteg ember lesz levert, depressziós. Én is pár hete dobtam ki a francba, és sokkal jobban érzem magam. Érdemes gondolkozni a lehetséges kiváltó okokon.
2015. nov. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
NEKED sehogy, a testvérednek sem. A barátnőnek kell éreznie, hogy gond van nála és neki kell eljutnia addig, hogy felkeres egy pszichiátert (az gyógyítja a depressziót).
2015. nov. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ne vedd személyeskedésnek, de nem lehet, hogy az a baj, hogy szeretne egyedül élni a párjával, csak fél megmondani, nehogy veszekedés legyen?

Amikor mi a párommal összeköltöztünk, elkezdett a húga napi szinten hozzánk járni, akkoriban nem dolgozott, tehát jóformán ott lakott. Én nem szóltam, nyeltem és egyre rosszabbul éreztem magam, míg egy nap megelégeltem és beszéltem a párommal. Lehet, hogy a te sógornődnél is ez a helyzet!

Miért laktok együtt?

2015. nov. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A fogamzásgátlót pár hónapja hagyta abba. De előtte is szokott ilyen lenni. Viszont. Egyre gyakoribb :/

Én tudom hogy az is probléma neki hogy nem csak ketten laknak tesóm meg ő. Összesen 4-en lakunk a barátommal együtt. Angliában élünk. És közös érdek hogy együtt éljünk mivel az itteni minimal bért kapjuk, és az alberletek elég drágák. Amíg nem lesz jobban fizető munkahelyunk addig mindenkinek így éri meg a legjobban. Mielőtt kijöttünk volna a barátom és én 3évig éltünk ketten. Nekünk sem a legjobb hogy most rá vagyunk utalva egymásra de azért az igen hogy így a pénz miatt nem kell szorongani. Különben is természetesen mindenki előbb utóbb szeretnè hogy külön költözzünk de türelem kell amíg nem kapunk másik állást.

Ez miatt nem kéne szerintem ennyire depisnek lenni. Attól tartok ez inkább örökletes nála :/

2015. nov. 18. 22:47
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem valami személyes problémája van amit nem akar megosztani veled. Pl.: egy családtag betegsége, szülők válása, pénzügyi gondok otthon, vetélés vagy nemrég például az egyik kolléganőm nemrég megtudta hogy nem lehet gyereke.

*

"Nem jó minden nap egy savanyú arcot nézni" Nem önző hozáállás ez egy kicsit? Ehiheted hogy nem jókedvéből viselkedeik így, és valószínűleg nem is téged akar bosszantani. Már meg me sértődj de tamasztalaból mondom, roppant idegesítő amikor valaki kérdőre von azért hogy miért érzek úgy ahogy, pláne ha van nagyobb gondom is. Ennyi erővel ő is fújhatna rád hogy miért viselkedsz vidáman ha neki gondja van. Az az ő lakása is, gonolom ugyanúgy fizet lakbért mint te, úgyhogy pontosan annyi joga van levertnek lenni mint neked vidámnak.

Ha faggatod, kérdezgeted pszichológushoz küldöd és érezteted vele hogy neked derogál az ő lelki állapota azzal nem hogy segítesz, de rontasz a helyzeten és csak plusz feszültséget teremtesz. Az egyetlen dolog amit tehetsz az az hogy megmondod neki hogy neked elmodhatja bármi baja is van.

2015. nov. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!