Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért változott meg nővérem...

Miért változott meg nővérem ennyire a jóléttől?

Figyelt kérdés

Elnézést ha hosszú, de csak így lesz érthető.

Köszönöm ha elolvasod!


A helyzet a következő, ketten vagyunk testvérek, nővérem 33, én 30/F.

Átlagos családban nőttünk fel, igaz néha voltak anyagi gondjaink, de alapjában nem kellett nélkülözni.

Kaja mindig volt, ruhánk is, és néha még nyaralás és egyéb program is belefért év közben.

Tehát átlagosnak mondható a gyerekkorunk.

Jól meg is voltunk egymással mint testvérek, semmi extra nem történt, csak ilyen szokásos testvérek közötti dolgok.


A helyzet viszont onnantól változott meg radikálisan, hogy nővérem megismerkedett a férjével, lassan 5 éve.

Azt tudni kell, hogy sógorom 5 évvel ezelőtt sem volt egy szegény ember, luxus terepjáró, Bp-i ingatlanok, ami nagyban hozzájárult ahhoz, hogy nővérem fantáziát lásson benne.

De a mostani anyagi helyzete még csak köszönő viszonyban sincs a régivel.

Mára eljutott arra szintre, hogy épített házat 2 éve lett kész, ami olyan 150 millió körül van.

Ezzel természetesen nincs is probléma, mert a pénzért megdolgozott, építész mérnök, és saját cége van.

A probléma ott kezdődött, hogy nővérem olyan szinten elszállt, hogy arra már szavakat nem lehet mondani.

Azt is tudni kell, hogy sógorom egy végtelenül egyszerű és normális ember, soha nem reklámozza hogy milyen hatalmas vagyona van, ellenben nővérem aki szó szerint csak betette a seggét a jóba, mert egy "szutyok" 130 ezer forintos fizetésből élt albérletben, mikor megismerkedtek, nos ő olyan szinten nagy arcú lett, hogy alig ismerek rá.

Persze én tudom nagyon jól, hogy pénz és a hatalmas vagyon ezt teszi az emberekkel, de én akkor sem tudom elhinni hogy valaki ennyire nagy arcú legyen úgy, hogy amióta szült két gyereket (4 ill. 2,5 éve) se dolgozni nem dolgozik, és egyedüli bevétele a családi pótlék, meg amit a két kisgyerek után kap.

Tehát sógorom vagyonához semmi köze, mármint nem tett érte semmit, hogy ezt az egzisztenciát megteremtse, azon kívül hogy szült neki két gyereket.

Sógorom egyébként több házat is nővérem nevére íratott, szám szerint a 150 milliós luxus kecót, és további 3 belvárosi lakást, ami most albérletként pörög.


Mikor megismerkedtek, én akkor kezdtem el egy maszek kis vállalkozás félét, kellettek hozzá gépek, és erről beszéltünk is egy családi ebédnél.

Akkor talán max 4-5 hónapja ismertem a sógoromat, de ő azonnal felajánlotta, hogy ad kölcsön pénzt, hogy ne kelljen hitelből finanszírozni a gépeket.

Nagy nehezen el is fogadtam, mert azt tudni kell rólam hogy én egy kezem meg tudnám számolni hányszor kértem kölcsön pénzt, akkor is álmatlan éjszakáim voltak, még vissza nem törlesztettem.

Végül is ugye elfogadtam, és a megegyezés szerint az utolsó forintig vissza is fizettem.

Most úgy hozta a sors, hogy pár év elteltével ismét megszorultam anyagilag egy hirtelen kiadás miatt, nem sok pénz kellett összesen 200.000ft.

Nagyon nehezen, de rávettem magam, hogy kölcsön kérjek nővéreméktől...

Mikor megbeszéltük hogy elmegyek a pénzért, nővérem úgy adta át kölcsönt, hogy ilyen halál lekezelő stílusban azt mondja: ha tudom minél hamarabb adjam vissza, mert most NAGY szükségük van rá....

Én teljesen lesokkoltam...

Előtte két hónapja vettek két vadonatúj kocsit, lecserélték a régieket (3 évesek voltak) nem tudom mennyibe kerülhetett de bőven 20 millió körül.

És a házra is nem olyan rég minden féle új dolgokat költöttek, az is ránézésre több millió forint lehetett.


Természetesen ezek engem nem érdekelnek, de mikor nővérem a pénzt úgy adta át, hogy éreztette velem az alárendelt szerepet, hogy ők most milyen nagy szívességet tettek nekem, én hirtelen nem is tudtam szóhoz jutni.

Biztos tudjátok milyen megalázó, mikor kértek kölcsön pénzt, és plusz még éreztetitek veletek az alárendelt szerepet, főleg hogy ezt a testvértek teszi veletek.

Sógorom nem volt otthon, mert akkor biztos nem játszotta volna így az eszét nővérem.

