Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nővéremnek patkánya lesz,...

Nővéremnek patkánya lesz, elmondjam a szüleimnek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van egy nővérem, aki mostanában eléggé problémás...pl, iszik, cigizik, nem jár haza...

Most mesélte nekem hogy lesz neki,és a barátjának egy-egy patkánya, és ne mondjam el senkinek.

Én meg igen, tudnám tartani a számat, de nem tudom helyes-e... már volt probléma, hogy valamelyikünk haza hozott egy kisállatot, és lelettünk cseszve, hogy ezt miért. (utólag átlátva a helyzetet, igen marhaság volt,megbeszélés nélkül.)

Kb. most ugyanez a helyzet, de mivel alig van itthon, és azt mondta, hogy a táskájában, meg egyéb helyeken lesz az állat,és hogy szüleink észre se fogják venni,így nem tudom mit tegyek...

Elmondhatnám a nagyobbik nővéremnek, aki lehet nem továbbítaná, de megígertem nem mondom el senkinek...

csak félek, ha kiderül, én leszek az, "aki miért nem szólt"

13/L



2016. ápr. 22. 11:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
43%

Most neked a patkánnyal van bajod, van a háziállattal általánosságban?

"megígertem nem mondom el senkinek... "

Mi a kérdés??? Segget csinálsz a szádból? Többet a tesód semmit nem fog elmondani, meg lehet, hogy a nagyobbik nővéred sem, hisz kiderül, hogy "árulkodós" vagy.

Vigyázz az ilyenekkel!

Nem drogos, nem k..va, nem terrorista, csak egy állatot akar.

2016. ápr. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Igen, mondd el nekik. Állatot nem tartunk a szülők vagy lakastulajdonosok tudomasa es engedélye nélkül
2016. ápr. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

Az állatnak állandó lakhely kell, nem tudom hány éves tesód, de biztos gyerek még ha azt gondolja táskában elvan egy állat, a rágcsálók fél órán belül kirágják magukat egy táskából, szóval ha nem kéne egy állatot ilyennel kínozni.

Mondd csak el otthon hogy mi a helyzet, ha már meg van az állat akkor pedig fogadjátok el otthon, és szeressétek.

A legtöbb szülőnek addig idegen az ilyesmi míg nem látja a mindennapokban, de szólni is kell nekik.

2016. ápr. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%
Az állattal csesztek ki a legjobban. Nem egy tárgy amit majd eldugva tartunk táskában, meg ide oda dugdossuk. Nagy a mozgásigénye, és almozni is kell. Nem fog sokáig csendben kuksolni, és csak akkor előbújni mikor szabad, mint a Guzmó. Első sorban a nővéreddel beszélj, hogy ez nem fog működni titokban. Nem is tudom hogy lehet ennyi eszetek.
2016. ápr. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%
Nem normális a nővéred (valószínűleg a barátja hatására). Állatot táskában tartani? Az értelmi szintje az óvodásoké alatt lehet!
2016. ápr. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%
4. voltam. Még annyit, hogy ezt csak valami hóbortnak tartja, mert olyan buli titkolózni. A ti korosztályotok nagyon szereti a titkolózást, attól izgi valami ha el van dugva. Az állatszeretethez köze sincs, és ha én lennék az anyátok, akkor nem azért pofoználak fel benneteket, mert titokban odahoztátok, hanem azért mert nem fogtátok fel mi a felelősség az állatok iránt.
2016. ápr. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
30%

Kislány...

Tartsd a szád, és amikor borul a bili is tartsd ugyanúgy. Szóval Te nem tudtál semmiről.

2016. ápr. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%

Táskájában dugdossa? Aha, ahogy azt Móricka elképzeli!

Világosítsd föl idióta nővéredet, hogy egy patkány üríteni is szokott. Sz@rni és pisilni. Ha a táskájában lesz, akkor oda... Ha a szobában szaladgál, akkor a padlóra, ágyra, székre, ahol épp a szükség éri.

Talán ettől jobb belátásra tér, és nem is hozza haza a patkányt.

2016. ápr. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%
Táskában?? Ez komoly? Nővérednek nem sok esze van, ha azt gondolja, hogy a patkány tartósan képes eléldegélni egy táskában.Bár amúgy sem tűrné önkéntesen a táskába zárt életmódot, bizonyára hamar átrágná magár rajta.A patkányt (sem) lehet rejtegetve gondozni, mivel csak ketrecben vagy terráriumban tudod hosszabb távon tartani.A papírdoboz sem jó, mivel rágcsáló szétrágná.Esetleg ha szerez egy ürgét vagy mezei hörcsögöt, esetleg vakondot, ami szép alagutakat rágna a padlótok alá, akkor lehet hogy észrevétlenül meglenne nálatok.Egy ideig...:)
2016. ápr. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
54%
Az is lehet hogy jobb lenne, ha pókot tartana, az valószínű, napközben keresne valami rejtekhelyet és csak este mászna elő, mikor szüleid nem látják.Ráadásul a madárpók valamivel kisebb egy patkánynál.
2016. ápr. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!