Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit kezdjek a kiállhatatlan...

Mit kezdjek a kiállhatatlan húgommal?

Figyelt kérdés

A húgom az utóbbi időben teljesen elviselhetetlen. Csak hogy egy példát mondjak, pénteken nulladik órával együtt nyolc órám van, utána pedig szakköröm így csak este kilenckor értem haza, természetesen hulla fáradtan. Kipakoltam, fürödtem és szerettem volna pihenni, erre fél 11kor a húgom elkezd furulyázni a szomszéd szobában. Átmentem, hogy maradjon már csöndben, mert pihenni próbálok és miért éjjel kell furulyázni, erre anyukám még endem szid le, hogy miért szítom a feszkót és miért me lehetne ilyenkor furulyázni. Apukámat egyáltalán nem érdeklik a problémáim, anya pedig még bátorítja is a húgomat, hogy bosszantson nyugodtan mert úgy sem tudok mit tenni ellene. Mégis mit csináljak? Vágjam pofán, hogy végre normális legyen?

15/l és 9/l


2016. máj. 15. 12:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
9 éves kölyök miért nem alszik már este fél 11kor?
2016. máj. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
van egy olyan erzesem,hogy a hugod nem direkt a te bosszantasodra csinalja azokat a dolgokat, amikkel az agyadra megy. eleg baj, hogy apad magadrol tesz ra, mi van veletek, de hogy meg anyad se bir kiallni melletted, az tobb mint felhaborito. mi lenne, ha pofan vagas helyett leulnel a hugoddal beszelgetni,es elmondani neki, hogy tekintettel kell egymasra lennetek, hiszen te sem dobolsz mondjuk reggel 6kor hetvegen, amikor o meg aludna. ha ezt nem erti meg, akkor megiscsak dobolj 6kor....:D
2016. máj. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
3%
9/l ????
2016. máj. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
14%

Kedves 15 éves lány!

Biztos van a neten valami táblázat erre, hogy 9 évesen miylen korszaka van egy gyerkőcnek, de most annyira álmos vagyok, hogy nézz te utána légy szíves. Két-három évesen dackorszak, az tény.

Kérlek, kommunikálj többet a családoddal, és ne vedd magától értetődőnek, amiket szeretnél (amire jogosan vágysz, a pihenés).

Ugyanis ebben az életben sokan elrontják, hogy a jó dolgokat mind magukban, mind másokban magától értetődőnek veszik - ezáltal nincsen önbizalmuk, mert magukban nem veszik észre a jót. Másoktól meg elvárják, hogy jók és etikusak legyenek, és kész a balhé.

Azzal nincsen semmi rossz, ha mered éreztetni a családoddal, hogy igenis fontosak neked és kommunikálsz velük akár jó előre. Nekem az a benyomásom, hogy kicsit félsz.

Elhiszem, én is az idősebb vagyok, és rossz néha, bennve van az emberben a félelem, hogy kit szeretnek talán jobban.

Szerintem próbáld minél jobban szeretni a testvéredet és anyukád, apukád.

Ha megértik az érzéseidet, és KÉRED őket, nem pedig elvárod, nyilván teljesen más reakciókat fogsz kapni.

Egyébként tényleg nincs azzal gond, hogy fél 11 van és furulyázás, mivel azt hiszem, nem panelban laktok.

De tényleg, jobb lenne, ha máskor csinálná.

Nem lehet, hogy egy kis extra figyelmet szeretne? Netán pont tőled? :)

Nyiss a családod felé, de ha anyud direkt bosszantat Tégedet, akkor mintha lenne egy kis szakadás a családodban.

Milyen a kapcsolatot anyukáddal?

Apukád miért vonja ki magát teljesen?

Nem tudnál anyukáddal jobb kapcsolatot kialakítani?

Szerintem sejtik, hogy te belül valahol félsz, és ezért tudnak úgymond a károdra szórakozni.

De ezt kérlek ne így nézd, hanem úgy, hogy nekik is szeretetteljes kapcsolódásokra van szükségük. Ha te falakat vonsz magad köré, akkor mit vársz?


Nagyon remélem, nem lőttem mellé, ha igen elnézést!!!!!

2016. máj. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
42%
Szóval: füldugó :D
2016. máj. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%

9 éves gyerek aludjon este 11kor .

Az a baj,hogyha a szüleid nem nevelik,akkor te hiába is próbálod . A jó öreg testvéri maflás néha működhet,de azért is te fogsz kapni ha árulkodik.

2016. máj. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is füldugó :D
2016. máj. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Kedves négyes az a helyzet, hogy teljesen nyilválnvaló, hogy direkt a bosszantásomra csinálja ezeket a dolgokat. Amiről tudja hogy utálom, azt azonnal kezdi is amint hazaérek. Üvöltözik, furulyázik, kopogás nélkül bejön a szobàmba és hozzányúl a dolgaimhoz. Kértem már szépen, csúnyán, írásban, sírva de anyám csak adja alá a lovat folyton hisz "még kicsi" én meg már nagy vagyok és oldjam meg a bajaimat egyedül. Én általában ki sem megyek a szobámból, jól érzem magam egyedül és nem zavarok sok vizet. Anyukámmal különben nagyon jó a kapcsolatom mindennt megbeszélünk, de ahogy a húgom megjelenik az ő pártját fogja, akkor is ha nekem van igazam. :( Pedig jól tanulok egy elit gimiben, nem csinálok semmit amiért ennyire el kellene hanyagolni az igényeim, hogy még pihenni sem hagynak.

2016. máj. 15. 13:00
 9/20 anonim ***** válasza:
95%
Anyukádéknak nem lett volna való több gyerek. De ezzel nincsenek egyedül. Sok szülő nem tud nevelni.
2016. máj. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
95%
Vedd el a furulyáját.
2016. máj. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!