Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek, hogy a testvérem...

Mit tegyek, hogy a testvérem végre elvigye a kocsijait a kertünkből?

Figyelt kérdés
Öcsém használt autókkal foglalkozik. Németországból hoznak be jellemzően törött kocsikat, azokat megjavítják és eladják itthon. Még nyáron megkért, hogy két kocsit hadd tároljon már nálunk mert ő kifogyott a helyből, nem tudja őket hova tenni. Azt mondta max egy hétről lenne szó. Belementem, sajnos a férjem tudta nélkül. Mi itthon se voltunk mikor ide hozta őket. Van kulcsa neki. Adtunk egymásnak kulcsot, ha bármi történne, tudjátok. Na mindegy. Szóval idehozta a kocsikat. Csak éppen a kettő helyett hármat és az egy hétből is már hónapok lettek. A garázs mellet van egy ilyen betonplacc mondtam neki, hogy odategyék. Hát kettő oda is fért, de a harmadik már a fűre került. Mondanom se kell, hogy az alatt fű már nem nagyon nő. Azon a betonplaccon szoktunk bográcsozni meg ott tároljuk a tűzifát is. Szóval azóta a bográcsozások is elmaradtak és a tűzifának sincs hely. Ráadásul azt se lehetne mondani, hogy valami esztétikus látványt nyújtanának mert a háromból kettő elég csúnyán össze van törve. Én mostmár szinte naponta mondom neki, hogy vigye el őket innen, de mintha a füle botját se mozdítaná. Azt mondja nagyon elúsztak a munkával, sok kocsit kell javítaniuk. Majd ha ezekre jut idő akkor elviszi őket. Nekem már nagyon elegem van ebből, hogy itt vannak. Férjem meg az végképp kivan akadva rajta. Öcsém mentségére szóljon, hogy adott 100 ezer forintot amolyan tárolási díj fejében, de nem nagyon vagyunk vele kisegítve mikor ennyire terhünkre van már ez a három kocsi. Tegnap meg már a férjem szabott határidőt. Egy hetem van, hogy megoldjam ezt a kérdést. Akkor nem tudom mi lesz ha nem sikerül, de egy hetet szabott. Nem tudom mit tehetnék. Öcsémet látszólag nem érdekli a dolog. Meg az indokait se értem. Azt mondja nincs ideje velük foglalkozni. Dehát azóta meg már behoztak legalább 50 autót. Azokra volt ideje? Minek addig behozni ujjakat míg ezeket megnem csinálták? Szóval nem értem. Mindegy is végül is. A lényeg az, hogy ezek eltűnjenek innen. Nem tudom mit tehetnék. A szép szó nem elég:( Ötlet?
2015. nov. 23. 09:04
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Valahogy kiráncigáljátok az utcára aztán szólsz a tesódnak, hogy vigye el onnan.
2015. nov. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

1. Közlöd az öcséddel, hogy X napig (egy-két hétnél nem több idö) szállítsa el az autókat.


2. Ha nem teszi, akkor az autókat elszállíttatjátok a házához az ö költségére

2015. nov. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Felhívod a testvéredet és megmondod neki, hogy ha nem viszi el az autóit, akkor az egy hét leteltével elviteted egy autóbontóval.
2015. nov. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, mert az úgy működik, hogy idejön valaki és elvisz 3 autót amiknek a papírjai nem nálam vannak:)
2015. nov. 23. 09:33
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Vannak melósai? Menj oda a műhelyéhez, és szólj nekik, hogy a főnök utasítására el kell vinniük az autókat tőletek, pattanjanak, most. Gondolom, tudják, ki vagy. Addig ne gyere el, amíg el nem indultak az autókért.
2015. nov. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Na ez nem rossz ötlet:) Köszi:)

Vannak vagy 5-en. Mondjuk mikor öcsém kint van németben akkor meglehetne próbálni.

2015. nov. 23. 09:41
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Szólsz tesódnak, hogy vagy elviszi az autókat, vagy eladod vasnak. Házhoz is mennek, fizetnek is érte.

Bár az, hogy adott 100 lepedőt, kicsit megnehezíti a dolgot.

Ez volt a tanulópénz. :(

2015. nov. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
A 100Ft nem gond, az az eddigi területbérlet.
2015. nov. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
92%

100.000-ből már tudsz bérelni egy trailert,amivel oda szállíttatod,ott lerakatod és viszlát

nekem amúgy gyanús a dolog.ha azóta már hozott be 50 kocsit,lehet ezekkel van valami

2015. nov. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
11%
Szólsz pár cigánynak hogy ingyen vas, és már viszik is.
2015. nov. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!