Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Én leszek a nővérem kislányána...

Én leszek a nővérem kislányának a keresztanyukája. De ki lesz így a keresztapa?

Figyelt kérdés

Egy hónap múlva születik meg az unokahúgom és én leszek a keresztanya! Van egy párom két éve, és bár együtt tervezzük az életünket, még fiatalok vagyunk. Nem lenne szerencsés, ha a kislányt együtt megkeresztelnénk, aztán pedig esetleg külön válnának az útjaink.

Nem vagyunk valami nagy hívők, de úgy gondolják a szülők (és én is) hogy ez egy fontos dolog. Ha bármi történne a szülőkkel, a keresztszülő feladata, hogy gondoskodjon a kisgyerekről és amúgy is mellette álljon egész életében.

Tehát, a lényeg: Nem lenne gond, ha egyelőre nem lenne "hivatalos" keresztapja, és csak a későbbi férjem lenne a keresztapa? Hiszen ugyanúgy szeretheti, attól, hogy nem hivatalos a dolog...

19/L



2016. jún. 13. 09:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben érdemes mást külön felkérni keresztapának, hiszen nem kötelező a te párodnak/férjednek/stb lennie a keresztapának, akkor menjetek úgymond biztosra, mivel tudtommal ez később nem módosítható,bár ebben lehet tévedek.
2016. jún. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a választ.

Annyira gáz, hogy ennyire nem tudom a dolgokat amúgy...

De lehetséges, hogy hivatalosan csak én legyek keresztszülő? A tesómék így szeretnék. Vagy ezt nem fogják szeretni a templomban? :D

2016. jún. 13. 10:01
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp érdemes lenne előre megbeszélnetek ezt az atyával, aki keresztel és ő tuti mindenre fog nektek választ adni, hogy náluk épp mi a szokás vagy miben térnek el már a hagyományoktól :)
2016. jún. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehetséges hogy csak te legyél keresztszülő! A mostani párodnak nem kell feltétlenül keresztapának lenni. Ugyanis nem keresztapát, meg keresztanyát választanak, hanem keresztszülőt, és az pedig lehet csak egy ember. Jelen esetben te.
2016. jún. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Nekem hivatalosan csak keresztanyam van, a keresztapam "nem hivatalosan" lett a keresztapam jo par evvel kesobb, szoval mint pelda mutatja, lehetsz egyedul keresztszulo! :) ( de valaszthatnak mast is keresztapanak, nem csak a parodat)
2016. jún. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

Én pont tegnap voltam keresztelőn, és egy 14 éves lány volt a keresztanyja a gyereknek.

14 éves lévén, még nincs barátja, tehát ezt a keresztapa kérdést ilyen formában nem értem.

2016. jún. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk csak keresztapukája lett a fiúnknak, pont azért, mert a keresztapa jelölt még elég fiatal volt, hiába volt barátnője, mi is attól tartottunk, mi lesz ha szétmennek. Azóta másfél év telt el és már szakítottak, szóval jól döntöttünk.
2016. jún. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%
Nekünk csak keresztapa van :) Akkor volt párja, de nagyon kezdeti, aztán szét is mentek, azóta egyedülálló... a gyerekek így szokták meg.
2016. jún. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%
A mi családunkban egy fiú - lány testvér pár lett keresztszülője ugyan annak a gyerkőcnek, úgyhogy szerintem ne aggódj :D
2016. jún. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%
Unokatesóméknál is csak kereszt apa van!Vagyis a legidősebb unokatesómnak született kislányuk,úgy volt hogy az öccse meg annak a felesége lesznek a kereszt szülők..csak időközben elváltak,így kereszt apukája van csak a kislánynak!
2016. jún. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!