Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Anyagi különbség miatt megroml...

Anyagi különbség miatt megromlott a kapcsolatunk. Ez változhat még? Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

A nővéremmel összevesztem, mert valamiért kiakadt rám és elmondta, hogy mennyire elege van abból, hogy nekem minden az ölembe hullik, sosem dolgoztam egy órát sem, mégis gondtalanul szórom a pénzt és luxusban élek, ő pedig 16 éves kora óta dolgozik, de még mindig a szüleinkkel élnek a vőlegényével, én pedig most mentem másodjára férjhez 23 évesen és hamarosan gyerekem lesz.


Tudom, hogy ők is szeretnének babát, meg minden, de nem értem, hogy ezért miért haragszik rám.


2015. márc. 22. 14:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%

lehet tapintatlan vagy


amikor nekik a kenyérre valót is ki kell száolni, lehet addig te arról beszélsz, hogy most jöttema szoliból, vettem új körömlakott, meg úristen a legnagyobb bajotok, hogy az egyik kocsit javítani kell..érted?

2015. márc. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Miért haragszik? Tudni kellene hozzá, min veszekedtetek, és mit vágtál te a fejéhez. Mert ha mindezek mellett mondjuk még jobbnak is érzed magad nála, akkor érthető, hogy elfogyott a türelme. Amúgy véleményem szerint senki nem irigyli azt a 23 évest, aki önerőből eddig nulla eredményt ért el az életben, de már másodszor házasodik és terhes.
2015. márc. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy váltzhat. Hogyan és milyen irányban, azt nem lehet tudni. Az is lehet, hogy padlóra kerülsz a luxusból.
2015. márc. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Külföldön élek, viszonylag keveset vagyok itt. Így nem beszélünk mindennapi dolgokról annyira.

Azon vesztünk össze, hogy lesz apukánk szülinapja és tudom, hogy régóta szeretne eljutni Dél-Amerikába. Mondtam, hogy legyen az az ajándék, hogy mindannyian meglepjük ott, de ez csak ötlet volt. Erre kiakadt, hogy nekik alig van félretett pénzük és azt nem ilyenre fogják elszórni. Azon még jobban felkapta a vizet, hogy esetleg mi kifizetjük az ő útjukat is, pedig tényleg a jó szándék beszélt belőlem.

2015. márc. 22. 14:57
 5/17 anonim ***** válasza:
45%

"de még mindig a szüleinkkel élnek a vőlegényével"


"hogy lesz apukánk szülinapja és tudom, hogy régóta szeretne eljutni Dél-Amerikába. Mondtam, hogy legyen az az ajándék, hogy mindannyian meglepjük ott"

:D:D:D:D

Ezt alaposan elbaltáztad.

Menj, szórd a pénz, majd a fejedbe áll érte a balta.

2015. márc. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%

Szoktad őt segíteni, ha nem gond az ő útjukat is fizetned? Nem kötelező, persze, nem is várhatja el, te viszont légy annyi belátással, hogy aki saját lakásért gürcöl és a fogához veri a garast, hogy előbbre jusson, az nem egy dél-amerikai szülinapi partira vágyik, csak az jutna eszébe ott is, hogy ebből a pénzből (alsó hangon 2 millió 2 főre) már meglenne a lakáshitelhez az önrésze.

Változhat, igen, ha empatikusabb leszel, és megpróbálod az ő szemszögéből nézni a dolgokat. Esetleg a szülinapjára megleped ezzel a pénzzel, mert tudhatod, hogy ő régóta lakásra vágyik...

2015. márc. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

"én pedig most mentem másodjára férjhez 23 évesen és hamarosan gyerekem lesz"


Hú, most én is elsárgultam az irigységtől... :D

2015. márc. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%
Hát talán egy kicsit vegyél vissza az arcodból... Neked szerencséd volt, jó embernek tetted szét a lábad. De az hogy jó helyre házasodtál be és most gazdag vagy, nem a te érdemed, hanem a férjedé. Szóval ahelyett, hogy más tollával ékeskedve vered a nyálad, szállj vissza a földre.
2015. márc. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

"jó helyre házasodtál be"


Legalább másodszorra.... :D Tudod, inkább lennék a nővéred helyében, mint a tiédben.

2015. márc. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%
Nem az anyagi kulonbseg miatt haragszik rad szerintem, hanem mert magas lovon uldogelsz es tapintatlan vagy.
2015. márc. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!