Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A vergődésbe bele lehet...

A vergődésbe bele lehet fáradni, el lehet unni?

Figyelt kérdés

Mármint nem másét, azt tudom, hogy mennyire unalmas és fárasztó örökösen azt hallgatni, hogy brühühű, nekem mennyire rossz, engem senki nem szeret stb. Úgy értem, hogy a szenvedő fél egyszer befejezi, feláll valaha és összeszedi magát?


Most konkrétan a nővéremet írom le, de több hozzá hasonló van körülöttem, kiborítóak. Az a típus, aki nagyon komolyan veszi magát, ő sosem lehangolt, hanem depressziós (öndiagnózis) ő nem túlsúlyos, hanem dagadt, nem elügyetlenkedett véletlenül valamit, hanem már megint a balsors üldözi, és a többi. Nem mulaszt el panaszkodni soha, de már kora reggel bús pofával vonszolja magát.


Még sajnálnám is, hogy tényleg beteg, ha egyrészt néha nem felejtené el a fenemély depresszióját és nem viháncolna, másrészt meg tenne valamit, orvoshoz menne, kimozdulna, bármit. Utálja a munkáját (betanított munka, monoton, keveset fizet) de nem akar változtatni, sem tanulni, sem semmit, csak panaszkodik miatta. Hívom magammal nyelvtanfolyamra, az ugye sosem árt, mondom kifizetem neki is, jó móka lesz együtt tanulni, de ő nem, nincs kedve. Nyíg, hogy magányos, se pasi, se barátnők, én meg mindig mondom, hogy jöjjön el velem, menjünk túrázni a kutyákkal, vagy nemrég leégett egy menhely, várják az önkénteseket takarítani, újjáépíteni, vagy menjünk úszni, gyakorlatilag mindenhová hívom, de ő mindenre nemet mond, ez azért nem jó, az amazért... lusta, mint a dög. De ugyanakkor hazaérek a programokról, ahova ő nem jött és azt látom, hogy teleírta a Facebookot, hogy ő milyen magányos...


Vannak még ilyen dolgok, nem sorolom, akinek volt már ilyen típussal dolga, az felismeri. Vajon egyszer befejezi, feláll a kanapéról és elkezd tenni azok ellen, amiket utál, vagy belesüpped ebbe az önsajnálatba és élete végéig szinte boldogan dagonyázik benne? Mert tulajdonképpen tiszta elégedett, miután megkapja a napi sajnálatadagját, bár ehhez egyre durvább dolgokat kell kiírnia magáról, hiszen a családja már ismeri, átlát rajta, már csak az idegenek, távoli ismerősök naivitásában bízhat, de ha velük elhiteti, hogy ő tényleg a sors üldözöttje és szörnyülködnek rajta, akkor csak úgy ragyog...


2016. márc. 1. 17:57
 1/3 anonim ***** válasza:
9%
magától nem szokik le róla, addig kel csesztetni amig ki nem áll magáért
2016. márc. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 HaEv ***** válasza:

Ismerős. :)

Nem a te felelősséged, hogy mit kezd az életével. Természetesen, a testvéred, tehát törődsz vele. Csakhogy ha az élete nem elég sz*r, akkor nem fog rajta változtatni sem.

Íme egy jó cikk részlete:

A „bűnbak” minden esetben segít megvédeni az Egót, hogy az Énkép ne sérüljön: túlsúlyos háziasszony a család körüli teendőket okolja, mondván, nincs ideje, energiája mozogni. Az elbocsátott alkalmazott a főnökét hibáztatja még abban az esetben is, ha rövid időn belül több munkahelyről bocsátották el. Az alkoholfüggő a barátait és a rossz társaságát okolja, amiért elissza az összes pénzét.


Ez a viselkedési forma, maga a 22-es csapdája, de mégis akadhat számunkra kiút belőle, ha sikerül felismernünk, hogy a kudarc és a negatív események mindaddig részesei maradnak életünknek, amíg nem változtatunk gondolkodásmódunkon, viselkedésünkön, a dolgokhoz való hozzáállásunkon.


[link]


Pacsi

2016. márc. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem jellemző, a vergődők, ha "látványosak", akkor a közönség, és a tőle elszívható energia (sajnálat, együttérzés, segítség, beszélgetés, stb.) érdekében azok, eszük ágában sincs kényszerítő hatás hiányában tenni valamit a megoldás érdekében. (a dagadt zabál tovább, stb)

Ott kell hagyni, konkrét indokkal: Pl.: "Ez meg az a téma érdekel, de emez meg amaz a siránkozásod nem, eleget hallgattam."

Egyik (idősebb) kollégám ilyen: anyakomplexus (korán elhunyt neki), feleség, anyós fényesre nyalja a fenekét, mentalitása tehát probléma esetén a rinyálás, hogy egy önjelölt "anyu" ezt hallva rohanjon, és megoldja helyette. Még csak nem is tudatos. A sírásaival a fenti módon szoktam leépíteni.

2016. márc. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!