A pénzt (sajnos) eltettem, de inkább nélkülöztem és rá egy hétre vissza is adtam.

Nővérem azzal fogadott: hát hogy hogy ilyen hamar vissza tudtam adni, talán ilyen jól megy....? közben ilyen erőltetett vigyorral az arcán, annyira megalázó volt.

Mikor vittem vissza lóvét, láttam hogy sógorom (hobbiból horgászik, én is, így tisztában vagyok a horgászattal) vett egy csomó új cuccot magának, legalább egy millió forint értékben, mert készülnek a tengerre , és oda akarja majd vinni magával.

Szóval ebből ugye mindenki rájött, hogy nekik az a 200.000ft annyi mint másnak egy pizza ára.

És szükségük is annyira volt rá, hogy semennyire.

Mégis nővérem annyira megalázott ezzel a lekezelő stílussal, hogy egyszerűen nem tudom megbocsájtani neki.


Én vagyok a testvére, én ismerem nagyon jól hogy milyen, és higgyétek el ilyen lekezelő stílusban soha nem beszélt velem.

A kapcsolatunk nem rossz, legalábbis én mindig mosollyal és örömmel mentem hozzájuk, mert sógorommal pl nagyon jó a viszonyom.

Mikor épült a háza, rengeteget segítettem mert épület gépészettel foglalkozom, és a medencétől kezdve a kollektorokon át egy csomó ilyen gépészeti dolgot én terveztem meg nekik, és én is építettem be.

Akkor is próbálta erőltetni, hogy jóval többet adna a munkáért mint amit ért, de nem fogadtam el mert tisztában vagyok vele hol a határ.

Mostanra viszont nővéremtől szó szerint hányingerem van, és már a szüleim is pedzegetik a témát, hogy a kislányukkal elszaladt a ló.

A családi ebédeknél az utóbbi egy-két évben állandóan arról beszél nővérem, hogy ők ide oda mennek utazni, és természetesen a probléma ott kezdődik hogy forintra (legutóbb 1,5 millióba került) pontosan elmondja mennyibe fog ez kerülni, és megjegyzésként hozzáteszi hogy "hát minden olyan drága manapság, de jó dolgokért sajnos sokat kérnek" és nevet egy jót magán.

Meg hogy most ezt-azt vettek, és hogy ez milyen jó de sajnos olyan sokba került (itt is tagoltan megjegyzi mi mennyibe került), meg hogy ő most nincs megelégedve az új Iphone-ával, hiába került 300.000ft-ba, ő ennél többet várt volna.

Remélem értitek, biztos találkoztatok már ezzel a fajta emberrel.

Tavaly karácsonykor pl. az ajándékok anyagi vonatkoztatását pedzegette, hogy hát ez ebből-abból a boltból van, és hogy ez nem ám ilyen ócska holmi stb.

Most már egyébként eljutottam arra a szintre, hogy igazából teljesen megutáltam a testvéremet, és hogy közeleg a karácsony, nem akarok vele találkozni és még több hülye sznob baromságát elviselni.

Annyira megváltoztatta a pénz, hogy szinte teljesen más ember lett, és nem tudom hogyan mondjam meg neki, hogy hánynom kell tőle és attól ahogyan viselkedik.

Szerintetek hogyan közöljem vele?

A régi barátait is szó szerint leszarja már, pár éve vannak ugyan ilyen "milliomos barátnői"

A régiekkel már nem tudott mit kezdeni, ugyanis gondolom én nem értek fel őnagysága elsősorban anyagi szintjéhez.



2015. nov. 30. 18:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
61%
Családcentrikusak...........aham. Na az nálam ott kezdődik, hogy meg tudom beszélni a problémáimat a saját testvéremmel és mondjuk ezt nem karácsonyra időzítem, amikor az egész család ott van. Hanem mondjuk kettesben elmondom neki, hogy baromira nem jön be nekem ez a stílus, aztán két lehetőség van, vagy megsértődik és nem fogja fel, amit mondasz neki, vagy megérti, mert ez is elő szokott fordulni egy ilyen helyzetben, főleg ha a család többi tagja is egyetért veled, akkor neki kell magába néznie, ráadásul még a férj sem fogja őt támogatni. A család egyik fontos feladata éppen ez, hogy szóljunk a másiknak, ha már mindenki szerint egy idióta, azzal, hogy nem szólsz csak hagyod, hogy mindent ugyanúgy csináljon tovább és tulajdonképpen te is igencsak benne vagy abban, hogy jól sz.arrá menjen a kapcsolatotok. Egyébként szépen is lehet valakivel közölni azt, hogy vannak hibái. Sőt azt is megmondhatod nyugodtan, hogy bocs, de téged nem feltétlen érdekel mindennek az ára és beszéljetek valami másról.
2015. nov. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Sógorom valószínűleg azért ilyen, mert ő megdolgozott a pénzért.

