Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elsősorban azok válaszaira...

Elsősorban azok válaszaira vagyok kíváncsi, akiknek már felnőtt, külön élő gyerekeik vannak, mennyire volt könnyű-nehéz elengedni őket? Mennyit változott az életetek utána?

Figyelt kérdés
Nos, én a szüleimen azt látom, és mostanában még inkább, hogy az ő egész házasságuk abból állt, hogy tesómról és rólam gondoskodtak és dolgoztak. Nagyon nehezen fogadták az első olyan önálló döntéseiket, amiknél nem engedtük, hogy beleszóljanak (nekem ilyen volt a továbbtanulás, és az első munkahely kérdése is, nagyon ellenezték, hogy egyáltalán dolgozni mentem főiskolai tanulmányaim mellett - korábban azért nem, mert akkor nyelvvizsgára készültem, és az pont kitöltötte a suli mellett a szabadidőm jó részét, én még a kétszintű érettségi előtt érettségiztem). Most, hogy tesóm és én is elköltözünk (tesóm szolgálat miatt, én - most, hogy van stabil munkám, és évekig gyűjtöttem - lakást veszek), egyre több köztük a konfliktus, de velünk szemben is türelmetlenebbek. Úgy látom, hogy ha tehetnék, most is mindent ők irányítanának az életünkben. A szüleim alapvetően olyan emberek, akik inkább otthonülők, nem nagyon mozdulnak ki bevásárláson kívül, egyébként megtehetnék. Most nem túl jó a kapcsolatuk egymással se, és velünk se igazán. Változhat ez még jobb irányba?
2015. aug. 17. 18:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen változhat, amikor rájönnek, hogy valóban felnőttetek, nem kell navigálni titeket.

Persze örökre gyerekek maradtok nekik :)

Mondjuk én sosem telepedtem rá a fiamra, hagytam élni.

Természetesen amíg élek, itt leszek a háttérben és bármi gond van, ha lehetőségem van, segítek. Mert lehet majd akár 60éves, nekem akkor is a fiam marad.

2015. aug. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

szerencsere mi soha nem a gyerekeknek eltunk nem ok az eletunk ertelme

az eletunk ertelme a kettonk kapcsolata gyerekeink az eletunk resze de nem celja

Igy lassan onnalora neveltuk oket

semmi problema nem volt amikor elkoltoztek szivessen jarnak haza baratostul res mi is latogatjuk oket

Nem voltunk soha ratelepedos beleszolos szulok de szigoru korlatokat allito szulok

2015. aug. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!