Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Minimálbér vs gazdagság. Az...

Minimálbér vs gazdagság. Az irigység garantált? Mit tegyek, hogy ne ez legyen a központi téma?

Figyelt kérdés

Féltestvérek vagyunk.

Ő minimálbérért dolgozik 3 kisgyerek mellett, tele hitellel, egy válás közepén van éppen.

Nekem már 18 évesen saját lakásom és autóm volt, egyetemet végeztem és a vőlegényem is jól keres, szóval a magas életszínvonal megmaradt.

De ha találkozunk a testvéremmel, mindig kapunk valamilyen megjegyzést, ami rosszul esik, hiszen én sosem bántottam. Sőt, ha mond is valamit, próbálok nem gonoszul visszaszólni, pedig megtehetném.

Régen jó volt a kapcsolatunk és szerettem vele találkozni, most meg így viselkedik és nem tudom, mit tegyek.

Beszéljek vele nyíltan, vagy engedjem el a beszólásokat a fülem mellett?


2016. márc. 6. 11:59
1 2 3
 1/21 szántóvető ***** válasza:
7%
hányszor kérdezted meg tőle az utóbbi fél évben hogy nincs-e szüksége pénzre?nem kölcsönbe persze,hanem csak úgy adnál neki.egyszer sem ugye?
2016. márc. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem próbálj meg beszélni vele!Te nem tehetsz arról hogy az ő élete rossz irányba halad.
2016. márc. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%
Én kerülném a találkozást olyanokkal akik megjegyzést tesznek, legyen az bármilyen rokon vagy akár az atyaúristen.
2016. márc. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
37%
azért arra kíváncsi lennék hogy lett 18 évesen saját lakásod meg autód amikor elvileg érettségiztél meg egyetemre készültél? talán kur_va voltál vagy miből jött össze ennyi pénz?
2016. márc. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
29%

Kérdező 18évessen honnan lett kocsid,lakásod??

Kicsit fura

2016. márc. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
76%
Minimálbérre minek vállalt 3 gyereket meg hitelt?? Én nem tudnám sajnálni...
2016. márc. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Azonnal k-nak kell lenni ahhoz, hogy valakinek ne csak hitelekkel legyen autója, lakása?

Apától és a nagyszüleimtől kaptam ezeket.

Ez tipikus magyar hozzáállás, már ne is haragudjatok...

2016. márc. 6. 12:38
 8/21 anonim ***** válasza:
64%

Engem is érdekelne, hogy 18 évesen hogy jutottál odáig. Gondolom a szüleidtől kaptad... Nem szégyen, minket is megtoltak párommal, de kicsit meredek lenne, ha azt írnám, hogy magának köszönheti, aki nem tart a mi életszínvonalunkon ennyi idősen, mert segítség nélkül sem lenne ennyi mindenünk.

Még meredekebbnek tartanám, ha én ennyi mindent kaptam volna a testvérem meg semmit, de érthető a felállás, ha az a szülő adott neked ennyi mindent, akihez a tesódnak nincs köze, csak akkor gondold végig, hogy hol lennél, ha az ő útját kellett volna járnod. Persze ettől még a 3 gyerek meg mindenféle hitel minimálbérre hülyeség és engem is bosszant, hogy ilyen felelőtlen más, de ne ez legyen köztetek a vita alapja. Ha legközelebb durván beszól, akkor nyugodtan kérdezz rá, hogy mit szeretne ezzel elérni. Szeretné, hogy segítsd (akkor kérjen, ne vagdalkozzon), vagy csak szurkálni szeretne.

2016. márc. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
32%

Nem szólsz vissza gonoszul? De kis rendi vagy. De gondolom azt lépten-nyomon az orra alá dörgölöd, hogy neked mennyivel több van, és aztán föl vagy háborodva, hogy nem esik s_eggre tőle. Persze csak ártatlan naivsággal, hogy ő legyen a gonosz aki irigykedik, pedig te csak "osztozni akarsz az örömödben".

Félre értés ne essék, nem sajnálom azokat akik a büdös nagy semmire sorozatgyártják a purdékat, de legalább annyira megvetem az ilyen álszent "jajj engem mindenki bánt, mert gazdag vagyok" libákat. Nem is értem mire olyan nagy az arcod, hiszen amid van a szüleid meg a csávód tették a popsid alá. Gyakorlatilag te csak annyival tartasz előrébb a tesódnál, hogy jobban házasodtál.

Szóval talán vegyél kicsit vissza magadból és akkor majd a tesód se lesz olyan ellenséges.

2016. márc. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Nem dörgölök az orra alá semmit. Sosem beszélek arról, hol voltunk éppen, vagy miket vettem.

Ő hozza fel, hogy látta Instagramon, Facebookon a képeket és gondolt rám, hogy milyen jól helyezkedtem, miközben ő tíz óra munka után esett haza a beteg, nyűgös gyerekeihez...


Nem szólok vissza, pedig simán megtehetném.

Nem kellett volna érettségi után azonnal gyereket vállalni, vagy visszafogadni a pasit az 5. megcsalás után és még sorolhatnám.


"Nem is értem mire olyan nagy az arcod"

?? :)

Félreértettél valamit, egyáltalán nincs nagy arcom.

De beszélek a magyaron kívül négy másik nyelvet, most tanulom az ötödiket. Van két diplomám, ezenkívül több vállalkozásunk, amik jól működnek és sikeresek.

Igen, sok mindent kaptam apáéktól, de nem ők tanultak helyettem és nem nekik köszönhető egyik papírom sem.

A testvérem előtt is ott volt a lehetőség, akkor talán most nem kéne siránkoznia, hogy semmire nincs pénze és a férje is lelépett.

2016. márc. 6. 12:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!