Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért változott meg ennyire a...

Miért változott meg ennyire a bátyám?

Figyelt kérdés
Az első barátnőjével volt együtt, mikor mi összejöttünk párommal( 11 éve). Együtt jártunk nyaralni évente 2x, hétvégén Balatonra jártunk, kéthetente jöttek bulizni, beszélgetni. Hét közben ha erre jár kocsival, beugrott pár percre, rendszeresen dumált telefonon is. ( kicsit sok is volt..) Itt voltak névnapokon, szülinapokon, karácsonykor, szilveszterkor, húsvétkor. Aztán ezt a nőt kitette. Azóta már a 3. nőjét fogyasztja, egyik rosszabb, mint a másik.. Mikor falura költöztek, akkor ha szabin volt, minden nap jött be hozzám, ha párom dolgozott. Közben én teherbe estem (4 éve). Rengeteg dolgot vett a picinek, imádta. Aztán ( mióta az első nő elment), azóta egyre rosszabb.. Festettünk, jött segíteni. Eleinte jó volt. Később azonban tök részegen jött, és segítség helyett összehányt mindent. Kiharcolta, hogy elhívjuk, de ezért mindent át kellett szerveznünk. Oké, várjuk. Kb 2 órával a megbeszélt idő után nem volt sehol, elérni nem tudtuk. Elmentünk, majd egy boltnál összefutottunk vele. Kérdeztük, hogy jön-e, erre ő annyit mondott, ha nem baj, inkább nincs kedve. Aztán már egyre kevésbé lehetett rá számítani. Nem jön, nem hív fel, ha felhívom, csoda, ha felveszi. ( kb. 4x hívtam, mindig kinyomta. Küldtem egy nem épp kedves sms-t, egyből hívott). Ha kérdezem, az a válasz, hogy nem tud, nincs pénz a kártyán (hehe, előfizetése van) nincs rá idő, stb... Érdekes, mindig a fülén a telefonja... Egyszerűen mintha kerülni akarna minket. Ahányszor próbáltam vele beszélni, sosem mondott igazat. Keresztlánya hiányolta. Pár hete voltunk közösen nyaralni ( a legújabb nőjét hozta, na, soha többet nem megyünk együtt..) 1 hét alatt 2x pisiltette meg a kislányt, mikor én nem értem rá. Ez a csajnak nem tetszett. Majd a pici ennyi idő alatt 2x akart vele játszani. XY, labdázol velem? Tesóm ránéz a nőjére, majd nemet mond. 2 nappal később: xy, keresel velem kagylót? Ugyanaz, szegény kislányom megint pofára esett. :( Mikor a szüleimnél van, és a keresztapja is ott van, szeretne vele játszani, max bekapcsolja neki a számítógépet, és kész... Régen vitte sétálni, cipelte ölben, jól érezték magukat együtt. Most meg.. Áh, nem is tudok mit mondani rá.. Mivel a családban egyedül vele voltam jóban, csak ő áll hozzám közel, nagyon rosszul esik, amit művel.. A nőiről meg jobb nem is beszélni... Tippek, tanácsok?
2014. aug. 3. 16:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben nem kellene rossz szándékot keresned. Az hogy festeni elmegy azt szívességből teszi. Már más az életetek neked családod van ő meg független. Az mindenesetre fura hogy egyik új barátnőjét sem kedveled.
2014. aug. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy még nem volt gyerekünk, mikor szétmentek az első nőjével. Azóta kezdett megváltozni. Azóta romlott meg ennyire a kapcsolatunk, mióta a 3. nőjével jött össze. A nőiről annyit, az ismerősök közül szinte senki nem jön ki velük. ( főleg a jelenlegivel) Meséljek róluk?

