Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tesóm változhat még, vagy ez...

Tesóm változhat még, vagy ez lesz már mindörökké? Tanács, hogy mit lehet vele kezdeni?

Figyelt kérdés

Én 23, ő 25 éves nő.


Az egész probléma ott kezdődött, amikor ő érettségizett. Akkor anya azt mondta, hogy ne csináljon semmi házimunkát otthon, tanuljon csak, majd visszakapom amikor én érettségizek.


Ebből az lett, hogy amikor én érettségiztem, akkor ő okj-s vizsgázott és megint minden rám hárult. Aztán én okj-ztam, ő már azt hiszem dolgozott, de akkor se segített be, pedig a képzések közt az egyik legnehezebbre jártam.

Aztán tavaly meg idén tavasz elejéig külföldön volt, ott dolgozott.


Én menet közben elkezdtem az okj-s képzésem főiskolai verzióját, ahol egy vizsgára annyit készülök, mint az összes eddigire összesen. Ráadásul lesznek olyan tárgyak, ahol elektronikus tesztes lesz a vizsga és még egy szóközt vagy kötőjelet se lehet téveszteni, mert akkor bukok pontot(a 2-es meg 60%-tól van).


Amíg nem volt itthon, addig nem is volt semmi gond. Megcsináltam otthon mindent, mert anya hajnaltól késő estig dolgozik. Sokszor még hétvégén is. Ketten meg nem csinálunk akkora kupit, mint hárman. Minden a helyén volt a körülményekhez képest. Amióta meg tesóm itthon van és mindent össze vissza pakol, azóta borzalom van.


Nem lehet semmire se megkérni, mert csak húzza a száját. Kértem vegyen kutyakaját, nem vett. Szerencsétlen állat meg péntek óta nem evett semmit. Már adtam neki amit bírtam, mert én szenvedtem már, hogy nem tudok neki mit adni(tegnap kapott vacsit, mert anya hozott, de hogy ma fog-e nem tudom, mert én csak holnap reggel megyek haza és utána délután meg már megyek iskolába).


A semmire nem lehet megérni-be beletartozik még az, hogy botrány ahogy mos(a ruhákat összekeveri, és szó szerint felhányja a szárítóra, majd gyűrötten szárad meg), a zoknik mióta itthon van eltűnnek, mert nem párosítja össze őket teregetésnél és a ruhák is eltűnnek, mert össze-vissza pakol. Ezen felül volt, hogy vásároltam anyának ruhákat és felhívtam, hogy neki kell-e valami. De nem kellett. Anya meg az én ruháimat hordja, amiből megint elegem van és fullosan elzárni meg nem tudom előle. Rendesen nem tud porszívózni, mert a fele kutyaszőr a padlón marad.


Ami feltette a pontot az i-re az a ma reggel. Anya megjegyezte neki, hogy semmit se csinál erre behisztizett, hogy nem tudjuk milyen az ő munkája. Anya persze ideges lett és elkezdett vele veszekedni, hogy ő meg nem tudja milyen kaliberűek a vizsgáim. Még neki állt feljebb.

Ez bánt a legjobban, hogy sz*rik bele mindenbe és ő egész nap csak alszik én meg takarítsak is meg tanuljak is, meg vásároljak is be és már elegem van ebből. Egyébként főzni se tud rendesen.

Szerintem nemsokára eljön az az idő, hogy anya ki fogja rakni a lakásból, ha nem változik, amire szerintem kicsi az esély. Ezt már nem bírom. Se időm se energiám nincs még egy lusta ember után is takarítsak.


2016. máj. 16. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

szerintem itt csak anyukádnak van joga bármit kifogásolni

3 felnött ember után takaritani azért nem egy akora kunszt te se vagy már gyerek ne hisztiz feleslegesen

ugyan anyi joga van a tesodnak ott lakni mint neked

2016. máj. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szerintem meg otthonra is érvényes az, hogy az embernek nem csak jogai, hanem kötelességei is vannak. Ez is pont ilyen. Ha van joga ott lakni, akkor kötelessége beszállni a házimunkába is. Ennyi, pont. Kérdező, ha van külön szobád akkor te csak azt takarítsd, a többit pedig hagyd úgy ahogy van. Előbb utóbb anyukád úgyis megelégeli, és akkor majd mondd neki szépen, hogy lehet szólni tesódnak is, hogy most takarítson ő, mert te nem vagy senkinek a cselédje. Nálunk is sokáig így volt, hogy a hugom semmit nem csinált, egész nap csak döglött. Aztán egyszer a sarkamra álltam, és megmondtam, hogy én nem takarítok többet helyette. Eleinte azt hitték viccelek, de aztán látták, hogy komolyan gondolok, Végül apám parancsára tényleg ki kellett takarítani a tesómnak, nem halt bele.


AZ meg, hogy az "érettségi miatt nem végzünk házimunkát" nagy baromság....Nem hiszem, hogy lenne olyan diák, aki hétfőtől vasárnapig 0-24-ben csak tanulni. 2 tétel közt könnyebb kikapcsolódásként nyugodtan fel lehet porszívózni, vagy elmosogatni, facebookozás helyett.

2016. máj. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Egy időben kb 10 éve csináltam már, hogy csak a sajátom takarítottam, de most van egy kutya is es a porszivozast muszáj az egész lakasban megcsinálni, mert különben nem ér semmit. De ez a legkevesebb. Ebből egyébként az lett, hogy anya kiakadt, hogy csak a sajátom takarítom.
2016. máj. 17. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!