Mesélte hogy régen ő sem volt gazdag, és miután egy nagyobb projektet megszerzett magának, utána tudott elindulni és egyre nagyobb fába vágni a fejszéjét.

Kapcsolatuk kívülről jónak mondható, a magánéletükbe nem látok bele.

Mondtam, hogy régebben nem volt ilyen, ez kb 2-3 éve kezdődött, de a mélypont kb 1 éve tart, mert azóta még több pénz folyik be nekik, és szó szerint nincs olyan amit ne engedhetnének meg maguknak.


Nos azóta lett nővérem ilyen rettenetesen beképzelt, na meg a sznob milliomos baráti is gondolom rátesznek egy-két lapáttal a dologra.

Tudjátok ilyenkor már megy a versengés, ki megy luxusabb, nyaralásra, kinek van menőbb holmija, tipikus újgazdag sznob szarságok.

Ez sógoromat nem hiszem hogy annyira idegesítené, hogy emiatt megromlana a kapcsolatuk.

Teljesen más világban élnek, a sznob baráti körükben ez minden napos téma.


Higgyétek el, hogy beszélnék én vele erről...de nem tudom hogyan kezdjek neki...

Kényszeresen csak a családi összejöveteleken kezd el hencegni, úgy hogy senki nem kérdezi tőle mire hány milliót költenek.

Így elkerülhetetlen hogy ne akkor kapjak az alkalmon, és oltsam le milyen egy buta stílusa lett.

Vagy egyszerűen menjek el hozzá azzal, hogy te figyelj már nővérkém én nem bírom hallgatni tovább a süket dumákat....?

De ez milyen már...szerintem vér ciki, legalábbis én úgy érzem az.

Viszont tényleg lehet ezt kéne csinálnom.


Egyébként nem karácsonyra időzítettem 11-es, csak elutaznak és legközelebb karácsonykor lesz lehetőségünk személyesen találkozni, mert akkor jön össze a család.

Vagy én előtte pár nappal elmegyek hozzájuk ha haza értek, és megmondom a magamét, ez a két lehetőség van.

De akkor már meg is alapoznám a karácsonyi hangulatot.

Családcentrikusság alatt pedig azt értem, hogy összejön az egész család jókat beszélünk, eszünk, társasozunk.

Ez meg is szokott lenni, csak nővérem mindig elba...sza a szarságaival.

Gondolkodtam azon is, hogy írok neki egy levelet, amiben minden gondom bajom elmondom neki, és akkor mégse csak azért megyek el hozzájuk, hogy jól leoltsam.

Vagy a másik lehetőség, hogy sógoromat megkérdezem: "hogy hogy ennyire sürgős volt a 200.000ft, talán valami anyagi problémák vannak?"

Mert egyébként gyanítom, hogy erről sógorom semmit nem tud.

2015. nov. 30. 21:16
 13/16 anonim ***** válasza:

"Higgyétek el, hogy beszélnék én vele erről...de nem tudom hogyan kezdjek neki... "


Ez a sorod megihletett. :)

Szerintem csináld azt, hogy a következő családi vacsinál (ha lesz ilyen, ha nem akkor egy családi köremailben) közöld, hogy a karácsonyi ajándékok, idén készüljenek kézzel!

Nem tudom, Neked van-e családod, gyerekeid, de ezer jó dolgot lehet csinálni, ami leköti az embert, és pár száz (max 1000-1500) ftnál nem kerül többe.

Nézd meg erre, milyen fejet vág, és mondd meg nyugodtan, hogy szeretnél a gyerekeiddel értékes időt tölteni együtt, alkotni, készülni a karácsonyra, és azt, hogy büszkén adhassák majd át, amit csináltak, mert az ő kezük munkája lesz. (Mégha az egy naptár is, mindegyik hónapnál, hercegnővel és lovaggal.)

Szóval hajrá. :)

2015. nov. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ha olyan nagyon jó (volt) a kapcsolatotok, akkor beszélgess vele erről normálisan. Ha jól értem, az elmúlt években ezt nem tetted meg. Minél tovább vársz, annál jobban gyűlik benned a harag és annál nehezebb lesz nem leordítani a fejét. Pedig annak semmi értelme sem lenne, csak védekezne. Míg ha normálisan elmondod neki, akkor valószínűleg elgondolkodik a véleményeden.
2015. dec. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Változnia kellene a növérednek, amiatt is, hogy a gyerekeit majd normális értékrendűnek tudja nevelni. A férje nem vette észre, h megváltozott és h talán csak vagy félig-meddig a pénze miatt ment hozzá ? A szüleitek mit gondolnak erről az egészről ? És a közös barátok, rokonok ?
2015. dec. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy régebben kisebbségi komplexusokkal küzdött, és most, hogy belecsöppent a jólétbe, így próbál kompenzálni. Mindenesetre nem kellene hagynod, hogy ilyen hangnemet üssön meg Veletek, hiszen sokat köszönhet a családjának! Igazi gold digger típus.
2016. jún. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!