Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Gyűlölöm a testvéreimet. Más...

Gyűlölöm a testvéreimet. Más is van így? Az évek előrehaladtával változott bármi?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok,ők 26 ás 30. Havonta jönnek haza és nekem az a havi 2 nap a rémálmom. Állandóan sértegetnek, a szememre vetik a hiábáimat, mintha nekik nem lenne. Vannak személyes promlémáim( vagy nem tudom hogy írjam). Nehezen kötök barátságokat, félek az új helyzetektől, idegenekkel nem tudok jól elbeszélgetni, társaságban kényelmetlenül érzem magam. Sokat javult a helyzetem, de még van mit fejlődni e téren. Ők ezeket a dolgokat állandóan a képembe vágják. Minden mondatomat kigyúnyolják. Mert én nem vagyok elég szép, elég okos, elég sikeres az életben. Sokszor megkapom, hogy nincsenek barátaim, nem járok elsehova, hogy antiszociális vagyok meg hogy nem vagyok normális. Állandóan veszekszünk, de a szüleim nem értik, hogy mi bajom van velük. Azt szajkózzák, hogy az ember a testvéreire számíthat igazán, pedig bármelyik barátom normálisabban viselkedik velem, mint ők valaha is fognak. Nem értem , miért kellene nekem velük jóban lenni, egyáltalán elviselni, ha ,mint embert nem bírom őket. Ha nem lennénk rokonom, soha nem foglalkoznék velük, akkor miért ne gyűlölhetném őket, csak azért mert rossz helyre születtem?
2014. júl. 20. 20:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező szeretni a rokonaidat. Anyámnak is van egy bátyja, aki kivívta magának az összes családtag utálatát. Hazudik, mindenkinek csak rosszat akar, főképp a húgának és az anyjuknak. Mint mondtam, aki nem tesz azért, hogy szeressék, sőt ellenkezőleg cselekszik, azt nem kötelező szeretni, csak azért mert vérrokon.
2014. júl. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vagyok,vagyok legalább hasonlóan...
2014. júl. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért a testvéreid is marha érett személyiségek lehetnek így 26/30 évesen, hogy utálkoznak veled, ahelyett, hogy segítenének, védelmeznének, hiszen a "kistestvérük" vagy. Ha tényleg ennyire trollok, akkor hagyd őket a fenébe, ápold a barátságaidat. Néha tényleg többet ér egy jó barát mint egy testvér. Tudod, van az a mondás, hogy az ember a rokonait nem válogathatja meg, de a barátait igen.
2014. júl. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az a legnagyobb bajom, hogy ők ezt viccnek fogják fel vagy legalábbis utána ugyanúgy folytatnak mindent, mintha mi sem történt volna. Nem értik, hogy mennyire fáj nekem ezeket hallani. És ha ezek miatt kiakadok rájuk vagy nem szólok hozzájuk, szinte azt sem tudják, hogy mi bajom van.
2014. júl. 20. 21:31
 5/13 A kérdező kommentje:
Tegnap is veszekedtünk, én kiábáltam vele, ő meg csak állt sunyi mosollyal, mert tudja, hogy úgyis ő a nagyobb, idősebb, magasabb és erősebb. (bocs a sok kommentért)
2014. júl. 20. 21:33
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
És még csodálkoznak, amikor azt mondom, egykének lenni jobb, minthogy megkockáztassam, hogy a testvéreim ilyenek legyenek. Nos tehát. Nem vagy köteles elviselni a társaságukat. Azt írtad, vannak barátaid. Szervezz velük pont azokra a napokra programot. Kerüld őket. Hozd rájuk a frászt azzal, hogy ha ilyeneket mondanak, akkor bámulsz minél kevesebb pislogás nélkül a szemükbe, egyre közelebb hajolsz az arcukhoz néma csendben. Ha megkérdezik mi bajod van, akkor mondj olyanokat, hogy azon gondolkodsz, milyen szépen mutatna a szeme egy befőttesüvegben. Igen, beteg. Nagyon beteg, és nyilván magadtól nem jutna az eszedbe. De ha már átléptél egy határt, akkor akár élvezhetnéd is, hogy piszkálnak: legyél pszichopata. Nyilván nem igazából, de én elszórakoznék azon, hogy kicsit megijesztem őket. :)
2014. júl. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
6-os, ez megkoronázta a napom! :DDDD
2014. júl. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

hmm.érdekes :)

Amikor nekem nyafog valaki, hogy egyke és mennyire szeretne testvért, mindig mondom , hogy ne akarjon, mert nembiztos, hogy azt kapná, amit várt.

2014. júl. 21. 10:20
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha kipróbáltad a tanácsot, azért írd le, mi volt a reakció. Már előre röhögök. :D

Na ja, a testvér se mindig jó.

2014. júl. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

én sem vagyok jóban a testvéreimmel bár azért ennyire nem nagy dolog mint veled kérdező de vannak munkatársaim akik ilyenek velem mint veled a tesóid

én is hasonlóan kezdtem el viselkedni velük mint ahogy a 6# mondta bár azért olyanokat nem hogy hogy mutatna a szemgolyójuk egy befőttes üvegben de azért én sem kímélem őket de nálam sokat javított :D sok sikert !


ui.: egy-két sort írhatnál h hogy sikerült neked :D

2014. júl. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!