1. csaj: nem dolgozott, illetve elkezdte, aztán otthagyta , de közben folyamatosan hazudott. Iszákos volt, állandóan ugráltatta tesómat, lelépett, megcsalta, elitta a pénzét, elköltötte könyvekre ( drága recept magazinok, könyvek, stb..) Olyan havi 10 ezer legalább elment ezekre feleslegesen, ugyanis a csaj nem hogy nem főzött, de még porszívózni, mosni, stb-t sem szokott. Kisajátította tesómat, stb. Pl volt, mikro még együtt laktunk, közölte velem, hogy kopjak le tesómról, mert az ő pasija, nekem semmi közöm hozzá :O

2. nője: csak telefonon voltak együtt, talán 3-4 alkalommal jött le ( az ország túlsó feléből). Közös nyaralás alatt addig láttuk, míg elmentünk fürdeni, vagy enni. Hívtuk flipperezni stb, közölte, hogy Ba.omság erre kiadni 100Ft-ot. Ugyanígy képeslapra, stb..

3. nő: Na, talán ő volt a legelviselhetőbb. Figyelt tesómra, hogy ne igyon mindig, az egészségére, stb. Viszont! Mindig a fiának adott igazat tesómmal szemben. Ha meghallotta, hogy nővel beszél telefonon tesóm, jött a kérdés, hogy ki az ( konkrétan nem tudtam elérni). Emellett, mikor épp normális volt bátyám, és lehetett vele beszélni, állandóan panaszkodott, hogy neki kell mindent hazacipelni vidékre, állandóan balé volt, hogy neki hét végén is dolgozni kell, ha ide el akart jönni, vagy pl a nagy hóesésben kint rekedt munka közben egy faluban, és még ide a városba sem tudott bejönni. Állandóan átnézte a papírjait, a telefonját, stb. Nem csak nekem, anyámnak, páromnak, munkatársainak is állandóan panaszkodott.

Mostani csaj: szintén az ország túlsó végéről. 2 dolgot nem írok le róla. Az elsőt, ha olyan lenne, el tudnám felejteni. Sérült. Oké, meg tudom szokni ( csak eleinte fura).. De! Megint kisajátítja tesómat, a picivel sem foglalkozhatott 1 hét alatt. Állandóan leléptek, mi csináltuk a kaját, hogy olcsóbb legyen, ő ült, és bámult maga elé..

Fürödtek, stb.. Ha együtt voltunk, négyesben, 2 alkalommal kártyáztunk, aztán mi volt? Csináltuk hárman a kaját, ő állandóan a telefonját bújta. Vagy világvége hangulatban bámult ki a fejéből. Próbáltunk vele beszélgetni de nem is válaszolt. Ha mégis, abban nem sok köszönet volt. Párommal a korkülönbség ellenére elég pofátlanul beszélt. Ja, olyan dolgokat találtak ki a jövőjükre nézve, hogy konkrétan mindegyikünknek leesett az álla. És hallottam, közölte azt is, hogy ha összeköltöznek, ő biztosan nem fog főzni stb..

Ezek után aki ismeri a rokonságból, mindenki fogja a fejét.. Párom elég jól viseli a mindenféle fura alakokat, de azért ez már odáig fajult, ha nem akart volna nyugit, lett volna egy komoly vita, akár nagy balhé is... Annyit mondott nekem, hogy ha nagyon olyan lenne, megcsapta volna már... Szóval nem csak nekem van vele bajom, hanem konkrétan mindenkinek...

2014. aug. 3. 17:13
 3/12 anonim ***** válasza:
46%
Nem lehet, hogy a testvéred alkoholista lett, csak még nem vetted észre? Egyébként, amikor így eltávolodik valaki a családjától, akkor a nőnek annyira nem szimpi a család. Nekem akkor romlott meg a bátyámmal a viszonyom (egyébként se volt fényes), amikor felszedett egy nála 13 évvel fiatalabb tinilányt (aki akkor volt 17) és folyamatosan csak ócsárolt a testvéremnek, hogy én milyen szemét vagyok, pedig még védtem is őket anyámnál. Aztán persze szétmentek, de most sokkal jobb a kapcsolatunk.
2014. aug. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Úgy vettem észre, kevesebbet iszik, mint régen. Az első barátnőjével rendszeresen szórakozóhelyekre jártak..

