Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tudnék tenni az ellen,...

Mit tudnék tenni az ellen, hogy többet kapok az élettől, mint a bátyám és ez engem nagyon zavar? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés
Nyáron lehetőségem van táborozni menni és szeretnék is menni,de nem tudom, hogy menjek-e,mert ez is egy olyan dolog amit bátyám eddig nem kapott meg (valószínűleg nem is fog) és ez engem zavar.De bátyámat megkérdeztem,hogy ő jönne e ha lehet azt mondta,hogy nem.(Alapból egy otthon ülő típus,nem jár el bulizni.)Meg olyan dolgokat kapok az élettől amire épp szükségem van és szeretem is,de szerintem meg se érdemlem.Meg inkább én vagyok a pénz költő (bulizások miatt).A bátyám kb 2-szer 3-szor volt "bulizni",de akkor én is ott voltam.De csak azért voltam ott,mert győzködött,hogy menjek.Én 16 vagyok a bátyám 18.

2016. máj. 28. 09:18
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Meg volt,hogy itthon felejtettem a költőpénzem és venni akartam valamit,de a bátyámnak ott volt a pénze és megvette nekem,hiába elleneztem,hogy ne vegye meg.Később meg utána kinézett magának egy nyakláncot,amit ugye nem tudott megvenni,mert nekem megvette azt ami nekem kellet.
2016. máj. 28. 13:13
 12/17 anonim ***** válasza:
72%
Vedd el az élettől, amit lehet, kérdező. Használd ki az életet, különben az használ ki téged. A büdös életben senki sem fogja megköszönni neked,ha holmi rosszul értelmezett testvéri szeretet címén lemondasz bármiről is.
2016. máj. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
És ki mondja,hogy ezt valakinek meg kell köszönni?Nem tudok enni ez ellen az érzés ellen.
2016. máj. 29. 18:00
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Én kifejezetten méltányolom, hogy igy törődsz a bátyáddal. Talán ő nehezebben nyiló tipus, és jól látod, hogy neki is kéne társaságba járnia, szórakoznia, barátnőt találnia. Ahova tudod , vidd magaddal, hivd magaddal, de ha nem akar menni, az az ő döntése. Nem egyformák a testvérek. Természetesen menj el táborozni, nélküle is.
2016. máj. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
De mondjuk szoktam azt kívánni,hogy ne jöjjön velem bulizni,mert ugye alkoholt fogyasztani járok el.És ha a bátyám velem jönne,akkor itthon valószínűleg beárulna és ennek az is lehetne a vége,hogy nem mehetnék sehova nem tudom mennyi ideig.
2016. máj. 30. 17:42
 16/17 anonim ***** válasza:

" amikor bulizni megyek szokta kérdezni,hogy minek megyek"


Nekem ebben irigységnek semmi jele nem mutatkozott. Inkább az, hogy alapból nem értékeli a bulikat.. Persze ettől még biztos lehetnek izgalmas dolgok, amiket ő értékel. És ha fontosak neki, akkor kiáll mellettük. De szerintem kár érte azért aggódni, mert te sokat kapsz. Ha benne nem fogalmazódott meg, hogy mit szeretne, akkor kár elhalmozni azzal, amit nem akar.

Amúgy én fordított helyzetben vagyok, hasonlóan. A nővérem nagyon nyitott, sokat utazgat, és itthon mindenfele bulizni jár. Emiatt kezdetben sokat költöttek rá, de közben a jegyei is jók, meg jó ideje dolgozik nagyon sikeresen, így már magát tartja fenn.

Én ritkábban találok programokat magamnak, mint a testvérem, én is költekezek a magammódján, és tudom kérni azt amire szükségem van, van pár szenvedélyem a bulizáson kívül. Mellettem sem álltak ki mindig mindenben, ha nem voltam elég határozott a saját akaratomban.

De lényegében nagyon különbözik nálunk, hogy ki mit kap meg, amit a másik nem kapott. Ha viszonyítanom kéne, a testvérem biztos többet kap, mint én, de azért mert kéri, és én semmi okát nem látom az irigységnek. Nekem is van, hogy olyant kapok, ami történetesen a tesómnak nincs, a saját elvárásainkat mi magunk alakítottuk ki.

Engem egy percig sem zavar, ha azt látom, hogy a tesóm mennyi mindenben részt vesz, én is megkeresem a saját örömeimet, amik nekem okoznak jó érzést.

2016. máj. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
78%

Hasonló cipőben járok mint te. Énnekem sokkal jobbak a képességeim mint a bátyámnak. Jobban megy az ismerkedés. Én egy relatíve szép csaj vagyok. Ő elég csúnyácska a pasik között. Sosem volt még nője pedig már elmúlt 26. Anyagilag és szociálisan is jobb helyzetben vagyok/voltam és (sajnos) leszek is mint ő. Sajnálom is szegényt. próbáltam és próbálkozni is fogok neki segíteni. De idővel be kellett látnom hogy mindenki úgy él ahogyan akar és ez az ő saját felelőssége.

Az hogy téged zavar egy ilyen helyzet csak azt jelenti hogy tényleg szereted a bátyádat. Éld a saját életedet. És ha egyszer úgy hozza a sors hogy hozzád fordul valamiért akkor segíts majd neki. :) Többet nem tehetsz.

2016. máj. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!