Köszi a választ! Nekem valahogy inkább az gyanús, hogy szerinte féltékeny.. Előfordulhat? Hiszen közel 10 évvel idősebb nálam, viszont nekem már 10 éve komoly kapcsolatom van, neki pedig ez a 4. nője..

2014. aug. 6. 14:21
 5/12 anonim ***** válasza:
szerintem a tesód súlyos alkoholista. kezeltesse magát, és a barátnője pedig uralkodik rajta, féltékeny ha a te gyerekeddel foglalkozik. segítsd a tesódat hogy letegye a poharat. elvonókúrára kéne mennie. Ha ő nem közeledik, akkor várd ki még megváltozik. nem lehet erőltetni az ilyen dolgokat. a szüleid is tudnának segíteni leszokni, ha jó a kapcsolatotok. a tesód felnőtt ember nem tudsz beleszólni az életébe. a nőtől nem sokat várhatsz.
2014. okt. 28. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
az elmúlt években igen csak kihasználtad a tesódat, biztos ebből lett elege. te mit tettél érte az elmúlt 10 évben? semmit. ezért menekül tőled. vedd észre magad.
2014. okt. 28. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

marha jó vagy, utolsó... És ez MI a bánatból szűrted le??? Képzeld, amikor kellett neki segítség, és tudtunk, segítettünk. Amúgy próbáltunk vele beszélni pl, hogy ha ennyire szar a melóhelye, felvették egy ezerszer jobb helyre ( csak az 50 km-re lett volna, és gyárba), menjen el, mert több, mint 2x annyit keresett volna, mint itt. Mikor elege volt szüleinkből, idejött, átmentünk a boltba, bevásárolt, csináltam neki kaját. Vagy, pl nyaraláskor is mindent mi szereztünk be. Vagy pl az állandó itt kajálásoknál sosem szóltunk. Volt, hogy rendelt pizzát, stb,de pl ezerszer rosszabbul álltunk anyagilag, mint ők, mégsem szóltunk. Viszont nem csak nekem bökné a csőrömet, hogy pl nem képes szólni, hogy amit hiába keresünk a többi boltban, náluk van, és épp akciós. Vagy azt, ha akciós pl a chips, legalább szóljon. Sosem vártuk el, hogy ingyen szerezzen be valamit nekünk, de pl jól esett volna tudni, hogy a 300 Ft-os chips 100 Ft. Tudta, hogy imádom, és a lányom is. Ha volt valami azonnal szóltunk neki, ha tudtuk, érdekelné.


Egyedül velem igazán jóban, és nagyrészt meg is értettük egymást.. Nem tudom, miért lett ilyen. Bár azért már javul a helyzet, legalább felveszi, ha hívom. Illetve talán 2x már ő is felhívott :D

2014. okt. 28. 10:28
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem is a tesod nyomta ki a telefomt, hanem a csaj. Kettesben beszelj errol a tesodrol, nem tudom, de valahogy attelem azt amit te, ahogy olvasom.

A tesoddal kell beszelned negyszemkozt, TESTVEREK vagytok, ne haggyja mar h egy r..banc igy manipulalja (Mert azt csinalja!) Irtad, hogy ranez a csajra mielott valaszolna a lanyodnak! En szerintem a csajszi keze van benne. Remelem rendbe jonnek a dolgaitok! 🎀💎

2014. okt. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kettesben beszelj errol a tesoddal* Bocsi csak rossz a billentyuzetem
2014. okt. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsó 2 válaszoló: Köszi a válaszokat. Próbáltam már többször beszélni vele, de mindig csak hümmög, tagad, hárít... :( Így, bár hiányozni fog, már nem hívom meg karácsonyra sem, illetve a közös nyaralásnak is lőttek. Nincs kedvem elrontani az egészet a csaj miatt..
2014. okt. 28. 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!